Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség, ha meghívom a...

Illetlenség, ha meghívom a rokonságot magamhoz, de nem főzök mindenki fogára valót?

Figyelt kérdés
Pl. készítek egy nagy adag pörköltet, vagy töltött káposztát, valaki nem szereti az ilyen típusú ételeket. Csinálok rántott húst, közli, hogy ő nem eszik disznóhúst.
2022. nov. 18. 18:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha meghívsz valakit, illik elé tenni olyan ételt, amit szeret.
2022. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Nagyobb (8-10+ fős) vendégségnél azért ez már erősen esélyes, ilyenkor illik többfélét csinálni pont ezért. Nem kell hasonlóan bonyolultat, mint a "főfogás", de senki ne maradjon éhen.
2022. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
Ha te eszel húst, rendben egyél, de tartsd tiszteletben a vegánok/vegetáriánusok elveit!
2022. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
26%
Nem igazán tudom értelmezni felnőtt embereknél ezt a "nem szeretem" hisztit. Más, ha vega, de hogy nem szereti pörköltet? Akkor egyen szaftos nokedlit. Mikor 12-en jönnek hozzánk, nem kérdezünk végig mindenkit, hogy mit nem szeret. Kétféle kaja szokott lenni, az egyik valamilyen sülthús, a másik tűzhelyen készíthető bármi. Ha egy húsevő ember a mezei sülyhúst nem szereti, akkor az az ő baja.
2022. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

általában a rokonságról lehet tudni, hogy ki allergiás, vagy vega, vagy ilyesmi...

Miért nem kérdezed meg előre?

2022. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
#4, ennyiből a vegánnak is az ő baja, ha nem eszik húst. Nincs különbség. Senki elé nem illő olyan ételt tenni, amit nem szeret. Mitől kéne egy vegánnak jobban kedvezni, mint annak, aki undorodik valamitől?
2022. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom mit nem lehet érteni a “nem szeretem”-en. Vannak olyan ízek amiktől nekem kifordul a kaja a számból, más meg élvezettel eszi. Szerinted direkt nem szeretem azokat? Egyszerűen nem bírom megenni, hiába próbáltam. És felnőtt ember vagyok. De azt se várom el igazából hogy miattam főzzenek külön, csak azt se várják el hogy megegyek valamit mert “illik”.
2022. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha étkezésre hívsz meg valakit, előre meg kell kérdezni tőle, hogy megeszi-e azt, amit tervezel. Alap.
2022. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Hát én szoktam csinálni húsos meg nem húsos kaját is. Ki mit szeretne. És egyik családtag miatt veszek ilyenkor gluténmentes kenyeret a sültekhez, mert ő gluténerzekeny.


Ha meg csak kisebb esemény, akkor szendvicseket csinálok, ami többfele, lehet válogatni.

2022. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül tudsz mindenki fogára valót egy nagyobb társaságban, de pld. pörköltet/rántott dolgokat lehet többfélét készíteni, hogy mindenki ehessen. Ha vendéget hívsz, akkor oda szokás figyelni, hogy valamit mindenki tudjon enni.
2022. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!