Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom velünk lakik, rá fog...

Anyósom velünk lakik, rá fog menni a család, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyósom elég nehéz eset, 200 km-re költöztünk tőle, mert már az első hónapokban nem lehetett bírni, amit csinált.

3 hónapja váratlanul meghalt apósom, anyósom pedig egyedül maradt. Depressziós (plusz erre rá is játszik, úgy érzem), magányos, és nagy nehezen belementem, hogy ide költözzön, és magunkhoz vettük másfél hónapja.


Nyilván visszább húzta magát, de így is folytonos csatározás megy, amit munka és gyereknevelés mellett nem bírok már. Plusz amikor normális, akkor se jó, mert megszűnt a családi légkör, mióta itt van. Olyan nekünk, mint egy állandó vendég. Nincs meg az a fesztelenség az ő jelenlétében, ami egy családnál lenni szokott.


De amikor nem húzza meg magát, hanem passzív-agresszíven támad, akkor kibírhatatlan. A férjem szerint rá kellene hagynom, mert nem tehet róla, hogy kattos, de nem bírom. Alapjáraton is haragtartó vagyok, még a régi dolgaitól is hányni tudnék, de mióta itt van, azóta csak táplálja mégjobban az iránta érzett dühömet, haragomat.

Mert ha csak apósom halála miatt lenne ez, azt mondom oké, le tudom nyelni a békát, de alapvetően ilyen volt, és ilyen, eléggé nárcisztikus személyiségzavarra hajaz. És ha belegondolok, hogy ez lesz évekig, akár évtizedekig, én megpusztulok.


A gyerekeimnek is elegük van már a mamából.


2022. dec. 3. 18:56
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak ismételni tudom a 30-ast,meg akik az ultimátumot javasolják, hogy vagy a mama megy, vagy a kérdező ,de utóbbi esetben gyerekestül. Azért 3 oldalon eléggé egyeznek a vélemények
2022. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de ez nagyon vagy-vagy helyzet. Vagy marad, vagy rá fog menni a család, és ezt a férjednek így el kell mondanod. Mennyi idős az anyósod? Azért, hogy meddig kell max kibírnod.
2022. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Darius- ***** válasza:
100%
21- Az nem ide tartozik. Amiért valakinek meghal egy csaladtagja nem jogositja fel arra, hogy masokkal szemét modon viselkedjen. Inkabb igy értékelnie kéne azt, hogy nincs egyedul és van akikre tamaszkodjon.
2022. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyi idős az anyósod? Azért, hogy meddig kell max kibírnod."


Hát, ha anyós nem beteg, könnyen lehet az még 20-30 év is. Azalatt a kérdező is megvénül :D

2022. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
89%

Ja hogy még két tesó van. Akkor jó nagy balekok vagytok, hogy magatokhoz vettétek. Dobja össze a 3 tesó albérletre a pénzt, igenis ez a megoldás.

De amúgy tudom, hogy néha ezt könnyű mondani. A férjemnek van egy húga, aki megszakította az apjukkal a kapcsolatot, csak az anyjukkal tartja. Ezért aztán semmivel nem foglalkozik, ami a szülők közös igénye, pl bevasárlás vagy pláne REZSI, ez mind a férjem vállát nyomja. Többször kellett kisegíteni őket, mert a sógornőm kereken nemet mondott. Mi is balekok vagyunk, tudom, de aki előbb mond nemet, mindig az van előnyben. Most sajnos rajtatok van a teher, mert a többiek gyorsabbak voltak a terhek alóli kimenekülésben. De ettől még ugyanannyi felelősségük van a rossz lelkiállapotban lévő mamáért. Beszélni kell velük.

2022. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasom el a sokat előttem: vagy anyóst azonnal visszaküldeni a saját házába, vagy elválsz, vagy egész életedre boldogtalanság, plusz amíg otthon élnek, a gyerekeid boldogtalansága. Nem dolgod megmenteni az életét, a sajátotok rovására meg aztán nagyon nem! Extrém durva ostobaság volt beleegyezni! Jól ebből már ki nem jössz. Borzalmasan rossz-rettenetesen rossz- kibírhatatlanul rossz: ez az életed választéka innentől. Jó neked már nem lesz sehogyan.
2022. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
82%
Beszéljetek a tesókkal. Vagy albérletbe megy és mindenki beszáll arányosan, vagy ti eltartasit köttök a mamával és ti fizetitek az albérletet. Nem sok az az 5 milla de akkor az legyen a tiétek, pár év albi kijön belőle.
2022. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
23%

"eléggé nárcisztikus személyiségzavarra hajaz."


Ebben az országban mindenki vagy nárcisztikus, vagy valakire mondja, hogy nárcisztikus. Vagy egyszerre mindkettő. A nárcisztikusok országa lettünk. Egy kérdést sem tudok komolyan venni, amelyben szerepel a "nárcisztikus" szó :D

2022. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

" pár év albi kijön belőle."


És ha még 20 évig él a mama? Vagy tovább?

2022. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
93%
3 évi nagyon szerény albi jön ki belőle, 37-es!
2022. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!