Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom velünk lakik, rá fog...

Anyósom velünk lakik, rá fog menni a család, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyósom elég nehéz eset, 200 km-re költöztünk tőle, mert már az első hónapokban nem lehetett bírni, amit csinált.

3 hónapja váratlanul meghalt apósom, anyósom pedig egyedül maradt. Depressziós (plusz erre rá is játszik, úgy érzem), magányos, és nagy nehezen belementem, hogy ide költözzön, és magunkhoz vettük másfél hónapja.


Nyilván visszább húzta magát, de így is folytonos csatározás megy, amit munka és gyereknevelés mellett nem bírok már. Plusz amikor normális, akkor se jó, mert megszűnt a családi légkör, mióta itt van. Olyan nekünk, mint egy állandó vendég. Nincs meg az a fesztelenség az ő jelenlétében, ami egy családnál lenni szokott.


De amikor nem húzza meg magát, hanem passzív-agresszíven támad, akkor kibírhatatlan. A férjem szerint rá kellene hagynom, mert nem tehet róla, hogy kattos, de nem bírom. Alapjáraton is haragtartó vagyok, még a régi dolgaitól is hányni tudnék, de mióta itt van, azóta csak táplálja mégjobban az iránta érzett dühömet, haragomat.

Mert ha csak apósom halála miatt lenne ez, azt mondom oké, le tudom nyelni a békát, de alapvetően ilyen volt, és ilyen, eléggé nárcisztikus személyiségzavarra hajaz. És ha belegondolok, hogy ez lesz évekig, akár évtizedekig, én megpusztulok.


A gyerekeimnek is elegük van már a mamából.


2022. dec. 3. 18:56
1 2 3 4 5
 11/48 Haburc ***** válasza:
85%
Még annyit írnék. Ahogy látom, nem is beteg a kedves anyósod. Visszaél a helyzetével. Direkt arra akar menni, hogy szétválasszon benneteket. Az ilyet nem lehet sajnálni. Sok mindenki mással is kemény az élet.
2022. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
85%

A ferjednek kellene itt lepnie!!! O is igy erez mint te? Beszeltel Mar vele, Tudja hogy te hogy erzel? Amiket ide irtal neki is elmondtad?


Ez csakis az o felelosege az anyjanak elmagyarazni ez igy nem mukodik.


Oregek otthona szoba johet anyagilag?


En becsben elek a parommal es az o apukajat oregotthonba helyeztuk El amikor az anyuka ja meghalt.

Itt ugy mukodik hogy 80% a nyugdijbol az oregotthone a tobbi marad neki.

Szerintem jobban El mint Mi vagy elotte elt :-D medence, sport terem, TV terem, konyvtar stb van az oregeknek. Jokat foznek Es persze barmikor kijarhatnak

2022. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán hogyan mehettél bele, hogy egy ilyen korábban is ellenszenves alakot befogadj az otthonodba, családodba.

Én a saját anyámat nem hagyom, hogy idejöjjön elé, elég volt, hogy a gyerekkorom tönkretette.

A férjnek ultimátum, ha a banya nem költözik, te cuccolsz a gyerekekkel.

2022. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
95%

"Kedves férjem! Egy hónapon belül valaki elköltözik innen. Vagy anyád, vagy én."

Ennél tovább kár bonyolítani, én ezt mondanám. Természetesen a gyerekeimet nem hagynám ott ajándékba, még mit nem. Nekik se jó így, ahogy írod. És az életem sem engedném tönkretenni.

2022. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
91%
Rakjátok ki
2022. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ki kell rakni, ez nem kérdés.


Abban is igazat adok valamelyik korábbi hizzászólónak, hogy ha depressziós, járjon pszichológushoz vagy pszichiáterhez, attól nem

fog meggyógyulni h ott ül a nyakatokon. Ha kivitelezhető, és valóban szükséges,

hogy a közelében legyetek, akkor el kell adni a házát a jó messziben és venni neki egy lakást a közeletekben (de ne lehessen papucsban átmenni).

2022. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
91%

Én felvenném a kesztyűt. Anyós akkor fogja a gyerekeket és mehet a játszóhazba ha felbiztatta őket. Legalább csináljon valamit azon kívül hogy téged idegesít.

Arról nem beszéltél hogy a férjed mit lát ebből és mi a véleménye!

2022. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
90%
Ideje lenne kiköltöztetni.
2022. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
6%

"Vegyetek neki a közeletekben egy külön lakást/házat annak az árából, amiben eddig élt."


Bogárka! Annak a háznak a fele feltehetően eleve az anyósé, nem a kérdezőéké. SZóval ők a házat nem tudják csak úgy eladni az anyós beleegyezése nélkül.

2022. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 Darius- ***** válasza:
87%
Ki kell rakni mar holnap.
2022. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!