Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy barátom...

Hogyan segíthetnék egy barátomnak?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Már nagyon régóta barátok vagyunk és tudom hogy sajnos anyagi gondokkal kűzd amit nagyon szégyell.Segíteni szeretnék neki de tudom hogy nem fogadná el ha pénzt kínálnék neki ajándékba , kölcsönbe sem mivel nem nagyon tudná vissza adni. Dugjam a zsebébe ha találkozunk? Az biztos ciki lenne neki. Vagy töltsem fel a telefonját? Segítsetek légyszi valami jó kis tippekkel. Ja és a lényeget elfelejtettem, én lány vagyok ő pedig fiú! Köszönöm....
2010. szept. 30. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire jó barátok vagytok, akkor az a legjobb megoldás, ha odaállsz elé és felajánlod a segítségedet. Lehet, hogy vissza fogja utasítani, de akkor is Te legalább megpróbáltad. Pénzt semmiképpen ne dugj a zsebébe és a telefonját se töltsd fel, mert megsértheted az önérzetét és erre rámehet a barátságotok. Nem tudom, hogy hány évesek vagytok, de ha tudsz, akkor segíts Neki nem anyagi dolgokban (például munkakeresésben) inkább. Végül minden elismerésem a Tiéd, látszik, hogy tényleg igazi barát vagy (nem csak haver), mert Te a bajban is mellette vagy.
2010. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én 25 éves vagyok ő pedig 30. Van munkája, csak albérletet fenntartani autórészletet fizetni nagyon nem könnyű egyedül. Még soha nem kért tőlem pénzt pedig tudom hogy sokszor nem volt neki ezért is ciki a helyzet. Nagyon szívesen adnék neki bár én sem vagyok gazdag mert tudom ha nekem lenne szükségem segítségre ő is ott lenne mellettem. És ha ajándékba vennék neki valamit? Amire mondjuk szüksége van, téli pulcsi vagy kozmetikai dolgok? Azokat akkor legalább nem kéne megvennie...
2010. szept. 30. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos vagy,hogy gondolsz rá,és mellette állsz a bajban is.Igaz barát vagy.

Szerintem ha pénzt nem fogad el akkor vegyél neki olyat amit amugy is akar.Pl:amiket irtál,ruha,kozmetikai dolgok stb.

Ha ezeket nem kell megvennie akkor több pénze marad arra amire kell,ez legalább olyan nagy segítség mintha pénzt adnál neki.

2010. szept. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért ha valakinek eszébe jut valami akkor írjatok még :-)
2010. szept. 30. 23:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvileg ha egy bankban készpénzt fizetsz be a számlájára, akkor ehhez neked nem kell megadni se a nevedet (olyan nevet irsz rá, amilyet akarsz), és zsámlaszámodnak sem kell lenni. (Sima postai rózsaszin vagy sárga csekken el tudod küldeni neki a pénzt lényegében név nélkül)
2010. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia nekem is az volna az ötletem ha ennyire nem akar elfogadni pénzt vegyél olyan dolgot neki amire biztos hogy, szügsége lesz! már ezzel is segitetél rajta hisz ezt nem kell majd neki megvenni .És örülök neki hogy még vabnnak ilyen rendes emberek akik igy szívükön viselik a barátai sorsát!
2010. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
küldj neki pénzt "jótündér keresztanyu" feladónévvel :)
2010. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!