Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóelőleg megállapításánál...

Adóelőleg megállapításánál figyelembe vett családi kedvezmény összege. (122844Ft) Ez nem a családi adókedvezmény ugye?

Figyelt kérdés

Arról nyilatkoztam, hogy nem én, hanem a párom veszi igénybe. Akkor miez? És 122ezres kedvezménnyel miért jön ki 22000ft adótartozás? Mikor rendesen adóztattak bejelentett munkahelyröl. Talán a GYES?

Már borítékolva van az adóbevallásom, de ez sehogy sem jó..(610. sorban kell erról nyilatkozni)



2015. máj. 20. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Hívd fel a NAV-ot,ott megmondják mit csesztél el. Így ne add fel semmiképp.

Az mondjuk előfordulhat, hogy a munkaadód nem jól adózott utánad, sajnos így már én is jártam.

2015. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy elkéstem a dologgal, de a munkáltató által év közben érvényesített családi kedvezmény összegével nem foglalkozunk az év végi adóbevallásban. Az csak "tájékoztató adat", nem biztos, hogy a lényeget fedi.


Neked kell kiszámolnod, hogy az adóévben mennyi családi kedvezményre jogosult a CSALÁD. Tehát Te és a "párod".

Azt az összeget lehet megosztani egymás között az adóbevallásban úgy, hogy a lehető legtöbbet érvényesíteni tudjátok belőle.


Vonatkoztass el az igazolástól ilyen szempontból.


Én törvényileg tiltanám ennek a feltüntetését, mert mindenkit ez zavar meg, pedig konkrétan nem kell vele foglalkozni, számolni meg pláne nem!!!


Nem feltétlenül annyit igazolnak le, amennyire jogosult vagy, hanem azt igazolják le, amennyit Ők érvényesíteni tudtak év közben. Ez nem biztos, hogy egyenlő azzal, amire ténylegesen jogosult vagy.


A GYES-nek ehhez semmi köze, az "felejtős"...:)

2015. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!