Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a karacsonya szomoruan telt?

Figyelt kérdés
Ha igen, miert telt szomoruan?
2022. dec. 28. 18:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Családdal voltam, de így sem voltam boldog, már sok ideje nem vagyok boldog lehet attól.
2022. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
89%

Az enyém azért volt szomorú, mert magányos voltam.


Nagy házban születtem, a nagyapám hagyta ránk. A gyerekkori karácsonyaim csodálatosak, szinte mesebeliek voltak. Akkor még éltek a nagyszüleim, dédszüleim, mindenki eljött, igazi család voltunk.


Aztán az öregek lassan kihaltak, és maradtak a szüleim. Két idegbeteg, hajótörött szerencsétlen, akik azt sem tudták, merre állnak arccal. Meg a gonosz qrva nővérem, és mindkettőt szó szerint tessék érteni. A szép, nagy házban, ahol valaha öltönyös öregurak és elegáns hölgyek társaságában költöttük el a karácsonyi vacsorát, jóformán arisztokrataként, most ordítozás, káromkodás, törés-zúzás ment. Mindenki őrjöngött, de közben kötelező volt mosolyogni, és úgy csinálni, mintha valami határtalan szeretet öntött volna el mindenkit. Akkor is örülni kellett az ajándéknak, ha tudtam, hogy záros határidőn belül el is fogják venni, mert "rossz" voltam. Minél drágább volt, annál biztosabban. Villanyvonat, játékkonzol, ilyesmik: jobb, ha ki sem bontom. (Persze kibontottam, én kis naiv...)


Eltelt még pár év, anyámék megöregedtek, és elkótyavetyélték a házat. Szarért-húgyért valami külföldi cégnek. A szívem szakadt meg azért a gyönyörű és értékes házért, amit az új tulajdonos azonnal ledózeroltatott, és hatszor annyiért adta tovább az üres telket... Biztos vagyok benne, hogy amikor anyám felért a mennybe, nagyapám két olyat lebaszott neki, hogy kiestek a szemei.


Anyámék meghaltak. Nekem nincs otthonom. A nővéremnek persze van, neki vettek jó meleg lakást, hiszen neki "gyereke van" (értsd: felcsinálták a kocsmában). Párkapcsolatom sincs: tizenkét év után átvert, megcsalt a nő, akiben hittem.


Most egyedül vagyok egy albérletben. Lassan ötven vagyok, és már nem várok semmit. Semmi sem érdekel, semmi sem hoz lázba. Még az sem, ami régebben igen. Várom, hogy vége legyen.


Kielégítő volt ez a válasz, kérdező?

2022. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony előtti napon meghalt anyukám párja aki 9 éve velünk élt.
2022. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Napokig csak az ordítozás, sírás és veszekedés ment.

Közben megpróbáltak nekem lekeverni pár pofont.

40 éves vagyok de még mindig veréssel próbálnak nevelni.

Lehet jövőre már nem is megyek.

2022. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
86%
Én is egyedül voltam, de legalább mocskosul berúgtam. 2 napig ki se józanodtam.
2022. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban voltam az ünnepek alatt, míg a férjem és a kisfiam otthon voltak. Nem volt meg az egész évben várt boldog, békés karácsonyozás.
2022. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
85%
Olyan semmilyen volt, szokásos.
2022. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
92%

Az anyám és a nagymamám elhordott mindennek, mivel a párom külföldi.

Jövőre már nem fogok velük karácsonyozni.

2022. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%
14-es, így 40 év után már tényleg ideje ezen elgondolkodni.
2022. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
80%
Csak az a gond ha én nem nyitom rájuk az ajtót akkor senki sem fogja maximum a halottkém mert a természetük miatt senki más nem áll velük szóba.
2022. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!