Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös háztartásban élőknek...

Közös háztartásban élőknek számítunk szerintetek a férjemmel az szja visszatérítés szempontjából?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk

91. Napot betöltött terhes vagyok

Közös lakásban élünk de ( a bejelentett lakcimunk eltér, mindketten a saját szülői hazunkba vagyunk bejelentve)

Ugyanis márciusban veszünk házat és oda leszünk mindketten bejelentve lakcimileg

Egy ellenőrzés során ez probléma lehet?

Erre a 3 hónapra kéne egy közös cím?

Vagy elég ha mondjuk 2 év múlva lesz egy navos ellenőrzés és akkor már közös a lakcim?

Köszönöm


2021. dec. 13. 09:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Hivatalosan nem.
2021. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen nem. Sőt, tul.képpen a házassági életközösség sem áll fenn. Kötelesek vagytok a tartózkodási helyeteket (ideiglenes lakcím) bejelenteni. Szóval igen, kellene, de törvényi kötelezettségetek is. (értem a külön állandót, élnek így sokan bizonyos megfontolásból, de az ideiglenesre be kellene jelentkezni)
2021. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%
Házasok vagytok, jár mindkettőtöknek a visszatérítés. Pont.
2021. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát az jar azt tudom de a közös háztartás ami jelenleg nem egyértelmű számomra hogy nem vagyunk sehova közösen bejelentve
2021. dec. 13. 10:14
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
A két év múlva a navos ellenőrzésen miből veszi le az ellenőr, hogy közös háztartás volt-e? Hát csak a lakcímkártya kiadási dátumából amin a mindkettőtöknek ugyanaz a cím van írva. Az a baj, ha véletlenül (vagy protokoll, nem tudom) lekérik a személyi lapotokat ott a különélést látni.
2021. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Önmagában nem kizáró ok, ha nem ugyanoda vagytok bejelentve, de akkor nektek kell bizonyítanotok, hogy mégis egymáshoz tartoztok. És erről nem ír a NAV útmutatója, hogy mit fogadnak el bizonyítékként. Legjobb, ha felhívod az ügyfélszolgálatukat.
2021. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
3-as vagyok, le lettem pontozva, de sehol nem szerepel a feltételek között, hogy ugyanannak a címnek kell a lakcímkártyán szerepelnie. Pláne, hogy most kijött az új törvény/rendelet, hogy nem kötelező azon a címen élned, ahova bejelentkezel, tehát a lakcímkártya nem bizonyítja, hogy valóban ott éltek.
2021. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

akkor jó lenne, ha csak az szólna hozzá, aki ért is hozzá.


A férj szülőként családi pótlékra jogosult, lakcímtől függetlenül (életvitelszerű együttélés a feltétel a gyerekkel). A nav ellenőrzésen nem kéri a közös életvitel igazolását, sem közös érvényesítéskor (amikor mkét igénybevevő jogosut), sem megosztáskor (mikor egy jogosult van). Csak és kizárólag azt nézi meg, hogy amelyik fél számára a családi pótlékot folyósították, nem egyedülállóként vette igénybe.

2021. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

Közös háztartás = azonos lakcím (akárcsak tartózkodási helyként bejegyezve)


Nem tudom, hogy az SZJA-val mi van mert nem érit, csak a fogalmat szerettem volna tisztázni.

Megjegyzem ezzel volt gondom élettársi viszonynál, özvegyi nyugdíj esetén. (Igen élettársnak is jár!) A postástól kezdve a szomszédokig, a háziorvosig, az önkormányzatig mindenkit fel kellett vonultatni tanúként és eltartott majdnem 9 hónapig.

2021. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

1) 3 munkanapon belül köteles vagy bejelenteni a tartózkodási helyedet.

2) a közös háztartásban élők fordulatot nem lehet kimeríteni két eltérő címen lévő állandó lakóhellyel. Attól, hogy nincs odaírva, attól még itt erről van szó. Nagyon sok kedvezmény feltétele a közös háztartás, ezt senki nem gondolhatja komolyan, hogy a nav a lakcímkártyán kívül vizsgálódik! Beviszel 20 kiló vegyes szennyest, hogy ezt közösen termeltétek egy lakásban? Vagy reggeli közös szelfiket az ágyból, esetleg a szomszéd pasi is mondja, hogy áá, igen, ők itt élnek közös háztartásban?

3) ha bizonyítod, hogy közös háztartásban éltek ott lerántod a leplet, hogy nem tettél eleget a törvényi kötelezettségednek (ld.1.pont)

De mondok egy nem kérdés tárgyát képező érdekeset, ha válnátok és vagyonmegosztásra kerülne a sor kemény plusz köröket kellene futnia az érdekelt félnek, hogy bizonyítsa fennállt a házassági életközösség. Ti azt jelen állás szerint ugyanis nem kezdtétek meg.


De az a tiszta, küldj be valakit a nav ügyfélszolira a kérdéssel, hogy náluk ki számít egy háztartásnak.

2021. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!