Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vennétek a házba másnak...

Vennétek a házba másnak háztartási gépeket? Bővebben lent

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, 19 éves korom óta dolgozom. Egy két részre bontott családi házban élek a nagymamámmal(ő az egyik felében én a másikban), anyukám pár éve más városban dolgozik, máshol lakik. A rezsit fizetem, otthon segítek(vásárlás, fűnyírás, kert gondozása stb). Szeretném felújítani a lakrészem, már újrafestettem a szobákat, vettem új székeket, tűzhelyet, szagelszívót saját pénzből közel 600.000 ft értékben. A nagymamámat ez nem zavarja, azt mondta hogy mivel én használom, ezért nem ad bele. Még egy hűtőt szeretnék venni, de már most azt érzem hogy eleget költöttem a lakásra. Próbáltam meggyőzni arról, hogy cseréltesse ki az ablakokat(800-1m forint az ára) de nem hajlandó erre, mert szerinte nem zavaró hogyha egy kis szél besüvít az ablakon. Nem csak ebben sóher, pedig lenne rá pénze, de ez egy másik téma. Természetesen nála új ablakok vannak. A fia is úgy van vele, hogy fizessem én az ablakok árát. Ő azt mondta hogy örüljek hogy ingyen élek itt. Szerintem a rezsi+segítség meg a 600.000 bőven nem ingyenélés. "tennétek" még a házba vagy itt megállnátok a költekezésben, hisz nem a ti házatok?

2023. jan. 12. 16:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem írtam, de az zavar, hogy a nagymamám fia folyton azt mondja hogy ingyen élek itt, amikor ő évente 2-3 alkalommal jön hozzánk a családjával ingyen nyaralni.
2023. jan. 12. 19:02
 12/13 anonim ***** válasza:
78%

Így már értem, elsősorban olyan dolgokkal próbáld kellemesebbé tenni a környezetedet, amit magaddal tudsz vinni utána.

Más lakásába tényleg nem érdemes ablakokat, elektromos hálózatot cseréltetni. Mennyire vannak ezek leharcolva? Az ablakot nem tudod pl. tömíteni, hogy ne legyen huzatos?

2023. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
88%

De mi a problémád, hát tényleg ingyen laksz ott. Nyilván ha ez a fiának nem felel meg, jelezze nagyanyádnak, hogy szeretne ő beköltözni a családjával.


Amúgy, az eddigi leírás alapján kb. az jön le, hogy ez nagyanyád háza, ahova anyád beköltózözt veled ingyen, miközben a nagybátyád meg nem kapott semmi segítséget, támogatást.

2023. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!