Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátomnak haldoklik...

A legjobb barátomnak haldoklik az anyukája = ( Hogyan segíthetnék neki? És hogy értethetném meg anyámmal h ne csesztesse?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom kb. már kisgyerekkorunk óta ismerjük egymást (meg az egész családunk régóta ismeri egymást). Az apukája már régen meghalt, most meg az anyukája már régóta beteg, rákos, benn van a kórházban, de már az orvosok nem sokat adnak neki :S Tényleg nagyon rosszul már nem is nagyon tud magáról azt mondják a fájdalomcsillapítók miatt :S A haverom már majdnem egy hete itt lakik nálunk mert h nem bír egyedül lenni abban a nagy házban. Mások előtt próbálja tartani magát mondják is h milyen jól viseli de én látom rajta h belül baromira nem viseli jól :S Még sírt is 1x pedig sose láttam sírni. És annyira szeretnék segíteni neki de nemtom h mit csinálhatnék próbálom lekötni de nincs kedve semmihez. Azt se tudom most beszéltessem vagy ne vagy mit csináljak :S Suliban is látom h csak bambul lélekben nincs ott. Attól is fél h mi lesz vele mert nincsenek rokonai csak külföldön :/

Ráadásul múlt héten elmentünk bulizni, szegény totál taccsra leitta magát úgy cipeltem haza XD És anyám azóta cseszteti h biztos nagyon nehéz neki de nem az ivás a megoldás meg nem szabad ilyet csinálni blabla és hiába mondom neki h hagyja már abba ne most erkölccsőszködjön akkor is beleszól mindenbe :S Hogy értethetném meg vele h hagyja már békén? És hogy segíthetnék a haveromnak?

17/F


2010. szept. 29. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy. A barát nem felvidít, ha szomorú vagy, hanem veled sír.

Ne próbáld jókedvre deríteni, haldoklik az anyukája. Ha el is tudod vonni a figyelmét, csak néhány pillanatig sikerül. SEgít neki, ha csak ülsz vele és hallgatjátok a csöndet.KÉsőbb lesz neki borzasztó rossz, mikor elmúlik a temetés kezd oszlani a sokk. Akkor lesz rád nagyon nagy szüksége.

2010. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Anyukád csak jót akar, teljesen igaza van. Én is ezt tettem volna a helyében. Így is elég rémes helyzetben van a barátod, ha meg még elkezd inni is és alkoholista lesz belőle, akkor pláne kilátástalan lesz az egész élete. Lehet, hogy te ezt cseszegetésnek tartod, de ez az igazság, ha tetszik, ha nem.
2010. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ilyenkos "okosat" nemigen lehet mondani, de hidd el sokat számít az is, amit most csinálsz, azaz mellette vagy. Éreztesd vele, és mondd is meg neki, hogy mindig mindenben számíthat rád!


Hallgasd meg, ha mondanivalója van, engedd, hogy szomorkodjon, csak légy vele, mellette.


Beszéld meg a szüleiddel, hogy lehetne az életét elrendezni. Aztán vele is, hogy legalább nagy vonalakban tudja (ez egy kicsit megnyugvást adna neki), miként fog alakulni az élete anyukája halála után. Borzasztó lehet ez a bizonytalanság, talajtalanság neki!


Tényleg nincs itt az ideje az "erkölcscsőszködésnek", de ti se vigyétek most buliba, mert szélsőségekben él, és szélsőségekben viselkedik. Szinte előre bejósolható ilyenkor az, ami történt vele.


Szóval egyszerűen légy vele, "menj az agyára", és biztosítsd, hogy nem marad magára a későbbiekben sem.

2010. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
19:33 azért ettől nem lesz alkoholista! Ha most az segít neki akk hadd rúgjon be 1x-2x nem?
2010. szept. 29. 19:40
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Anyukád csak jót akar neki, ha nem akarna segíteni rajta, nem engedné, hogy nálatok lakjon. Most nem tudsz mást tenni, mint mellette lenni.
2010. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

19:33-as vagyok

Nem is arra gondoltam, hogy alkoholista lesz, viszont ne higgyétek, hogy bajban a pia a megoldás, mert nem az. Jön a kijózanodás, és a szembenézés azzal, hogy semmi nem változott, semmi nem oldódott meg...


Inkább támogasd, és keressétek a szüleiddel a megoldási lehetőségeket a barátod további életéhez. Hiszen még egy éve van hátra -ha veled egyidős-, amíg nagykorú lesz. Biztos rágódik azon, hogy mit fog csinálni addig? Intézetbe kerül? Vagy lakhat addig nálatok? Beszélgettetek erről vele? Miből fog élni?


Szóval rengeteg kérdés kavaroghat a fejében, ami csupa-csupa bizonytalanságot okoz benne (és nem oldódik meg a lerészegedéssel). És akkor még nem említettük, hogy nem sokára elveszti az egyetlen és legfontosabb szerettét.

2010. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Jókat írtak a többiek is, nem akarom ismételni.

Én is voltam már "Barát" a barátom mellett nehéz helyzetben és kaptam is segítő támogatást, amikor én voltam rászorulva.

A lényeg a jelenlét, a támaszadás. Nem kell sokat rizsálni, nem szabad túlbonyolítani a dolgokat, gyakran az együtt hallgatás többet ér, mint bármilyen szentbeszéd. A sírás sem szégyen. "Még sírt is 1x pedig sose láttam sírni." Ez baj, az igazi barátok sírni is tudnak egymás előtt/mellett/helyett stb. Sajnálom nagyon őt is, neked sem könnyű, de sokat tanulhatsz ebből és ha lesz egy igaz barátod (egy életre szólóan) az nagyon nagy kincs - becsüld meg.

2010. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen egyidős velem ő is 17. Fél ő is nagyon ettől h mi lesz vele én nem tudom ilyenkor ez hogy működik :S Én már mondtam h tök jó lenne, ha nálunk lakna, de hát ezt nem én döntöm el, hanem a szüleim. A pénz még eszembe se jutott h miből fog élni mert azért mi se állunk olyan jól :/
2010. szept. 29. 19:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem szégyen a sírás nem azt akartam mondani. Meg nem azért nem sírt előttem mert nem mert hanem mert nem olyan típus nem sírt már nagyon régóta egyáltalán.
2010. szept. 29. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Árvaellátást, családi pótlékot fog kapni, de amíg kiskorú, addig "családba fogadást" kellene kérnie a szüleidnek (gyámhivatalnál) -persze, ha ők akarják, elvállalják.
2010. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!