Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Társasház - panel - magánház?...

Társasház - panel - magánház? Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnénk vsárolni a párommal a tavasszal. De nagy dilemmák vannak a milyet kérdésen. Próbáltunk már észérvekkel dönteni egyik-másik mellett, de eddig nem sokra jutottunk. A párom munkája és az enyém is géphez kötött, otthon végezhető, tehát a távolság nem akadály. Minimum két szobás nappalis lakáson gondolkodunk. Magánházba a kert miatt szeretnénk menni, meg a saját udvar és egyebek, viszont nem vagyunk egy olyan szomszédolós típus, szívesebben laknánk olyan környéken ahol nem lehet "utca" hírével lenni. A társasház tökéletes lenne, viszont ár ügyileg egy 50nm-es is kerül annyiba mint egy magánház. Így hát el gondolkodtató valyon megér egy "lyuk" ennyi pénzt. A panel nem az esetünk, bár hasonló mint a társasház, de még sem ugyanaz a környezet. Viszont itt kapható árban megfelelő és méretre is elég jó lakás. Ti milyen házban laktok és mi tapasztalatotok?

Ár ügyileg kb 15 millió ft-ot szánunk lakásvásárlásra.


2010. okt. 2. 19:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Kertes családi ház. Soha az életbe semmi pénzért nem lehetne rávenni panelra, társasra. Kilépek az ajtón és valaki rögtön a pofámba bámul.Mndig hallom, hogy valaki húzza le a vécét. VAgy szex-szel a szomszédban. Köszi nem. NEkem kell a kert, madarak, kutya macska, na meg nem mellesleg amit írtál, hogy bődületes pénzt kiadni egy lyukért... Hát ne már.
2010. okt. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Panelban lakunk, és lehet, hogy megvenni jó ár, de fenntartani költséges, a fűtést nem szabályozhatod teljes mértékig magad, még hőfokszabályzóval se, ha hideg van, meg kell várnod, míg bekapcsolják központilag, vagy veszel hősugárzót, a falak vékonyak, minden hangosabb zaj áthallatszik a szomszédból. Én utálom, bár itt nőttem fel, de vagy társasház, vagy kertes saját.
2010. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%
Kertes ház :)
2010. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
61%

Mi panelben lakunk a férjemmel. Első lakásnak tökéletesen megfelel, hitelt is vettünk fel igaz, de ha újépítésűt vettünk volna lényegesen több hitelt kellett volna felvenni, amit nem mertünk bevállalni. végiggondoltuk ezért maradtunk a panelnál. Ha megtehetitek és nem kell lényegesebben több hitelt felvenni, akkor lehet társasház. Mi azért nem akartunk eladósodni 10 millió Ft-tal, így elég volt a felét felvenni. Na ez nem mindegy.

Családi házról nem tudok nyilatkozni, mindig társasházban éltem itt aza ajó, magamra csukom az ajtót és kész.

először az ára alapján kalkuláljatok, hogy mennyi amit még fizetni is tudtok, vagy hitel nélkül vesztek?

sosem értettem azt aki leszólja a panelt. A semminél az is több, én szeretek is panelben lakni.

2010. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%
19:27 - Én úgy szólom le, hogy tudom, milyen, tehát megtehetem.
2010. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

Megteheted, de ha nem lenne a panel és az utcán kellene lenni, akkor bezzeg senki sem szólná le.

Csak azt mondtam, hogy a semminél még az is több!!

2010. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

19:27

Azért mondod ezt, mert mindig panelban éltél. :)

2010. okt. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nem sok hitel kellene a társasházhoz sem. Én panelban nőttem fel, nem szeretem... Viszont egyik ismerősömék társasházban laknak, nagyon tetszett. Másik barátnőm kertesbe és az is megfogott. :) Úgy látom a kertesház többeknek elnyerte a tetszését. Bár én elég félős vagyok, de hát ezért találták fel a biztonsági rendszereket.

És magánház inkább falu vagy külváros? (Nekem a külváros jobban hangzik, de ez is érdekelne.)

2010. okt. 2. 19:34
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha van rá ennyi pénzetek akkor mindenképpen kertes ház valami külvárosszerű helyen. Ott sem kell szomszédolni, ha találkozol a szomszéddal köszönsz neki aztán ennyi.
2010. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

Igen panelben nőttem fel és ott is élek.

És nem is szégyenlem ezt, rendesen dolgozunk és megélünk tisztességesen.

Én speckó nem mennék ki falura a világ minden kincséért sem. akkor inkább egy csendes külváros, ha családi házról van szó.

2010. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!