Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb a panel lakas...

Melyik a jobb a panel lakas vagy az ujepitesu tarsashaz? Most gondolkozunk lakasvasarlason, tudom az ujepitesuek dragabbak, de a rezsi kevesebb.

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 15:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, hogy a társasház.
2010. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben JÓL építik meg az új építésűt, akkor mindenképpen azt választanám. De mostanában sok gond van velük, kispórolják az anyagot, rossz a minőség stb. Érdemes lenne esetleg valahol 3., 4., 5. ütemet nézni, hátha akkor már fórumokon olvastok buktatókat a társasházról vagy jó dolgokat és tudjátok, hogy hová érdemes menni. Mi így nem mentünk az egyikbe, amit kinéztünk, mert óránkon keresztül olvastam a panaszáradatot és a munkások hozzáállását a garanciális javításokhoz.
2010. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Érdemes előre gondolkozni. A panelok már most szinte eladhatatlanok!
2010. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

az újép nagyon lutri. ha jót fogsz ki, akkor imádni fogod. ha szart, akkor ugyanúgy képtelen vagy eladni, mint a panelt...

a panelban legalább tudod, h mik az előnyök és a hétrényok.

ennek fényében dönts.


de tény, h az újép sokkal értékállóbb.

2010. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés, függ az újépítésű lakás kivitelezőjének a személyétől is. Az tuti, hogy nagyon kicsi újépítésűt nem vennék (főleg ha pár vagytok), a nagyok pedig aránytalanul drágák.

A panelnek viszont nagyon sok a rezsije. Mi egy másfél szobás panelben lakunk, a ház újra lett szigetelve és szabályozható a fűtés is. Így egy hideg téli hónapban 60ezer körül van a rezsink. Ez azért nem kevés, ennél kevesebb lehet egy újépítésűben. Normál panelben a rezsi felmehet 80-90ezer Ft-ig is. Van olyan ismerősöm, akiknél nem ritka hideg téli hónapban a 40ezer Ft-os távhőszámla sem. Mindenesetre ha a használt lakás mellett döntötök, akkor mindenképpen kell kérni számlákat a tulajtól az előző télről, hogy mennyi az annyi.


Összegezve: ha van annyi pénzetek, hogy egy nagyobb újépítésűbe ruházzatok (tehát amekkorában 1-2 gyerekkel kényelmesen elférnétek) akkor azt, de ha nincs, akkor inkább egy nagyobb panelt vennék a helyetekben. Lehet, hogy most még nem akartok gyermeket, de ne a lakás legyen az akadálya később, ha meggondoljátok magatokat. Na meg persze a hitelt nem egy-két évre veszi fel az ember, szóval több évtized alatt esélyes, hogy lesz babátok és hitellel macerásabb eladni a lakást, mivel elég magas kp-vel rendelkező vevőt kell találjatok.

2010. szept. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

21:47!

Mutass nekem egy olyan új építésűt, vagy legalábbis pár éves lakást Bp-en, ami szerinted "szar" és amit panel áron, azaz 50nm körülit 7-8M-ért nem tudnak eladni!

Mert most azonnal látatlanban vevő lennék rá!


Panelt viszont rengeteget tudok mutatni. Pl az enyémet már 2-3 éve árulom és nem kell senkinek. Pedig egy 1. emeleti, jó állapotú lakás, fél órányira a belvárostól, egyetemektől és nem is annyira rossz környéken van. Csak éppen az embereknek nem kell a panel.

2010. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Szerintem jó nagy marha lehet az az ember, aki a harmadáért eladja a lakását, én sem tenném, bármennyire sürgős is lenne az eladás. Hidd el, hogyha egy 50 nm-es panelt elkezdenék itt Zuglóban 3-4 millióért árulni, egy héten belül eladnám, de persze én lennék a legnagyobb ökör a világon. Akkor egy 50 nm körüli újépítésűt, ami felénk 20-22 milliót kóstál, miért is adnának el 7-8 millióért?!
2010. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
És még valami, kedves utolsó: ha te is 2-3 millióért hirdetnéd a lakásod (tehát harmadáron, ahogy ugye optimális szerinted eladni a lakásokat), akkor neked is lenne vevőd. Egy újépítésű tégla lakást nem lehet panel áron mérni.
2010. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a rezsi dolog sem egyértelmű, nekünk 30ezer körül van és hárman lakunk másfél szobában - szerintem ez nem magas. Panelről van szó.

Teljesen új lakást ne vegyetek, hanem ami legalább 4-5 éves már. Mivel sajnos a kivitelező cégek ma úgy működnek, hogy megalapítják, felhúz egy társasházat, aztán gyorsan jogutód nélkül felszámolják. Egyetemista vagyok, sok évfolyamtársam szülei csinálták, hogy beruháztak neki egy ilyen lakásba, de fél éven belül a fejüket fogták, jött le a csempe, repedt a fal, a kiviteező meg addigra megszűnt létezni. Viszont ezek a dolgok pár éven belül előjönnek, így akkor már nem veszel zsákbamacskát.

2010. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat! Ugy latom, hogy a tarsashaz a jobb otlet. Valoszinu, hogy kevesebb vele a baj, ha tenyleg olyat vesz az ember, ami mar all egy jo par eve es lehet latni a rejtett hibait.
2010. szept. 3. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!