Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nem ismert rokonom temetés...

Egy nem ismert rokonom temetésére eljöjjön a barátom, akivel csak pár hónapja vagyok együtt?

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz édesanyám unokabátyjának a temetése, akihez viszonylag közel állt a családunk. A temetésre én is elmegyek a szüleimmel és a barátom is eljönne, hogy mellettem legyen. Mondtam neki, hogy neki felesleges, mert nem igazán ismerik (egyedül a rokonom apósa és sógornője ismeri) és a nagyobb családnak (további másodunokatestvéreknek) nem egy temetésen szeretném bemutatni. Sajnos ez a temetés régebbi gyászokat, fájdalmakat is felidézne és nem szeretném, ha ebbe a barátom még ennyire belelásson.

Anyum szerint is felesleges lenne jönnie, de ő szeretne. Szerintetek eljöjjön velem, illik e egyáltalán, vagy mivel nem ismerte így nem kellene jönnie?


2022. nov. 2. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Jöjjön velem
Ne jöjjön
69 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Családi eseményre nem megyünk hívatlanul. Kérd meg nyugodtan, hogy ne menjen.
2022. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha a "régebbi gyászok, fájdalmak" feszültséget okozhatnak, inkább ne.
2022. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az első válaszolóval: hívatlanul nem megyünk sehova. A barátod maradjon a fenekén otthon. Szép dolog, hogy melletted szeretne lenni a gyászban, de ha kifejezetten megkértétek, hogy ne menjen, akkor semmi keresnivalója a temetésen.
2022. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem a barátodat: én mondtam a páromnak, hogy akkor megyek, ha neki fontos hogy ott legyek. Nem értem miért szeretne ott lenni, ha Te se szeretnéd, és nem is ismerte az elhunytat. Nekem kissé figyelmetlennek tűnik.
2022. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem mondanám figyelmetlennek, pont hogy az, csak ebben az esetben túlzóan is figyelmes szeretne lenni azzal, hogy ott van mellettem. Mondtam neki, hogy milyen fájdalmak jöhetnek fel (unokabátyám 2 évvel ezelőtti halála és az ebből jövő fájdalmunk) és emiatt lenne mellettem, hogy ennél támogasson. Megértem, hogy jönne, de próbálom rávenni arra, hogy aznap késő délután/este jöjjön inkább, ne napközben.
2022. nov. 2. 19:35
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

De ez nem figyelmesség, hanem alkalmatlankodás. Bízhatnak benned annyira, hogy elhiggye, tudod, mire van szükséged.


Ezzel ő azt mondja, hogy jobban tudja ezt nálad.

2022. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem az jön le, hogy túlzóan figyelmes, hanem azt, hogy erőszakosan akarja rád erőltetni az akaratát és nem tiszteli a kérésed.
2022. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem figyelmesség ez. Tök mindegy, hogy neked akar jót vele, akkor is erőszakos. Rád kéne hagynia, hogy eldöntsd, mi a jó neked.
2022. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
13%
ezek a válaszok vicc ez az oldal... ne menjen persze , de ez nem rossz dolog..
2022. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg nem szeretnéd, hogy jöjjön, akkor mond meg neki amit valóban szeretnél és lépj oda. Kicsit túlzónak érződik az, hogy ennyire akarja, mint ahogy a többiek is írták. Szerintem jelezd neki valamilyen formában, hogy van egy határ amit már nem célszerű átlépni.
2022. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!