Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így nagyon kellemetlen helyzet...

Így nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem?

Figyelt kérdés

Van egy távoli rokonom akit mindig magáztam, Csókolommal köszöntem neki (nem voltunk olyan jóban). Már régebben is mondta, hogy tegezzem de akkor nem tudtam megszokni. Most egy pár hete mondta, hogy "Ne Csókolomozz!" Azóta lehetőleg elkerülöm, vagy egy halk Sziát mondok. Tudom ez gáz, de régimódi vagyok :D nem tudom megszokni. Azóta ha köszönök, mindig olyan furán mosolyog. Hülyének néz? :D Lehet nem a tegeződésre gondolt mikor azt mondta, hogy ne Csókolomozz?


20/L, a pasi meg kb 60, és 30 X éves gyerekei vannak. Kb az unokája lehetnék, kis túlzással...


2010. szept. 30. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kellemetlen,de megértelek én sem szeretem az ilyet,amikor nem tudom,hogy köszönjek.Ha magázom megsértem,tegezni meg fura.

Én ilyenkor ugy csinálok mint te halkan susogok egy sziát.

2010. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mondd neki, hogy heló.
2010. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nez idiotanak csak latja rajtad hogy zavarban vagy ezert vigyorog furan.Mond neki hogy szia es meg fogod szokni,nem kerulheted mindig:)
2010. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Én 33 vagyok, és a mellettünk lakó 82 éves néni kért meg a múltkor, hogy ne csókolomozzam, hanem tegezzem. Azóta így köszönök neki, Szia Jutka néni. És tegezem. Eleinte fura volt, de annyira aranyos, mikor egy idős ember ilyesmit kér. Ez azt jelenti, hogy kedvel, és a bizalmába vagy fogadva.


Kérdezd meg tőle legközelebb bátran, hogy ha úgy szólítod, hogy Szia Lajos bácsi, az jó-e neki, és utána köszönj neki jó hangosan :) Meglátod, milyen boldog lesz tőle.

2010. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is kerültem már hasonló helyzetbe. Anyukám keresztanyját(nagymamám nővérét) kiskoromtól fogva mindig magáztam, mert keveset találkoztunk, meg valahogy így jött ki. Mostanában viszont a közelünkbe költözött, és egyre többet találkozunk vele. Családi összejövetelek, unokatesóimra vigyáz, anyával találkozik, ilyenek. Kb 1 éve pedig felajánlotta, h nyugodtan tegezzem, először nagyon fura volt, és még most is, ha beszélgetünk, tegeződésről egyszer csak magamtól átváltok magázásra, mert fura őt tegezni. Egyszerűen nem megy. Ilyenkor mindig mondja, h megint nem tegezel. És amikor egy nap már 10X figyelmeztet, kicsit égő, de hát a megszokás... Szóval nem vagy egyedül. :D 16/l
2010. szept. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyébként ő próbál fiatalos lenni (kisebb-nagyobb sikerrel :D) és mindenkivel tegezteti magát. Pl tudom, hogy a szomszédjában laknak szinte minden háznál 30 év alattiak, és mind tegezi. Meg amilyen helyzetet kerülök, ha a felesége, vagy a gyerekei ott vannak. A felesége úgy viselkedik mint egy dáma, és nem bír engem. A gyerekei úgy ahogy kedvesek, de milyen hülyén jön ki ha letegezem az apjukat...Mondjuk a gyerekeivel még nem olyan cikis a helyzet, de ha a felesége ott van (akit magázok) akkor mit mondjak?: "Szia, Csókolom!" vagy csak simán Csókolom? :D


Tudom túl bonyolítom, de fura helyzet...

2010. szept. 30. 23:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, mondd nekik úgy, hogy Szia, meg Csókolom. Legalább "ődámaságának" visszavágsz egy kicsit, amiért olyan undok veled :)
2010. szept. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy hangos-mosolygos jo napot kivanokkal is koszonhetsz, ez megis jobban illik egy felnotthoz:)
2010. szept. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mosolyogna, ha a "szia" nem tetszene neki, de jo napot kivanokkal is koszonhetsz neki. Amugy tokre megertelek, en is utalom az ilyen helyzeteket.Nagyon nehez valakit ugy tegezni, hogy elotte evekig magaztad, de amugy ha megszokod vele egyszer, utana mar eszedbe sem fog jutni. Nekem egyik tanarommal alakult ki jo kapcsolatom es o is eleg idos, megkert, hogy tegezzem, sokaig nem ment, aztan azt gondoltam, hogy azzal sertem meg,hogy magazom. Nagyon sok idosebb ember egyebkent nem szereti a magazast, csokolomozast. Anyu mondta, hogy amikor mondjak neki, hogy csokolom, nagyon elszomorodik, hogy idosnek tartjak es nagyon szereti, ha tegezik es ugy kezelik, mintha egy lenne a tobbi kozul. Szoval arra gondolj, hogy nem tiszteletlenseg a tegezese, hanem eppen, hogy ezzel jo, fiatalos erzest keltesz benne.
2010. okt. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos már én is a túloldalon állok :( és hidd el, egy felnőttnek is kellemetlen néha ha csókolom-mal köszön egy lány! Én is megszoktam kérni, hogy tegeződjünk inkább - vagy viccesen, hogy cseréljünk: ezentúl én mondom hogy csókolom, ő meg mondja, hogy szia! Naa a lényeg, hogy szerintem jobb a tegeződés :)
2010. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!