Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom velünk lakik, rá fog...

Anyósom velünk lakik, rá fog menni a család, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyósom elég nehéz eset, 200 km-re költöztünk tőle, mert már az első hónapokban nem lehetett bírni, amit csinált.

3 hónapja váratlanul meghalt apósom, anyósom pedig egyedül maradt. Depressziós (plusz erre rá is játszik, úgy érzem), magányos, és nagy nehezen belementem, hogy ide költözzön, és magunkhoz vettük másfél hónapja.


Nyilván visszább húzta magát, de így is folytonos csatározás megy, amit munka és gyereknevelés mellett nem bírok már. Plusz amikor normális, akkor se jó, mert megszűnt a családi légkör, mióta itt van. Olyan nekünk, mint egy állandó vendég. Nincs meg az a fesztelenség az ő jelenlétében, ami egy családnál lenni szokott.


De amikor nem húzza meg magát, hanem passzív-agresszíven támad, akkor kibírhatatlan. A férjem szerint rá kellene hagynom, mert nem tehet róla, hogy kattos, de nem bírom. Alapjáraton is haragtartó vagyok, még a régi dolgaitól is hányni tudnék, de mióta itt van, azóta csak táplálja mégjobban az iránta érzett dühömet, haragomat.

Mert ha csak apósom halála miatt lenne ez, azt mondom oké, le tudom nyelni a békát, de alapvetően ilyen volt, és ilyen, eléggé nárcisztikus személyiségzavarra hajaz. És ha belegondolok, hogy ez lesz évekig, akár évtizedekig, én megpusztulok.


A gyerekeimnek is elegük van már a mamából.


2022. dec. 3. 18:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
5%
Most halt meg a ferje es meg ti is dobnatok ot kifele. Az igen, micsoda csaladi osszetartas...
2022. dec. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
80%
Én simán leüvölteném ilyen helyzetekben a vénasszonyt. "Kuss, mama!", aztán csináljon, amit akar.
2022. dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudjuk, hogy van-e lehetősége elköltözni, mi van a régi lakásával, esetleg annak az árából lehet a közelben másikat venni? Vagy milyen az anyagi helyzetetek, tudnátok bérelni, vagy venni mégegy lakást? Mert ha ezek nem jöhetnek szóba, akkor kár ilyesmivel fenyegetőzni. Nyilván nem fogjátok kitenni valamelyik aluljáróban, meg te sem mész anyaotthonba a gyerekekkel. Ha össze tudod szedni magad, akkor legyél vele határozott, tedd helyre minden apró beszólásakor. Ő érezze magát kellemetlenül, ne ti.
2022. dec. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
90%

Ki diagnosztizálta a depressziót? Milyen kezelést kap?

Ha senki és semmilyet, akkor nem depressziós.

Nem maradhat így, ezt te is tudod. Sajnos tényleg ultimátumot kell adnod, ha a férjed nem megy bele, hogy visszaküldjétek a mamát oda, ahonnan jött. Igazából ezt úgy kellett volna eleve, hogy határidővel, pl mondjuk 6 hónapra odajöhet, amíg lelkileg összeszedi magát, aztán mehet haza. De örökre, hát ez még akkor is meredek, ha jó a viszony. Egyre rosszabb lenne rényleg.

2022. dec. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
89%

A férjem szerint rá kellene hagynom, mert - szerintem meg el kéne válnod, ha nem lesz változás.

A férjed nem áll ki melletted, szerinte tök oké, hogy anyuka bánt (mert jaj, szegény "tudod, hogy ilyen" - ÉS?), leszrja az érzéseidet, amit mondasz neki.


Ha szereted magad, akkor nem áldozod be a maradék 30 évedet két ilyen hülyének, hanem szépen elválsz, és éled a saját! nyugodt életedet.

2022. dec. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Nem fogom anyósom kedvéért szétvágni a családot.


Öngyilkossági kísérlettel vitték be a kórházba, volt a pszichiátrián is. Azért egyeztem bele, mert megsajnáltam, és hiba volt. A régi házukat 5 millióért áruljuk egy szabolcsi kis faluban van. Ha szeretnénk se tudnánk itt venni neki ennyiért egy kis vityillót se, bérelni meg költséges lenne.

Az lenne a legjobb, ha ő menne. De nem fog, viszont ahogy az utolsó is mondta, nem kéne beáldoznom két hülyének az életem és a gyerekeim életét.


Én teszek félre magamnak pénzt, hogyha öreg éveimben kilátástalan a helyzet, akkor ne a gyerekeim nyakára csimpaszkodjak, legyen saját életük. Most is azért voltak külön szobába, hogy legyen egy kis privát terük, ide tudják hívni majd a barátokat.

2022. dec. 4. 09:17
 27/48 anonim ***** válasza:
35%
Az öngyilkossagi kísérlet tényleg nem vicc. De a depressziót akkor is diagnoaztizálni és kezelni kell. Ha megoldás, hogy a nyakatokra költözik elégedetten, az nem depresszió. Nagyon sajnálom én is az öreglányt, de ez így nem élet. Ha jól értem, az egyik gyerekszobában lakik. Még a gyerekekkel is kicsesztek miatta. Titeket fognak utálni ezért. A férjed egyke? Ha igen, akkor ha eladjátok anyós házát, akkor az 5 millióból plusz a ti megtakarításotokból plusz hitelből vegyetek anyósnak hozzátok közel egy kis lakást, a tulajdonrészt úgy elosztva, hogy tükrözze, kinek mennyi pénze van benne. Csak ez a tippem van.
2022. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Jár pszichológushoz.

Én is sokszor érzem, hogy rájátszik a bajára. Nem gondolom, hogy nem depressziós, szimplán csak egyedül van.

A megtakarítás az nekünk megtakarítás, és hitelt nem fogunk felvenni erre, amikor a sarki cba-ba elkap egy melegség-érzet, amikor meglátom, hogy csak 790 forint egy kiló kenyér.

Nem egyke a férjem, van egy bátyja meg egy öccse. A bátyja meg a felesége volt a kedvenc, akiknek vitte folyamatosan a húslevest, aztán most magára hagyták. A férjem öccse, a kisebbik sógorom meg nem akart anyuci pici fiacskája lenni és nagyon hamar elköltözött, és csak néha tartja az anyjával a kapcsolatot.

2022. dec. 4. 09:38
 29/48 anonim ***** válasza:
98%
Hát akkor a három gyerek dobja össze a mamának az albérletre valót. Hiába mondod, hogy te nem vágod szét a családot, te is tudod, hogyha marad, szétmegy a család, én bizony ultimátumot adnék a férjemnek. Ezt nem intézheti el egy legyintéssel. Vagy megcsinálhatod, hogy te is elkezded kiidegelni a mamát, hátha ő akar elköltözni.
2022. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy balekok vagytok. A kiskedvenc röhög a markában, ti ill. te meg eszed az ideget.

Fogjátok meg a vénasszonyt es rakjátok le a kiskedvencek háza elé.

Eszem megáll.

2022. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!