Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi várható el egy mozaikcsalád...

Mi várható el egy mozaikcsaládban a nőtől, akit az apuka feleségül vett (a nőnek is van 1 gyereke) és összeköltöztek, milyen dolgokra figyeljen, a férfi gyerekeivel milyen legyen?

Figyelt kérdés

Kialakítható jó kapcsolat a férfi gyerekeivel, össze lehet szépen csiszolódni?

Ezidáig a gyerekek távolságtartóak voltak, pedig rengeteg próbálkozás történt, de mégis úgy érzik, hogy a nő elveszi tőlük az édesapjukat és súlyos érdeksérelmek érik őket.



2023. jan. 11. 19:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%

8assal egyet ertek, hasonlo sajat tapasztalatom van. Ugyanilyen inditasbol katasztrofa lett.


Ha tudsz angolul, akkor ugy keresgelj a neten, tobbmindent talalsz.


Tanacskent es angol oldalakrol:

1. Eloszor egy probaosszekoltozes.

2.Kellenek kozos szabalyok a kozos otthon hasznalatarol. Gyerekek eletkoratol fuggoen lehet oket ebbe a szabalylefektetesbe bevonni.

3. Ha a gyerekek eleg nagyok, akkor mindenkinek ki kell venni a rwszet a hazimunkabol. Ha ez a no elott apanal nem.volt, akkor elobb apa vezessen be mondjuk 3 honap alatt hazimunkat, es csak utana koltozzenek ossze. Kulonben a not fogjak utalni es a no fog megszakadni az apa es a gyerekei utani takaritasban es minden egyebben is.

4. Az aouka gyerekeihez inkabb mint egy bonusz mami vagyis mint egy plusz nagyneni erdemes kozeledni, eroltetni semmit nem kell. Termwszetesnek kell maradni, nevelesbe nem lejet es nem ersemes beleszolni DE ES EZ NEM OSSZEKEVERENDO A NEVELESSEL: felnott nőről van szo, akinek ugyanolyan tisztelet, uevariassag jar ki mint barmelyik masik felnottnek. Tehat ha pl nem koszonnek a nonek akkor azt a no nyugodtan kikerheti maganak es normalis hangnemben elmondhatja alapelvaras hogy neki koszonnek.

5. Apukaval nagyon tisztazni kell a gyerekekhez (mindegyikhez) valo viszonyt lehetseges problemak megoldasi lejetosegeit, elvarasokat.

6. a gyerekek szemetek.

7a gyerekek mindig szemetek

8 a gyerekek akkor a legszemetebbek, ha esetleg olyan anyjuk van, aki csunyan valt el aputol es most b..a a csoret, hogy apunak noje van es komoly noje

9 az apa gyerekei sokkal szemetebbek mindig mint egy no gyerekei

10 bocs, de az utolso par pontot nem tudtam kihagyni. Sajnos apan mulik leginkabb hogy az i gyerekei az uj feleseghez hogyan viszonyulnak.



Nalunk apukarol kiderult idokozben, hogy sz.r apuka volt mindig is es nem nevelte a gyerekeit. Innentol kezdve elbukott a dolog. Ilyenkor a no cselednek megy/kell mindegy miylen a pasitol a korites.



Tehat csak ovatosan.

2023. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 NTBS ***** válasza:
91%
Kialakítható jó kapcsolat, de ehhez mindenkinek partnernek kell lenni. Egyébként normális hozzáállás várható el.
2023. jan. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Kevés az infó. A férfi gyerekei kéthetente hétvégére jönnek, vagy együtt élnek?

Ha az első, akkor egyszerűbb, kb semmilyen kapcsolat sem kell. Foglalkozzon velük az apjuk. Ha kamaszok már, akkor úgyis csak esznek és telefont nyomkodnak.

Ha együtt is élnek akkor nagyban függ a gyerekek életkorától. Ha kisebbek akkor könnyebb, de sok időt elvesz (játszótér, korcsolya, színház stb). Ha kamaszok akkor kb lehetetlen. Még saját kamasz gyereket is nehéz elviselni ( nekem kettő van) másét meg hosszú távon nem lehet.

2023. jan. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem az egész mozaikcsaládosdit el kéne felejteni a pics...ba, mert valaki MINDIG sérül benne.


Jellemzően valamelyik gyerek vagy a mostohaszülő vagy a mostohatesó által.


Két felnőtt ember oké, éljen együtt, de ne cibálja bele a gyerekét egy csak neki! megfelelő helyzetbe, azért, mert ő összeköltözne a nőjével-pasijával.


A gyerek szemszöge meg magasról le van szrva, ugyebár (le van!), majd "alkalmazkodik", és ha nem tud, akkor ő a hibás, csak ő még el sem költözhet, mint egy felnőtt, ha olyannal kell együtt élnie, akit nem csíp - vagy aki őt nem csípi.


Nekem is költöznöm kellett apámmal, mert ő együtt akart élni a nőjével. Az senkit nem érdekelt - őt sem -, hgoy a csaj utál mint a szart.

"Majd összebarátkoztok".

Aha, persze, minden nap azt hallgattam, mikor húzok már el, miért kellett odamennem (NEM én akartam, basszus), stb stb.

A gyereke állandóan ellopdosott dolgokat tőlem, vagy megütött, ha valami nem tetszett neki (tkp. nem tetszett, hogy odaköltözünk, csak engem lehetett ütni, mert lányként gyengébb voltam nála).

2023. jan. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

Szóval ebből az lett, hogy 10 éve nem beszélek velük. Mostohaanyámmal kb néhány szót, apámmal meg amikor hazamegyek - de MIATTA sohasem megyek haza, hanem amikor otthon vagyok, beugrok.


Egyszer nem védett meg, szerinte a nője tökéletes (egy kontrollmániás hp, de sebaj), a gyerek jófej, mert fiú és ennyi.

Szerinte én voltam rugalmatlan.


Amúgy örülhet, hogy életben maradtam, mert 3 év masszív bántalmazás után már komolyan fontolgattam az öngyilkosságot (én, aki a költözés előttig egy vidám, boldog, kiegyensúlyozott lány voltam. Nem nagydumás, de nem is félős-szótlan).


(utolsó vagyok).

2023. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

99 #-ban a mostohamama vagy ingyen cseléd lesz vagy a moszohagyereke(i)t terrotizáló hp.

A maradék 1%-ban akár működhet is.

2023. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

A mozaik nem működik általában.

És jól írta itt az egyik hozzászóló, a gyerekek szemetek, ezt tudomásul kell venni. Ahol nem szemtől szemben van az agresszió, hiszti, egymásba beleállás, ott aljas módon a mostohaszülő háta mögött szemétkednek, keverik a szart. (Tudom, voltam benne, özvegy férfi mellett, tehát én még családot sem "szedtem szét"). Két nagyon szemét gyereke volt (sajnos amíg csak hétvégéket, szabadságot töltöttem ott, addig persze "minden szép és jó" volt, részükről is. Aztán 2 év után odaköltöztem, utána mutatták ki a foguk fehérjét. Én egy év után elváltam, nem ért annyit a pasi, hogy egy állandósult hadszíntér legyen az életem.

2023. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
28%
Érdekes, a gyerekek sose veszik észre hogy ők maguk mennyit tesznek azért hogy NE működjön a dolog..
2023. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

18

Igen. Amúgy pl. kolléganővel beszélgettünk erről, 50-es nő, ő mondta, hogy gyerekkorában anyuja megözvegyült. Ők ketten voltak a nővérével, kislányok, aztán pár év után jött egy férfi, aki nagyon szerette az anyjukat, elfogadta őket is, de ők megijedtek, hogy mi lesz, ha a férfi is bekerül a családjukba. Így addig addig szították a feszkót, míg fájó szívvel, de az anyjuk szakított a férfivel. (Lehet mondani, hogy ez még oké, ilyen van.) Csak itt jön a java: Utána akik voltak (nem sok, de pár) férfi az élete során, aki érdeklődött anyjuk iránt, aki elfogadta volna őket is, ők vérszemet kaptak az első elüldözési "sikertől", és mindig utána már módszeresen elüldözték, kicsinálták az anyjuk lehetséges párjait. Utána meg örömködtek a nővérével.

És mi lett? Teltek az évek, anyjuk most már nagyon öreg, tök egyedül. Nekik nyűg, hogy a saját családjuk mellett még a mamát is pátyolgatni kell, milyen jó lenne most a mama mellett egy társ ugye.

2023. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17%
19, a nagyon öreg mama melletti társ már jó eséllyel nem élne.
2023. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!