Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért mondják, hogy általánoss...

Miért mondják, hogy általánosságban Németországban nehéz a lakáskeresés viszont Ausztriában könnyebb?

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi németben is pikk pakk (1 hét alatt találtunk). Viszont az feltűnt, hogy 50 nm alatt nem adnak ki lakást 2 embernek. :D Pedig nekünk elég lett volna párommal, és spórolni is tudtunk volna ezzel. De nem, nem adják ki. Tehát szoba, nappali-konyha, fürdőszoba plusz erkély kb kijön 50 nm-ből. Ennyin bőven megél 2 személy, mégsem adják ki. Minimum 2 hálóval kell számolni. Így viszont 500 euró csak a lakbér, rezsi nélkül.
2021. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Megint egy buta általánosítás....


Németországon belül HOL?

Ausztrián belül HOL??


Tartomány? Település jellege? Kisváros, nagyváros, falu, hegyvidék, tengerpart, stb. stb....???

2021. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok, másodikra reflektálva, elmondom hogy nagyjából hol tapasztaltam ezeket. Észak, NRW tartomány, nagy város (80 ezer fős). :)
2021. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Miért mondják, hogy általánosságban Németországban nehéz a lakáskeresés viszont Ausztriában könnyebb?"

Fogalmam nincs, ki és miért mondja ezt.

Egyáltalán nem nehéz a keresés egyik országban sem, van egy csomó website, ami megkönnyíti a keresést. Keresni egyszerű.


"Viszont az feltűnt, hogy 50 nm alatt nem adnak ki lakást 2 embernek."

Ez nem törvényszerű, sőt. Több párt is ismerek, akik 40-45 négyzetméteren élnek. Te is ugyanúgy általánosítasz, mint a kérdező. Ki nem adja ki (cég, magánszemély, egy, kettő, hatszáz), hol nem adja ki (falu, város, melyik, melyik Bundesland), miért nem adják ki (mert csak, hivatkoznak előírásra, jogszabályra, stb)?

2021. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Te is ugyanúgy általánosítasz, mint a kérdező."

10-ből 10 bárbeadó nem adta ki 50 nm alatt a lakást. Ebben magánszemélyek és cégek is voltak. Nem, nem indokolták, csupán annyival, hogy 2 főnek nem kiadható. :) És nincs is közöm hozzá miért, hogy jogszabály, vagy egyéni hülyesége a tulajnak. Ha azt mondja nem, akkor nem. Egyébként írtam a hármas kommentemben, hogy NRW, 80 ezer lakosú város.

2021. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!