Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándékba kapott házat eladni?...

Ajándékba kapott házat eladni? Illetlenség, ha ez lenne az épeszű döntés?

Figyelt kérdés

Dédszüleim otthonba mentek, viszont azzal a feltétellel, hogy a házukat telekkel együtt én kapom meg. Nekem szerettek volna segíteni, hogy költözzek be, és milyen jó lesz, hogy kapok egy kész házat berendezéssel, mindennel együtt.

Azonban a ház egy régi kockaház egy hatalmas telken, már nagyon rossz állapotban van. Ők kb 15 éve nem is tartották rendbe se a házat, se a kertet. Elől használták a nappalit, a konyhát-étkezőt és a fürdőszobát. Benti wc pl. nincs is, mert hogy nekik az nem kell...


Anyukám odavan az olyan házakért, ahol egy régit újítottak fel, és mondjuk még megvan a régi fa padló, vagy a fa boltív az ajtóknál. Viszont ez a ház nincs jó állapotban, mint ahogy írtam. Én nem értek hozzá, de elvittem a héten a legjobb barátnőm apukáját, mert ő generálkivitelező, ezzel foglalkozik.

Megnézte, és mondta, hogy felújítani felesleges lenne. Vegyes építésű, nagyon rossz állapotban van tényleg, ezt még én laikusként is látom.

Le kellene bontani az egészet, és egy új házat felhúzni a helyére. De mondta, hogy helyileg nagyon jó helyen van, saroktelek, így a beépíthetősége is jobb. Ha eladnám, szóljak neki, mert 40-42 millióért megvenné. Mondtam ezt apukámnak, ő mondta, hogy akkor a telek eladási ára minimum 45 millió, mert a barátom apukája hiába jó szakember, a világ szélhámosa amúgy, lehúzza az összes ügyfelét, függetlenül attól, hogy barátok, ismerősök, vagy idegenek...


Én szeretnék túladni a házon, az az igazság.

Nem dolgozom még, nem is élek ott életvitelszerűen. Nincsenek félrerakva tizenmillióm arra, hogy beleugorjak egy építkezésbe. Ráadásul egy közeli barátnőm a férjével már másfél éve építkezik, azt mondta, hogy soha többet. Mindennek nő az ára folyamatosan, a szakembereket lehetetlenség utolérni, hiába ígéri az egyik, hogy X időre elkészül, a határidőkor még hozzá sem kezdett a munkához. Vagy kinéztek valamit, egy hónap alatt kétszer annyiba került, mint korábban. Rengeteg stressz és ideg az egész, mondta, hogy már gyomoridege van attól, ha bekanyarodnak az utcába.

Apukám is ezen a véleményen van, anyukám viszont köti az ebet a karóhoz, hogy nem ezért kaptam... És hogy a dédszüleim ott egy életet éltek le, minden emlékük oda köti őket, apukám is ott nőtt fel félig-meddig, ezt nem lehet csak úgy lebontani. Kérdeztem, hogy akkor vállalja ő, hogy fizeti és felügyeli a munkálatokat, rohangál ő A-ból B-be, mint a meghatalmazottam? Hát biztos nem, tavaly nyáron lett felújítva az egyik fürdőszobánk a családi házunkban, ő már abba beleőszült, neki ez nem hiányzik többszörösen, hónapokon keresztül...


Nem tudom, hogy mit csináljak, az az igazság. Elhiszem, hogy nagy az érzelmi értéke, de tudom azt is, hogy sosem költöznék oda be, főleg, amilyen állapotban van a 90%-a a háznak. Meg hiába mondja azt az anyám, hogy "jó lesz az még, ha családom lesz", nem lesz jó. Nincs olyan állapotban, hogy oda beköltözhessen bárki is, és ezen nem fog segíteni az sem, hogyha üresen áll évekig. Abban sem vagyok biztos, hogy szeretnék Budapestről majd hazaköltözni akár később.

Szerintem a legjobb döntés az lenne, ha eladnám és vennék belőle befektetés gyanánt egy, vagy két lakást itt Pesten, amit/amiket kiadnék.



2022. márc. 19. 13:36
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%
Áhh, érzelmileg nehéz ügyek ezek, de biztosan nem szórakoznék ezzel a házzal, tényleg el kellene adnod.
2022. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
90%

Anyukádnak sok köze nincs oda, mert ha jól értelmezem, akkor ez apukád nagyszüleinek a háza, tehát tök mindegy, hogy anyukád mit mond.

A házat el kell adni (most vagy valamikor) nem kell bele invesztálni, ha tényleg olyan tamaty és nem kell a dédiéknek elmondani, mert amit az ember nem tud, az nem fáj.

2022. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
77%
Érzelmileg nagyon nehéz a döntés. Hasonló helyzetben vagyunk, és bár itt mindenki egyetért azzal, hogy el kellene adni a házat (már életveszélyes), mégse lehet, nehogy a dédmamát megbántsuk. Lehet, hogy nem élné túl. Néha azért oda lehet vinni így a kertbe. Már elmúlt száz éves, amíg él, csak a hozzájárulásával adjuk el vagy sehogy. Mindenkinek van lakása, befektetés miatt nem akarjuk eladni.
2022. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
96%

42 millából két lakást Pesten? Hát, sok sikert!

Egyébként én is eladnám.

2022. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
18%
Milyen nagy problémák... Míg egy tanár 170 ezres, egy ápoló 250 ezres fizetésből kell kigazdálkodni az albérlet árát, addig tedd össze a két kezed, hogy ilyen dédszüleid vannak.
2022. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
95%
Egy próbàt megèrne mással is megnèzettni hamàr apud ilyen vèlemènnyel van arról a pasiról aki megnèzte. Egyèbkènt lehet benne valami, ha olyan nagyon rossz, ő mièrt vennè meg? A ház a neveden van már?
2022. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Én is tisztában vagyok a pesti ingatlanárakkal (sajnos). Viszont olyan 45-50 millió között gondolnám eladni az otthoni házat, vagyis inkább a telket, mert az az, ami értékes. Olyan lakást nem vennék, ahová én költöznék be, de kiadni ki lehet egy kisebbet is, külső kerületekben mondjuk.


A barátnőm apukáját is a telek érdekli igazából, nem maga a ház. Ő társasházak építésével foglalkozik leginkább, a telek méretéből kiindulva alkalmas lenne arra is. Szóval valószínűleg ő ezt szeretné, aztán azokat egyenként eladni.

2022. márc. 19. 13:59
 8/49 anonim ***** válasza:
91%
Eladnám. Egyértelmű. A franc akar szórakozni vele.
2022. márc. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
93%

Hosszú távon eladni, nem kérdés.

De ha úgyis bontandó, akkor már nem számít az állapotromlás, akkor várhatnál vele addig, amíg a dédszülők élnek. Hacsak nem egyeznek bele ők is. Más véleménye nem érdekelne, de az ő érzelmeikre tekintettel lennék.

2022. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
87%

Én várnék vele a dédszülők haláláig, érzelmi szempomtból tényleg hálátlanság, hogy azonnal túladnál rajta.

Azt meg felejtsd el, hogy 45 millából te két lakást veszel pesten, leginkább egyet se. Vagy ha igen, az pont olyan lesz, mintha a dédiék házába költöznél...

2022. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!