Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet segíteni egy nem...

Hogyan lehet segíteni egy nem túl közeli családtagon, ha depis?

Figyelt kérdés

Férjem öccsének a feleségéről van szó. Se a sógorommal, se a feleségével nincs közeli kapcsolatunk, még a páromnak se. Szülinapokon, névnapokon vagy ünnepeken megajándékozzuk, megvendégeljük egymást, ha találkozunk az utcán, akkor elbeszélgetünk, de ennyi igazából.


Szeptemberben, októberben és novemberben is volt szülinap meg névnap. Nyáron alig találkoztunk, és nem kicsit feltűnt, hogy van valami baj.

Mered maga elé, nem néz a szemünkbe, kedvetlen, látszik rajta, hogy szorong, szótlan. Az is látszik rajta, hogy nem fáradtság miatt van, hanem depresszió. A sógorom is viccesen megjegyezte, hogy állandóan csak fekszik az ágyban.


Nem közeli családtag, de mégis rossz őt úgy látni.


2022. nov. 23. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Sógornő.


Amúgy meg megadott neki egy jó pszichológus számát. Ha a férje xarik rá, messze nem jut....

2022. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kedvesen hívd félre, kezdj el valamiről beszélgetni, ha akkor is bambul, akkor kérdezz rá, hogy minden rendben van-e, csak figyelj arra, hogy ne rohand le vele, mert itt úgy látszik, hogy csak te figyelsz rá, és ezáltal te lehetsz az egyetlen reménye.
2022. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szakember kell hozzá, máshogy nem.
2022. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Az a férj dolga lenne hogy észrevegye azokat a jeleket amiket te, s ami a napnál is világosabb intés arra, hogy a nő nem boldog. Ha ő ezt nem látja, akkor nagy valószínűséggel ő a felelős ezért a lelkiállapotért.
2022. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Elsősorban a férjének lenne a feladata észrevennie és lépnie, de egyértelmű hogy nem nagyon érdekli sajnos.

Én őszintén szólva, ha jóba lennék vele, mindenképp elkezdenék vele beszélgetni erről, persze először közvetetten, tehát nem így hívnám el, hogy depressziósnak láttalak és mivan veled, de feltétlenül próbálkoznék ezzel.

Ha viszont nem vagy jóba vele, hagynod kell.

2022. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Azért jó olvasni hogy vannak még ilyen emberek akik észre veszik ha valaki körülöttük nincs túl jól sőt segítenének is. :)
2022. nov. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem nagyon beszélgettünk eddig mélyebb dolgokról, csak felszínesen csevegtünk mindig, és nem tudom hogy kezdjek bele egy ilyenbe, de köszi a tippeket.


Hagyni semmiképp sem szeretném, a lelkiismeretem sem engedné. Én is voltam depressziós, igaz még csak 12 éves koromban, többször kíséreltem meg öngyilkosságot, nagyszüleim is öngyilkosok lettek.

Lehet a sógorom okozója ennek, régen még beszólogattak egymásnak bárki előtt, egy ilyen viccelődés után, hogy állandóan csak fekszik jött volna egy "Anyád pixája" visszaszólás. A karácsonyra is mindig rá van pörögve a nő mindig, már előtte hetekkel, most meg beszélgetni akartam vele a sütikről, és semmi. Robotként tesz mindent, rettentő rossz látni, még a látványa is borzasztó.

2022. nov. 23. 22:34
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha eddig nem érdekelt, most miért? Egy ilyen bizalmas kapcsolatot el kellett volna már kezdeni építeni.
2022. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet,hogy esetleg a házasságukkal van gond, csak a férj úgy tesz mintha bármi más okozná ezt a letargiás állapotot.

Jól teszed ha nem hagyod annyiban, próbálj meg Hozzá közelebb kerülni, lehetőleg amikor kettesben vagytok.Esetleg hívd el valahová, üljetek be egy sütire, és nincs ezzel baj akkor sem ha eddig ezt nem tettétek. Lehet hogy megnyílik és beszél, de mindenesetre egy kis együtt töltött idő alatt hátha látni fogod valójában mi is a gond.

2022. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lepontozhattok, de nekem volt olyan "barátnőm", aki leszarta az embert, ha nem volt gáz, de a bajra ment, mint a keselyű, és mindenkinek mártírkodott, hogy mennyit segít.
2022. nov. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!