Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülővel együtt élni egy...

Nagyszülővel együtt élni egy háztartásban kamaszként, vagy akár nagykorúként ?

Figyelt kérdés

Akadtak generációs különbségekből fakadó problémák ?

Hogy kezeltétek ?

Életkortól függetlenül kérdezem.

Van köztetek olyan, aki a mai napig a nagyszüleivel él ?



2022. júl. 30. 20:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam a mamámmal élni. De ehhez hozzátartozik, hogy egyikünk se kötözködős, nagyszájú. Az volt a mamám kedvenc mondása, hogy "jó kutya nem ugat a szomszédba" és ehhez tartotta is magát. Nem szólt bele mások életébe, véleményt is csak kérésre mondott. Sose szekált a kamasz-hülyeségeim miatt, akkor se ha helytelenített valamit.
2022. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nem ment. De ez nagyon emberfüggő, a nagyim remek nagyi volt, de én meg nehéz, önfejű ifjú. Van, hogy könnyebb valakit egy kicsit messzebbről szeretni.
2022. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Falvakban gyakran megesik hogy gyerek-szülő-nagyszülő egy háztartásban él.
2022. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

21 éves koromig együtt éltünk, nekem megváltás volt elköltözni.

A problémánk nem generációs különbség volt, egyszerűen természetbeli. A mamám nagyon kiállhatatlan, mert uralkodó típus, vagy inkább elnyomó. Egy példa a sok közül, úgy költöztem el, hogy egy alap kaját alig tudtam összehozni, mert ott rajta kívül senki nem nyúlhatott a gázhoz. Egyszer láttam anyut sütni, a mama ott matatott a gázon a keze alatt, pakolászott a többi rózsára, nézni is rossz volt. Minden helyét elfoglal, minden az övé, az is, ami nem.

Most, hogy külön lakom, jobb a viszonyunk, de nem igazán megyek, nem húznak vissza a szép emlékek.

2022. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy fest a helyzet, valószínűleg ujra divatba jon a tobb generacios együttélés, mert a nagyiknak a 70e ftos nyugdij keves lesz az atlag kadarkocka rezsihez.. mint ahogy kevesebb most kirepulni keszulo fiatal tud elkoltozni (draga hitem, draga rezsi) úgyhogy szerete/nem szeret nem lesz, mert a muszaj lesz a nagy ur..
2022. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
14 éves koromtól mamámnál laktam, szerettem.
2022. júl. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Én is szerettem mamámnál lakni, én nagykorúkènt költöztem oda.
2022. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
30 evesen 2 gyerekkel is siman elnek az egyik mamammal. Gondolkodás nelkul. A masikkal akkor se ha fegyvert fognanak a fejemhez. Mindkettot szeretem, de eg es fold a kettő 😅
2022. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

En ugy nottem fel hogy a szuleim a mamanal laktak, tehat a mamamal is laktam ameddig kulon nem koltoztem.

Nem a generacios kulonbseg volt a problemam hanem mas dolog, bar az egyik pont abbol fakad hogy idos es nagyot hall, igy hangosan megy a tv ami engem peldaul zavart.

Szerintem nem jo dolog ha valaki a nagyszuleivel lakik, kivetel ha a szulei nem gondoskodnak rola vagy nem elnek. En is szulo vagyok de nem nevelnem a gyerekemet anyameknal, pedig nincs anyammal semmi problemam.

Csak akkor jo ez a tobb generacios dolog ha a nagyszulonek van kulon bejaratu lakresze, legalabb egy szoba es egy furdo. Azzal nincs baj ha egy asztalnal esznek.

2022. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
5. Nem kapcsodik a témához de jobb ha klímára váltanak. Elég ha 3 helyiségben van, villanyórát kell bővíteni. Hamar megtérül mert sokkal olcsóbb lesz mint a gáz. Vagy napelem.
2022. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!