Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család nem vesz figyelembe,...

A család nem vesz figyelembe, és minden terhet rám raknak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Meghalt apukám, tesóim közül én vagyok a legidősebb, ők kisebbek nálam sokkal. Mindenki csak őket nézi, mert kicsik, és anyukámat nézik, mert egyedül maradt 3 gyerekkel. Ami igaz is, de nekem is az apám volt, már nekem se lesz senki, akinek azt tudnám mondani, hogy apa. Mindig hajtogatják, hogy legyek erős, segítsek anyukámnak, mintha nem is ezt tenném, és ezekkel csak még gyengébb leszek, hogyha még plusz súlyt is tesznek rám. Nemsokára lesz a temetés, egyedül szeretnék lenni, de mindig vigyáznom kell a tesóimra, apám testvérei is rám támaszkodnak, mintha én valami külső szemlélő lennék.
2022. dec. 15. 10:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Én fognám a biciklimet és kitekernék pár órára egy erdős/folyós részhez, kikapcsolt telefonnal. Oldja meg mindenki a saját baját.
2022. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Mert hagyod - az a baj, hogy én is ugyanilyen voltam anya halála után.


Felnőttem, 13 évesen olyan terhet raktak! rám, amit sohasem lett volna szabad.


Gyakorlatilag azt érték el, hogy nem volt gyerekkorom, mindig-mindig erősnek mutattam magam, belül meg egy érzelmi káosz voltam: folyamatosan szomorú, dühös, de teljesen mindegy volt, mit érzek, mert mind elvárták, hogy erős legyek.


33 vagyok, nem merek sírni mások előtt, mert "szégyen" úgy érzem, gyenge vagyok, amiért merészelem kiadni az érzelmeimet - ezért sokszor még akkor sem teszem, amikor kéne, hanem őrlődök magamban, provokálom a barátomat (vesszünk össze, vagy üssön meg - sohasem teszi -,csak tudjam már kiadni a felgyülemlett szrságot).


Vitakor kibőgöm magam, átmenetileg jó lesz, majd kezdődik elölről - nem akarok ilyen lenni, de egyszerűen hiába a szakember, ihába figyelek magamra, mégis nagyon nehezen sikerül változtatni :(

2022. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

1-es erre nem elég néhány óra kikapcs, mert amikor hazamész folytatódik minden elölről.


Nekem sokat segített VOLNA, ha

1. beszélhetek a gyászomról

2. ha ezt nem, akkor elköltözhetek a pi...ba, ahol mindenki békén hagy a nyűgjével, és végre foglalkozhatok a saját gyászommal, nem pedig elnyomom mindenki másé miatt - 13 évesen ez nem volt opció

2022. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves vagy te és mennyi idosek a testvereid?
2022. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
17, 9 és 7
2022. dec. 15. 11:35
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Iskolapszichológust keress fel. Már most magy a baj, később még nagyobb lesz. A társadalom nagy része így él. Másokat cipel a hátán. Hozott minta. De sajnos 40-50-60 éves korukra jönnek rá. Te még fiatal vagy, látod a bajt, te is tudsz rajta változtatni.
2022. dec. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Fu nehéz.. A korodnál fogva nem tudsz összepakolni és elhúzni így az eszközeid elég behatároltak.

A legfontosabb, hogy ugyan a családnak össze kell tartani és segíteni egymást, nem lehet minden teher egy emberen és mindig a saját magad lelki egészsége legyen a legfontosabb mert más nem fog vele törődni ezek szerint. 17 éves vagy, kamasz, nem cipelheted a hátadon a felnőttek terheit. Én is tanácsolom, hogy mindenképp keresd meg az iskolapszichológust, sőt anyukáddal együtt is mehetnétek (gondolom oka van, hogy neki nem mondtad el az érzéseid, a pszichológus meg moderátori szerepet is betölt ha tartasz anyukád reakciójától) plusz amennyire lehet mondj nemet azokra kérésekre a családon belül amit soknak érzel, próbálj egyedül is időt tölteni. Hosszú távon ha ez nem fog változni, azon túl, hogy ésszerű keretek között segíted a családod minél előbb költözz el majd ha tudsz (tudom ez borzasztó nehéz fiatalként). Ha szerencséd van, akkor kis idő elteltével könyebb lesz a helyzetetek.

2022. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen szakember!
2022. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Részvétem. Ezt a kérdést a válaszokkal együtt mutasd meg anyukádnak vagy apukád felnőtt testvéreinek. Túl nagy terhet cipelsz, még félig gyerek vagy. Persze, hogy többet várnak el, mint egy 7 és 9 évestől, de mindennek van határa. Egy társ és apa kiesése mindenkinek nagy veszteség. Az iskolapszichológus jó ötlet.
2022. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Jó nagy bunkók a rokonok, ahelyett hogy segítő kezet nyújtanának, ugatnak egy gyereknek, hogyan kellene felnőttest játszani, a legérzekenyebb, leglabilisabb életkorban.

Idióták!

Keresd meg az iskolapszichológust, legyen egy kis támaszod, hiszen gyerek vagy még és magad is gyászolsz.

2022. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!