Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is úgy lenne...

Bittersweet.~ kérdése:

Szerintetek is úgy lenne helyes, ha nekem adná a szobáját?

Figyelt kérdés
A bátyám most nősült, költözni készül. (pár utcányira tőlünk) Szerintetek hogy lenne jó? Ha 16 évesen még mindig egy szobában laknék az édesanyámmal, vagy ha a testvérem nekem adná a szobáját? Nem merek rákérdezni, megörökölhetném-e, arra várok, hogy ő tegyen valami pozitívnak nevezhető lépést, de eddig semmi. Anyám sem akarja megkérdezni, bár váltig állítja, hogy megkapom a szobát. 8 éves korom óta szeretnék egy saját kis birodalmat, de nem volt lehetőség. Szerintetek most mi lesz?
2010. okt. 1. 04:01
 1/10 anonim ***** válasza:

ha elköltözik, nősül, akkor már neki ott lesz az otthona.

nem kiskirály ő, hanem a bátyád. nem értem, miért gyötrődtök ezen ennyit, szerintem olyan természetes, hogy a tiéd lesz :) tanulnod is kell, kell a hely. neked is lesz barátod - mégse mehettek a sufniba, ha kettesben akartok lenni...

2010. okt. 1. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Simán! Ha ő elviszi a holmijait, akkor egész nyugodtal használd azt a szobát. Ez amúgy is csak használat, nem tulajdonosváltás. Ráadásul mutterodnak is jobb lenne, ha maga alhatna. Ha bátyád normális gondolkodású, akkor egyértelmű a helyzet.
2010. okt. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

persze, nem kell tőle megkérdezned, automatikusan a tiéd lesz... már évek óta járt volna valami megoldás erre...


nem az ő szobája, hanem akié a lakás, nálunk sose volt ilyen gond, amikor nővérem elment, automatikusan beköltöztem a nagyobb kisszobába, amikor én elmentem, öcsém költözött át a kisebből a nagyobba magától. nyilván nem kérdeztek meg hiszen már elköltöztem. a cuccaimat, a maradékot bedobozolták, ha kell, megtalálom valahol pl a pincében. azzal hogy elköltözik automatikusan lemond a szobáról.

2010. okt. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki elköltözik otthonról, akkor a régi szobája már nem az öve, legalább is semmi beleszólása, hogy mi lesz vele.
2010. okt. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyan fura hogy ezen ennyit rágódsz. Most költöztem el otthonról, de a 9 éve unokahúgom ( aki nem nálunk lakik, csak hétvégente jön a mamához) ő már hetekkel költözés előtt lestoppolta a szobámat, sőt még az új házban is könyörög egyért.
2010. okt. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem értelek, miért nem meritek megkérdezni? A bátyádnak kisebb gondja is nagyobb annál, hogy mi lesz az ő szobájával a költözés után. Szerinted ilyeneket tart észben, hogy hú akkor most mi is legyen az ő kicsi húgocskájával? Hol fog aludni?
2010. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem probléma, ő elköltözik, te meg szépen elfoglalod a birodalmadat.
2010. okt. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem is értem, miért probléma ez. Ha elköltözik, felszabadul egy szoba és kész, azt már a többi ott lakó családtagnak kell eldönteni, hogy mi legyen a szobával, nem a bátyádnak. Én sem lakom már a szüleimmel, a szobám, ahol laktam most gardrób (nagyon kicsi szobám volt), és eszembe sem jutott, hogy meg kéne kérdezniük, hogy mi legyen vele. Évente talán 1-2 alkalommal alszom a szüleimnél (ebből egy a Karácsony, olyankor a régi szobámban alszom, mert van ott egy összecsukható ágy, meg akkor alszom ott, ha ők nyaralni mennek, a kutya miatt vagyok ott olyankor, de akkor meg ott alszom, ahol akarok, mert minden szoba szabad), szóval nincs miért követelnem, hogy a régi szobám megmaradjon. Más lenne, ha pl. kollégista lennék, és hetente hazajárnék, de hát nem így van, én onnan ténylegesen elköltöztem, és amúgy is 10 percre lakom onnan gyalog. Nem kérdezték meg, hogy mi legyen a szobámmal, és én sem mondtam, hogy csináljanak vele amit akarnak, mert eleve mindenkinek természetes volt, hogy aki nem ott lakik, annak nincs már szobája. Hiszen van helyette saját otthonom, mi szükségem lenne akkor egy szobára egy másik lakásban?
2010. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért maradna üresen a szoba. A te korodban kell ennyi privát szféra.
2010. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak azért tettem fel a kérdést, mert szöget ütött a fejembe egy régi megjegyzése, miszerint ha elköltözik, neki akkor is kell az a szoba. Indokot nem mondott, csak annyit, hogy kell. Több mint 1 éve van barátom, ezzel együtt jár a szexualitás is, ami nem mindig sikerül. Amikor itt van a barátom, anyám átmegy aludni nagyanyámhoz, de ez így nem jó. Meg elég sokszor van, hogy éjszaka tanulok, és olyankor nem akarom anyám arcába égetni a villanyt, mert sokat dolgozik. Nem tudom, hogy a testvérem belátja-e, hogy úgy lenne helyes, ha nekem adná a szobáját, mert ha csak szó nélkül elfoglalnám, akkora balhét csapna, hogy hét országra szólna...:S
2010. okt. 2. 03:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!