Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért rám kell haragudni a...

Miért rám kell haragudni a lakáskeresésben, költözésben? Örökre ott kellett volna élniük?

Figyelt kérdés

Nagynéném és a férje 41-43 évesek, van egy 6 éves gyerekük. Eddig a nagyszüleimmel/nagyszüleimnél éltek, ami évek óta katasztrófa volt.


Mikor összeházasodtak a férjével, tervben volt, hogy vesznek fel hitelt és elköltöznek onnan, de a nagyszüleim erősködtek, hogy maradjanak, nagy az a ház kettejüknek, ne adósítsák el magukat egy életre és hogy így mindenki jól jár. Az elején ez működött is, viszont szép lassan jöttek a sérelmek, bonyodalmak. Megszületett az unokatestvérem is, a nagyim a mai napig beleszól MINDENBE vele kapcsolatban. Mit vesznek neki, hogy öltöztetik fel, mit adnak neki enni. De ugyanez van velük is, mit főz a nagynéném, miért mennek autóval, miért találkoznak a barátaikkal.

Ott van a sérelem amiatt is, hogy apámnak anno lakás, később ház is lett vásárolva, ő meg semmit nem kapott. Vagy hogy mikor én Pestre elköltöztem az egyetem miatt, az én lakásomba is adtak bele a nagyszüleim. Mondta, hogy ő nem tőlem sajnálja, de azt a házat, amit a nagyim örökölt, eladott és nekem adta az árát, ők nagyon szívesen felújították volna és beköltöztek volna (14 millió volt a ház, kiegészítették nekem 15-re, szóval ne egy hatalmas villára gondoljatok azért). Vidéken élnek, kevés a munka, nehéz a feljebbjutás, viszont az albérleteknek, ingatlanoknak az árai ott is nőttek. Nyáron kérdezte először, hogy szerintem lenne értelme annak, hogy Pestre költöznek? Mert otthon nem látja esélyét annak, hogy valaha saját ingatlanba költözhetnek, az albérletet ott pénzkidobásnak gondolja. Mondtam, hogy én már évekkel ezelőtt léptem volna onnan a helyükben, mert így előbb utóbb a házasságának is vége lesz, egyik férfi sem viseli el, hogy az anyósa ilyen szinten szóljon bele az életébe, életükbe. Ősszel meg már kérték, hogy segítsek abban, hogy elköltözhessenek. Igazából annyi volt, hogy segítettem az albérletkeresésbe, hogy ne ők járkáljanak fel mindig. Megnéztem, amiket küldtek, ami lakható, szebb volt, azokat nézték meg ők is. Találtak lakást, a férje munkahelyet, januárban költöznek. Tegnap mondták el otthon, reggel hívott a nagyim, hogy képzeljem el mi történt, milyen hálátlanok és hogy majd megnézhetik magukat, milyen egyedül... Én mondtam, hogy szerintem ez érthető lépés volt, nem is kell azért haragudni, mert 40+ évesen vágynak arra, hogy külön éljenek, a maguk urai legyenek. És hogy én ezt tudtam?! Mondtam, hogy igen, segítettem annyiban, hogy mik a jó környékek, hová érdemes költözni gyerekkel. Erre elkezdte mondani, hogy én is becsaptam őt, miért áskálódtunk mi a háta mögött és hogy én is ugyanolyan vagyok, mint "ezek". Aztán rám tette a telefont.


Kérjek bocsánatot szerintetek? De mégis miért? Nem én beszéltem őket erre rá, mondták, hogy ez már az unokatesóm előtt is téma volt közöttük, hogy onnan költözni kéne, mert se munkahely, se normális iskolák, semmi.


2022. nov. 28. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

"Kérjek bocsánatot szerintetek?"

. Dehogy. Rohadjon meg ott, ahol van...

2022. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Minek foglalkozol velük?
2022. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Nem értem az egész történetet. Mi a jó ég közötök van egymáshoz? Miért kell nekik elmondani, hogy koltozol?
2022. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jézusom, nem rólam van szó. Nem én költözöm.
2022. nov. 28. 09:53
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Mi közöd van hozzá? Semmi. Nem kell ezen agyalnod

Majd megoldják egymás között

Nincs miért bocsánatot kérni

2022. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

Szóval a nagyi ne szóljon bele, de te megmondhatod nekik, hogyan akarjanak lakni...

Szálka-gerenda?

2022. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak kiakadva, mert őket nem a jószándék vezérelte, mikor nagynénédéket magukhoz költöztették. Azt akarták, hogy nagynénéd legyen majd az, aki ápolja őket. Most hogy elmegy, be vannak pánikolva, hogy ki fog róluk gondoskodni.

Egyébként bocs, de nagynénéd helyében, ha majd eljön az idő, simán mondanám neki, hogy kopogtassanak ez ügyben az édes kisfiuknál, akinek minden a segge alá raktak.

2022. nov. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"de te megmondhatod nekik, hogyan akarjanak lakni..."


Ne haragudj, de ilyet te hol olvastál? Ülj le, és gyakorold az értő olvasást.


"Azt akarták, hogy nagynénéd legyen majd az, aki ápolja őket. "

Ha nem is volt ez így kimondva, de igen, valószínűleg így tervezték. Nem véletlen, hogy mondták, majd a nagynénémé lehet a ház, ha a nagyszüleim már elhunytak. És ez így szép és jó, csak ha élnek még ők is 20-30 évet, akkor a nagynénémnek kb. 60 éves korára legyen saját otthona? Szóval ezt én sem értem, meg azt sem, hogy anno őt miért nem segítették úgy, ahogyan az apámat.

2022. nov. 28. 10:29
 9/15 anonim ***** válasza:
4%
Neked még volt képed elfogadni a lakást, mikor tudtad, hogy nagynénédék apáddal ellentétben nem kaptak?
2022. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem az egész lakást fizették ők, csak adtak bele pénzt.
2022. nov. 28. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!