Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg? Meglátogat...

Hogy oldanátok meg? Meglátogatni a volt anyóst, úgy hogy a barátotokat ne hozzátok kellemetlen helyzetbe?

Figyelt kérdés

Szóval remélem jönnek válaszok.Tanácstalan vagyok, úgy érzem két olyan dolgot szeretnék, ami megoldhatatlan egyszerre.

A problémám a következő:A volt párom családjával, szüleivel, nagymamákkal, stb. nagyon jó a kapcsolatom, nagyon szerettük-szeretjük egymást.Anyukája pl.olyan mintha a második anyukám lenne.Volt párommal nem akarok soha többet találkozni,rá nagyon haragszom de a családja nagyon hiányzik, szeretném őket meglátogatni valamikor, vagy találkozni velük (ők 200 kilométerre laknak tőlem)és nem tudom hogyan lehetne ezt kivitelezni.A jelenlegi páromnak biztosan nem esne jól, hiszen nekem is rosszul esne fordított esetben.Nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni, vagy belerángatni olyanba, amibe nem akar belemenni.

Nem tudom mit csinálnak, nagyon hiányozik az a család, és jó lenne találkozni velük, már 1.5 éve vége annak a kapcsolatnak.A mostani páromat nagyon szeretem, vele képzelem el a jövőmet.

Mit lehetne tenni szerintetek?

Múltkor már beszéltünk róla, hogy szeretnék babalátogatóba elmenni, egy olyan családhoz, akik az ex rokonai.Hát nem jutottunk sehová a témában, úgyhogy inkább hanyagoltam is, és azóta sem emlegetem.A babalátogatót is inkább lemondtam.

Ők a múltam részei, és nagyon jó emberek, szeretném a barátságot megőrizni velük.

Tanácsok, vélemények?


2011. febr. 1. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

kérdezz rá konkrétan,nincs ennél egyszerűbb


én is tartottam attól,hogy párom mit fog szólni,exem anyukája olyan mint a pótmamám,de páromat nem zavarja,bizik bennem

2011. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Én a párommal gyakran mentem a volt anyósához, rokonaihoz.Nekem könnyebb volt, mert a férje meghalt, a gyereke meg a nagymamához ment.Barátinak volt mondható a kapcsolat, de lassan megszűnt.

A te esetedben nehezebb a helyzet. A barátoddal kell megbeszélni, egyeztetni.Őnéki biztos kellemetlen lenne a kapcsolat fenntartása.

Azt hiszem, választanod kell.

2011. febr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tetris ***** válasza:
54%
Hát ez elég faramuci helyzet. Mi lenne, ha úgy látogatnád meg a volt anyóst, hogy mondjuk egyedül mennél?
2011. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, kedves utolsó, pont így gondoltam én is!Akkor nem kellene senkinek feszengenie, csak mi lennék, akik jól ismerik egymást.

Viszont másrészről páromat meg itthon hagyni rossz érzés lenne, és biztos neki is :(

2011. febr. 1. 19:53
 5/10 A kérdező kommentje:
hoppá, most veszem észre csak az anyóst ne vegyétek szó szerint, nem házasodtunk össze, csak a barátom volt, csak így egyszerűbb volt megfogalmazni.
2011. febr. 1. 20:51
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

csak a barátod volt, tehát nem volt anyós...

Ja, így már érthető a rajongás, jó érzések :)))

Na de mindegy, szóval az elején nem értettem, szóval: a legrövidebb út az egyenes. Teljesen őszintén elmondanám, és a döntésben, hogy végül elmennék-e, figyelembe venném a válaszát. Mérlegelj, mennyire fontos ez a kapcsolat és mennyire fontos az exanyósjelölttel?

2011. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Igor26 ***** válasza:
69%
Talán hívd anyósjelöltnek...nade. Egy pillanatra elgondolkoztatott. Ezt nektek kell megbeszélnetek, eléggé személyes dolog. Te tudod, hogy kitől mit akarsz és hogy ki fontos neked és ki nem. Ez most megfogott...Arra hajlok egyébként, hogy a párodat nem kellene hogy érdekelje ez a dolog. Legalábbis, amíg szereted...Én is jóban vagyok a volt párom édesanyjával és ezt a kapcsolatot senki kedvéért nem dobnám el. Ha ez a kérdés szóba kerülne én biza bemutatnám az új páromat neki és kész. Annak ellenére, hogy a volt párommal nem beszélünk. Pontosabban ő nem beszél velem, de mindegy, az eredmény ugyanaz. Ha a párom ellenezné ezt a dolgot, azt nem tartanám túl barátságos megnyilvánulásnak és valószínűleg csökkenne az iránta érzett tisztelet. Az emberek annyira nem tudnak viselkedni ilyen szituációkban, ezért igyekeznek sunnyogni. Vagy balhé van belőle. Mindegy. Egy dolgot semmiképp nem csinálnék. Nem csapnám be a páromat és nem próbálnék álruhában vegyülni a nép közt...Mondom, inkább vidd el a pasidat. Tessék mindent felvállalni, a fene egye meg! Hátha őt is megszeretik. Ne csak az egyik oldaltól várjuk el, hogy toleráns legyen!
2011. febr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Elmész, meglátogatod őket, de EGYEDÜL. Nem a tulajdona vagy, hanem a társa, tehát odamész, ahova akarsz. De nem várhatod el tőle, hogy jópofizzon az exed családjával.
2011. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Igor26 ***** válasza:
78%
Na, ez az. Miért kéne bárkinek is jópofiznia? Ha mindenkinek tiszta a lelkiismerete, akkor mért nem lehet vinni a srácot is. Ha egy pár családot alkot, hogy van az, hogy az egyiknek külön útjai vannak? Vonja be ezekbe a dolgokba a másikat. Nézzétek, ő most már hozzám tartozik, lesztek szívesek elfogadni. Másrészt a srácot miért kellene, hogy zavarja, hogy a párja bemutatja az ismerőseinek, akiket szeret? Azért mert azok történetesen egy olyan ember családját jelentik, akivel a párjuk együtt volt? Úgy látom egyik fél sem képes felfogni, hogy a párkapcsolat 2, azaz két emberre tartozik, a környezetre nem! Ez a helyzet rettentő egyszerű. 2 ember együtt volt, de most már nincs. Másik 2 ember összejött, aki addig nem volt együtt. Ami ezen túl van az az emberekbe berögződött sz@rkavarás (ami abból fakad, hogy az emberek élvezik, ha marhatják a másikat), a féltékenység (ami önbizalomhiányból fakad), bizalomhiány (ami az őszinteség hiányából fakad), az egoizmus (ami az emberek önismereti problémáiból fakad), az önzés (ami a birtoklási vágyból fakad a szeretet helyett). Ezért nem bírnak megoldani az emberek ilyen helyzeteket! Ezt már sokszor leírtam itt, hogy a legnagyobb baj, hogy mindenki a másikkal van elfoglalva, ahelyett, hogy a saját dolgait tenné tisztába. Pedig sokkal egyszerűbb lenne, kevesebb stresszel jár. Engem például teljesen hidegen hagy, ha valaki másképp gondolja mint én, mert engem nem az ego-m vezet (legalábbis dolgozom rajta, mivel valóban felszabadít). Ezen talán érdemes elgondolkodni, mert a másik út csak felesleges szenvedést okoz és családok széthullásához, vagy ami még rosszabb családok életen át tartó marakodásához vezet. Mondjuk, ha megnézitek vajon mitől olyan népszerűek a politika topic-ok látható, hogy sok "előnye" van. Egyszerű mint a százasszög, mindenki hozzá tud szólni és ami a legnépszerűbb benne LEHET MARNI EGYMÁST! Én nem tudnék ilyen tevékenységgel leélni egy életet. Ha segít valakinek, amit írok, annak örülök, aki meg nem érti, vagy nem akarja érteni, annak jó utat! :)
2011. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon jókat írtok, annyira örülök :)!

Hát mindkét utolsó válaszoló nagyon jól megfogalmazta a pro és kontra verziót, éppen ezek a merültek fel bennem is :)!

Ha elviszem feszengeni fognak esetleg, meg nem várhatom el, hogy jól érezze magát.Ha nem viszem, akkor meg rejtegetni akarok valamit holott nem is, csak nem tudom a megoldást :S.

Lényegében tényleg megoldható lenne a helyzet, ha az ex családja nem 200 kilométerre lakna.Mert így nem mondhatom, hogy "átszaladok egy kicsit, de mindjárt jövök", vagy nem futhatunk össze a buszon, vagy a piacon volt "anyósjelöltékkel"( ha már így akarjátok :P )

Szóval minimum egy napra föl kéne utazni hozzájuk :)

2011. febr. 2. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!