Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy egy anya...

Miért lehet az, hogy egy anya az egyik gyerekét nem szereti? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Van egy 19 éves bátyám és egy húgom, aki még kicsi.


Már egész kicsi koromtól érzem, hogy ő engem nem szeret, vagy ha szeret is, akkor nem annyira. 2x kérdeztem rá, mind a kétszer letagadta, hogy ő nem szeretne, meg mindig azzal jön, hogy neki mindhárom gyereke egyenlő.


Amikből érzem, hogy nem szeret:

- ugyanazokat a dolgokat értem nehézség megtenni, míg a tesóimért egy szó nélkül megteszi (ápolás, orvoshoz bejelentés, pénz)

- a tesóim nem kapnak ki x dolog miatt, de rólam meg leordítja a hajat még kisebbért is (a büntetéseket is csak rajtam hajtotta be, a tesóimon nem, max 2 percig)

- meg ahogy viszonyul hozzám, ahogy rám néz, és ahogy a testvéreimre néz, ég és föld.


Szerintetek sem szeret?


2023. jan. 2. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Valami oka biztos hogy van neki, de te ismered jobban a körülméyneket.
2023. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 babyboom567 ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!


TUDOM ,hogy MOST ez téged nagyon rosszul érint,de adj hálát érte, hogy veled így viselkedik.(különben sem tudsz semmit tenni)

-életképes leszel(lehet tőled többet vár el, mert sokkal többet néz ki belőled mint a tesóidból)

-ha felnőtt és önálló leszel,nem fog lelkileg zsarolni, meg rád telepedni, mert a többiekkel lesz elfoglalva.


Kitartás

2023. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#2


Pont hogy nem lesz életképes. Az anyai szeretet hiánya mindig ott lesz rajta.


Az meg hogy nem fog rátelepedni, hát nem olyan biztos.

2023. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja 3.

Velem szemét volt mindig az anyám, húgom volt az istenkirálynő. Most ő él 2300 km-re, én 150 km-re, ő meg nyolcvan éves,na vajon kit ugráltat?

Hát nem a kedvenckéjét.

2023. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk az egyik gyerek egyszerűen nem kompatibilis a családba
2023. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

5

És ki tehet róla?

2023. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges okok:

a) teljesen más a személyiségetek (pl. ő hiperintrovertált, te meg hiperextrovertált)

b) egy olyan rokonra emlékezteted, akit anno utált, mint a szart (szarabb napjain én is megkapom muttertól, hogy a néhai anyósának a szarabb kivitele vagyok, pedig az anyóst is roppant mód rühellte)

c) valamiért úgy érzi, veled nem tud úgy villogni

d) kiskorodban/kamasz korodban nehezebben bírt veled, mint a tesóiddal és ettől nehezen tud elvonatkoztatni

e) irigy rád, mert azt a munkát csinálod, amit szeretsz, vagy lediplomáztál, vagy egyéb más területen sikeresebb vagy nála.

f) nagypofájúbb vagy és nem tud kényére kedvére csicskáztatni.

g) ő is azt látta otthon, hogy több gyerek közül valamelyik 1-2 az aranyat szaró, a többi meg le van szarva és ezt viszi tovább


Hogy melyik igaz a felsoroltakból, azt már csak te tudod eldönteni, meg a közvetlen környezeted.

2023. jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Van, amikor az ember anyja egész egyszerűen egy utolsó sz@r ember, aki nem fogja fel, hogy ÉRZŐ EMBERI LÉNY mindegyik gyereke és a heppjétől (jaj emlékeztet a nemszeretem rokonra, jaj nem az érdekli, ami nekem fontos, jaj egyszerűen nem olyan jó képességű/szép) nem tud elvonatkoztatni, ennyi

A melegek pl. nem fogadhatnak örökbe, bezzeg saját gyereke boldog-boldogtalannak lehet, amit a kormány még szorgalmaz is


#3 Én 29 évesen pont olyan életképtelen vagyok és olyan kilátástalan helyzetbe kerültem emiatt, hogy... őszintén nem tudom, hogy mit csinálok magammal

Testvéreim bezzeg sikeresek, és bezzeg lenéznek... Jogosan, mert valószínűleg tényleg nem érek annyit, mint ők

Kiskorunkban is éreztetve volt, hogy nekik bármit lehet, őket mindenben támogatták, nekik szabad volt elkeseredniük, ha valami nem sikerült, biztattak őket, míg engem csak lebasztak ha érzelmet merészeltem mutatni... Soha egy biztató szót nem kaptam, csak azt, hogy mit cseszek el...


Próbáltam függetlenedni, tanulni, de nem lett belőle SEMMI


Csak mert emlékeztetem anyámat a nemszeretem rokonra, meg nehéz volt velem gyerekként (a féltestvérem megerőszakolt rendszeresen, de ez is el lett tussolva, bezzeg ő a szegény szefós, aki nem fogja fel mit csinál, gyilkosságért ült 12 évet, mai napig tartja vele a kapcsolatot)


Szánalmas vagyok? VALÓSZÍNŰ...


Bocs a ventillációért

2023. jan. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Próbáltam pedálozni, pitizni a szeretetért nála, én soha semmit nem csinálok jól, semmi nem elfogadható tőlem, mindent elcseszek, bezzeg ha a húgom vagy az (édestestvér) bátyám bármilyen apróságot ad, bármilyen apró dolgot tesz, máris ők a csodatévők...


2017-ben vettem egy csodaszép konyhai szekrénygarnitúrát 75-80000 forintért, egy kib@szott köszönöm nem járt érte (a régi farostlemez szekrény garnitúra - idősebb volt mint én - már nagyon ronda volt + egyszer tényleg belerúgtam az ajtajába dühömben)


Bezzeg azt megjegyezte, hogy a pár ezer forintos kotyogós kávéfőzőt évekkel ezelőtt leejtettem és ezért letört a füle, és nem rég ismét megtörtént ez... reakciója "folyton földhöz b@szod a kávéfőzőket"

2023. jan. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Pláne, hogy a legkisebb eredményért is vért izzadok, mert olyan idióta vagyok... Persze anyám szerint csak lusta, meg pihenek egy napot "minden nap csak döglesz"...


Testvéreimet én üldöztem el, nem önállósodni akartak, á...


Meg volt egy barátom, aki öngyilkosságra biztatott (persze csak utalásokat tett rá), anyám azt akarja, hogy vele tartsam a kapcsolatot

2023. jan. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!