Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel segíthetnék a barátomnak?

Mivel segíthetnék a barátomnak?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz otthon a helyzete. Kicsi korában elkényeztette az anyja (sztem most azt a szeretetet akarja visszakapni, amit akkor "befektetett" azzal, hogy mindent a s.gge alá tett), de pont emiatt, hogy nem kellett önállóan elérnie semmit, most nem tanul, és nem is dolgozik. Pedig érzi, hogy kéne, de a motiváció is elvész, mert az apját meg utálja, ő készítette ki az egész családot, (a nővére már elköltözött, azóta rendeződni látszik az élete).

És azt mondja, hogy amíg nem költözhet el, szenvedni fog. És egyre rosszabbul érzi magát, rossz látni, hogy ilyen az egész helyzet:(

Én tanácstalan vagyok, mert segítenék, meg "hasznára szeretnék lenni", meg megérteni őt, de nem csak azért, hogy kipipálhassam a jócselekedetet, hanem tényleg hogy lássam mosolyogni meg kiegyensúlyozottá válni! De azzal jön, hogy egyedüllétre van szüksége. És már a barátaival se találkozik annyit:(

Jjja igen: az apja nem agresszív, de depressziós és munkamániás, és valahogy hiába nem kiabál, terror alatt tartja az anyját is, őt is, és ha a nővére otthon van, akkor őt is.

Sztem hiába írom ide, hogy aki csak beszólogatni akar, ne írjon, de tényleg csak olyan válaszokat várok, amik előre segítenek, nem pedig oltogatnak. Köszönöm:)


2011. jan. 23. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:

hát pedig egyszerű: sokat és keményen kell küzdeni, azért, hogy eltudjon költözni. Ha beletörödik, akkor ne csodálkozzon, hogy nem fog semmi se változni, azért tenni kell;olykor kevesett olykor megnagyon sokat.


apja rész nem érhető számomra, ha munkamániás, akkor mivel zavarja a családot. a munkamániás emberrel "csak" az a baj, hogy a családért nem tesz semmit, soha nem elérhető, csak ha a munkájával kapcsolatos a dolog. de ilyen embernek nincs ideje, fenyegetni a családot.


az anyjára apjára haragudhat akár egy életen át is, de attól még nem lesz előrébb, az önálló életképességben...

ráadásul sok energiába is kerül egy konfliktus/harag fenntartása.

2011. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg rávezetni, hogy amennyiben nincs önálló keresete, és nem tudja fenntartani önmagát, nincs reális alapja az elköltözési terveinek (nem valószínű, hogy a papa fizetni fogja az albérletet + iskolát + megélhetést).


Ha ott marad, de elzárja magát még a barátaitól is, az adott környezetben előbb-utóbb olyan mély depresszióhoz vezethet, ami könnyen orvosi esetté válhat. Ezt akarja?


Érzésem szerint az édesanyja tudat alatt "szövetségest" keres benne (nem a papával szemben) egy lelki támaszt, aki megérti, mert ugyanúgy szenved a kialakult helyzet miatt, mint a barátod. Ketten összefogva tudják megoldani a helyzetet, egy esetleges elköltözéssel a mamát hagyja cserben (ha a tesó ezt már megtette, a mama teljesen magára marad).

Nincs más, minthogy összeszedje magát, és ne az elmenekülésen (legyen az akár mentális, akár ténylegesen fizikai) járassa az agyát, hanem a konkrét megoldáson.


Ha ezekkel sem tudsz rá hatni, mondd neki: oké, ha tényleg azt akarod, hogy békén hagyjalak, ám legyen. Tudd, hogy csak egy telefonodba kerül, és itt vagyok, mert a barátom vagy. Hiányozni fogsz nekem.

2011. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó, de ÉN hogy segíthetek? ezeket nem tudom befolyásolni!!:S:S, még ha így is van
2011. jan. 23. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:
hm, én nem a barátja vagyok, hanem a barátnője:)
2011. jan. 23. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok! Az még cikibb, ha neked mondja, hogy egyedüllétre van szüksége. Azért csak rákérdeznék, hogy ezt hogyan érti. Attól még az egyéb kérdéseket - amiket felvázoltam - végig tudod vele beszélni.
2011. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megértő akarsz lenni, akkor fogadd el ezt, hogy egyedüllétre van szüksége. Hát, hogy ne lenne! Kiszabadulni akar a kötelékből, nem pedig egy másik kötelékbe esni most rögtön. Szüksége is van rá, hogy önállóan éljen, döntsön, megvalósítson, meg kell neki tanulni mint egy kisbabának a járást, mert otthon nem engedték. A elgtöbb, amit adhatsz neki, hogy bátorítod a költözésre, engeded, hogy megtalálja önmagát.
2011. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!