Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lakáskeresés teljesen...

A lakáskeresés teljesen kikészít, lehet, hogy inkább hagyni kéne az egészségem érdekében?

Figyelt kérdés

A párommal lakást szeretnénk, de annyira stresszes már maga a lakáskeresés is, hogy már azon gondolkozok, inkább hagyjuk az egészet. Nem vagyunk már annyira fiatalok (én 30 vagyok jelenleg), lehet, hogy sosem lesz lehetőségünk saját lakásra, ha most nem lépünk. De maga a helyzet annyira lehangoló, elkeserítő és stresszes, hogy nem biztos, hogy megéri ez a sok stressz.

Tulajdonképpen egy éve folyamatosan nézelődünk, hogy milyen ingatlanok vannak. De már elérkeztünk oda, hogy ilyen árakon még hitellel sem éri meg lakást venni, amilyen állapotban vannak azok. A legtöbb lakás felújítandó valamilyen szinten. Rengeteg pénzt kellene még felújításra költeni. Ami élhetőbb az 40M felett van és ennyit nem szeretnénk és nem is biztos hogy tudnánk vállalni, ráadásul a törlesztő magasabb lenne mint az albérletünk...


Az elmúlt egy hónapban már a fizikai egészségemen is érzem ezt a terhet és érzem, hogy ezt nem lehet sokáig így folytatni. Jól érzem, hogy jobb lesz ha inkább belenyugszok ebbe és elengedem a témát?


2021. nov. 1. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Magyarország jobban teljesít!" Elképesztően szomorú, hogy az embernek rendesen az egészsége megy rá arra, hogy élni tudjon ebben a szájbab.szott országban...
2021. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam (30) hasonló cipőben jár. Pedig van már jócskán önerő, a saját kőkemény munkája és a nem kevés örökségem. így is 50 éves lesz, mire visszafizeti a hitelt, ami kell majd pluszként. Azt a pénzt fogja bedobálni egy bank zsebébe, amiből élhetne végre, és ez alatt nem féktelen bulizásra gondolok.
2021. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tudsz elvonatkoztatni tőle, akkor jobb ha hagyod az egészet. Viszont figyeld meg hogy mi az, amik miatt ez idegességet vált ki belőled? Idegeskedsz vagy sem, akkor is ugyanúgy történnek a dolgok. Tehát az idegesség a Te felesleges reakciód az egészre. Ezt realizáld magadban, főleg akkor amikor a stresszt érzed. Nézd meg honnan jön (mi váltja ki benned) és engedd el (mivel ugye tök felesleges). Ha viszont ezt nem tudod megtenni, akkor hagyd a fenébe az egészet. Annyit nem ér az egész hogy az egészséged is rámenjen..
2021. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hamarosan egy új világ veszi kezdetét! Nem emberi kormányzatok uralkodnak a föld felett, hanem Isten égi Királysága, páratlan áldásokat áraszt az engedelmes emberekre.

Ézsaiás 65:21-35

2021. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4

Ez a valóság..

2021. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Új világ ? Mad Mex vagy Apokalipszis lehet hogy jobb is lenne hát ez a vírus sem tudott rendet tenni csak további káoszt
2021. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából bennünket az bosszant, hogy egyáltalán nem szórtuk a pénzt az elmúlt években. Sok mindenről lemondtunk, abban a reményben, hogy ez majd hozzájárul ahhoz, hogy egyszer saját lakásunk legyen. De csak egyre távolabb kerülünk tőle. Hogy a kemény munkával végig dolgozott éveink ennyit érnek, mivel segítségünk sosem volt. Mindketten idegesek vagyunk emiatt. Sajnos nálam jobban kijön testileg is ez, de ez így nem mehet...
2021. nov. 1. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igazatok van csak sajnos

Nem csak ti vagytok így hanem sztem több száz vagy ezer

Tízezer ember is rengeteg olyan pár van aki megszenvedett reménykedett

És elment az élet mellettük

Én 55 f vagyok 6 éve sikerült

Venni egy 55 nm és családi házat igaz Pesten de 5 évig

Csináltuk hogy jó legyen

Pedig 35-40 éve dolgozunk

Mindent mi csináltuk a tető

És a nyílászárók kivételével

Munka mellett

Mostanában ennyi idősen nem

Tudjuk rendesen élvezni

Fáradtság szorongás depresszió

Alakult ki főleg nálam

Meg ha arra gondolok hogy még 10 évet kell dolgozni ami nagyon stresszes hát nem tudom

Hogy lesz

Sztem eleget írtam nem szeretnék többet panaszkodni

Sok sikert kitartást kívánok

2021. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!