Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom velünk lakik, rá fog...

Anyósom velünk lakik, rá fog menni a család, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyósom elég nehéz eset, 200 km-re költöztünk tőle, mert már az első hónapokban nem lehetett bírni, amit csinált.

3 hónapja váratlanul meghalt apósom, anyósom pedig egyedül maradt. Depressziós (plusz erre rá is játszik, úgy érzem), magányos, és nagy nehezen belementem, hogy ide költözzön, és magunkhoz vettük másfél hónapja.


Nyilván visszább húzta magát, de így is folytonos csatározás megy, amit munka és gyereknevelés mellett nem bírok már. Plusz amikor normális, akkor se jó, mert megszűnt a családi légkör, mióta itt van. Olyan nekünk, mint egy állandó vendég. Nincs meg az a fesztelenség az ő jelenlétében, ami egy családnál lenni szokott.


De amikor nem húzza meg magát, hanem passzív-agresszíven támad, akkor kibírhatatlan. A férjem szerint rá kellene hagynom, mert nem tehet róla, hogy kattos, de nem bírom. Alapjáraton is haragtartó vagyok, még a régi dolgaitól is hányni tudnék, de mióta itt van, azóta csak táplálja mégjobban az iránta érzett dühömet, haragomat.

Mert ha csak apósom halála miatt lenne ez, azt mondom oké, le tudom nyelni a békát, de alapvetően ilyen volt, és ilyen, eléggé nárcisztikus személyiségzavarra hajaz. És ha belegondolok, hogy ez lesz évekig, akár évtizedekig, én megpusztulok.


A gyerekeimnek is elegük van már a mamából.


2022. dec. 3. 18:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim válasza:
92%

- Anyu, meddig akar nálunk maradni?

- Ameddig szívesen láttok.

- Csak ilyen rövid ideig?😛

2022. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
78%

De miért, miket csinál?

Ahelyett hogy meghúzná magát.

2022. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
95%
Itt a férjeddel van a legnagyobb baj. Neki ez így nagyon kényelmes, hogy a mama ott van nálatok, így nincs bűntudata az anyjával kapcsolatban, a vele járó összes gond pedig (napi konfliktusok, ellátás, stb.) rajtad csattan. Eleve nagy hiba volt belemenni, hogy határozatlan időre hozzátok költözzön. Most már nincsen sok alternatíva: nagy tűrsz, vagy leülsz a férjeddel beszélni, hogy ez így nem működik. Utóbbi kimenetele vagy az, hogy anyós elköltözik, vagy az, hogy szétesik a család. A mama egész biztosan nem fogja az alaptermészetét hosszú távon uralni, szóval békés egymás mellett élésre ne számíts.
2022. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
73%
Én elköltöznék a helyedben.
2022. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 Haburc ***** válasza:
90%
Én választás elé állítanám a férjedet! "Vagy anyád, vagy Én" Vagy eltakarodik az anyósod, vagy elválunk. Ilyen egyszerű. Ha a helyedben lennék, én simán meglépném. Légy kemény, határozott. Biztos vannak, akik támogatnak ebben. Mérgező ez a dolog. Vagy tegyétek be szociális otthonba. Jó helyt van ott!!!
2022. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül mindig nagy patália van, pici kis "nyüansznyi" dolgok is vannak, amik összeadódnak. Folyton borsot tör az orrom alá, kis pici apró megjegyzések is vannak, amiket bár megpróbálok elengedni a fülem mellett, de nem lehet folyamatosan. A gyerekeknek pedig mindent megenged, amikor két percre kiteszem a szobából a lábam, vagy felbíztatja ellenem őket.

Például mentünk volna játszóházba, de úgy alakult, hogy nem mehettünk el. Ezt a két kicsivel meg is beszéltem, megyünk majd máskor. Ők szépen elfogadták, tényleg egy Óóóó-zás nem volt, semmi. Erre anyósom mondja nekem előttük, hogy milyen dolog az, hogy nem tartom be, amit ígérek, amikor a gyerekeim mindig megígérik, hogy elpakolnak és meg is teszik (természetesen nem így van, de mindegy). És akkor utána kicsi elkezdett váncogni, hogy menjünk el, mert megígértem.

2022. dec. 3. 19:10
 7/48 anonim ***** válasza:
88%
Vegyetek neki a közeletekben egy külön lakást/házat annak az árából, amiben eddig élt.
2022. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
4%
Én tudom min lehet változtatni. De az nem a te megoldásod sajnos. Majd egyszer.
2022. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%
Ha valóban depressziós (és nem csak rá van mondva alaptalanul), akkor arra szaksegítség a megoldás, nem az, hogy odaköltözzön a gyereke családjának a nyakára. A férjed vegye rá, hogy keressen magának szaksegítséget, vagy keressen neki ő. De sajnos ez így működik általában, bár nagyon szomorú: a házastársak közül az egyik előbb meghal, a másik meg szenved. Nem írtad, hány éves volt após, ha idő előtt történt a tragédia, ráadásul váratlanul is, akkor az nyilván még nagyobb sok anyósnak. De ezt muszáj túlélni, és nem úgy, hogy rámenjen a ti családotok. Segítsetek persze anyósnak, de mondd meg a férjednek, hogy arra, hogy tartósan nálatok van, rámegy a családotok, úgyhogy vagy költözik anyós haza/idősotthonba, vagy kénytelen leszel válni.
2022. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 Haburc ***** válasza:
97%
Ahogy látom nem értettél kedves kérdező. Teljesen felörli a családot, ha továbbra is engeditek. Egyébként a férjed fejével is baj van. El kell küldeni a picsába. Elvileg ti vagytok otthon, nem ő. Anyósodnak kellene alkalmazkodni hozzátok. Ha nem tud, ki kell rakni. Emlékszem rá, mikor párommal megismerkedtem, ez már régen volt. A bátyjám fontoskodott, meg apáskodni akart, le is osztottam érte. Főleg ne szóljon bele, mikor Ö két rossz házasságon van túl. Én utálom, ha beleszólnak a magánéletembe. Ha hasonló helyzetben lennék páros lábbal dobnám ki.
2022. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!