Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így nem fura egy kicsit?...

Ez így nem fura egy kicsit? Ti nem sértődnétek meg? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

az unokabátyám is idén szalagavatózik, ahogyan én.

(Én 18éves lány vagyok.)

Neki december 4én, nekem pedig december 10-én lesz.

És ő már most beharangozta hogy csak 4jegyet kapott, mert neki nem jutott több.

Milyen érdekes hogy pont 4et, mert ők is pont 4en vannak, az anyja, az apja, a nagyi és a bátyja.

Erre jön azzal a hátulról jött szöveggel hogy bezzeg ő minket is nagyon szívesen hívott volna( engem, tesómékat vagy legalább anyámékat akik a keresztszülei!!!!!!!!)

Elég érdekesnek találom ezt az egészet.

Mondtam is anyámnak hogy nekem ez nagyon rosszul esik, és lehurrogott, hogy még én vagyok a szemét.

Máshogy is megoldhatta volna az unokabátyám az elhívást, egyet hívhatott volna a keresztszülők közül pl. a bátyja vagy a nagyi helyett.

Mondtam anyámnak hogy én sem fogok 12db meghívót kikérni és megvenni. Mert ezek után én csak a szüleimet, a 2bátyámat és max. a 2 sógornőmet hívom meg.

És anyám engem hord el mindennek hogy ÉN gerjesztem a feszültséget.

Hát nekem ez olyan szinten rosszul esett.

Ráadásul az unokabátyám nemis töri magát azon hogy a szűk kis családján kivül másnak is szerezzen jegyet.

Holott ugyebár vagyok én mint unokahúga, és van 2 unokabátyja is(tesómék) és anyámék a keresztszülei.


2010. okt. 3. 09:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

a lényeg az hogy nem feltétlenül az számít hogy jaj én ott legyek, hanem hogy akár a családunkból illett vna másnak átadnia 1 helyet.

És miért is én vagyok a szemét anyám szemében??? o.O

Ha ő csak 2000.- ot adott ki 4jegyért.

Én ugyan nem leszek köteles 8000.- valamennyit kidobni 12ért.

Nem igazán érzem fairnek

Nem így terveztem ezt az egészet, számomra ez elég nagy csalódás volt

2010. okt. 3. 09:15
 2/17 A kérdező kommentje:
ja, meghogy már OKTÓBERBEN eldönti hogy ő kiket hív:D holott messze van még DECEMBER.
2010. okt. 3. 09:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de én is elöször a saját családomat hivnám meg, és csak utána az esetleges rokonokat. Téged meg biztos nem, mert aki ilyenen megsértödik, az egy éretlen kisgyerek.
2010. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 embert lehetett hívni,lehet náluk is meg van határozva h mennyit.Hisz mekkora hely kéne ha mindenki 10 embert hívna??


Meg ez nem esküvő hogy az egész családnak ott kelljen lenni.

ne hivd meg te se ha nem akarod és kész.

2010. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg neki van igaza. A legszorosabb családtagok legyenek ott. Én elhiszem, hogy te is szeretnél ott lenni, azt is elhiszem, hogy jó a kapcsolat, de szerinted a nagyija mit szólt volna, vagy a bátyja, ha helyette távolabbi rokont hívott volna?

Én amúgy sem értem ezt a mai szalagavató bálozást. És az ekörül kialakult hisztiket.

Azért szólt már most jó előre, mert őt is zavarja a dolog. El akart hívni titeket is, de nem kapott annyi jegyet. És ez valószínűleg zavarta és valszeg n em akarta hogy az legyen később, hogy elhallgatta a problémát és ült rajta, mint egy kotlós.

Szerintem szállj magadba... és az ő szemével próbálj gondolkozni. Némi megértés és empátia nem ártana. bár talán igazad van, és lehet a szüleit nem kellett volna meghívnia, de téged és a te legjobb barátodat igen.... gondolkozz már!

2010. okt. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Először a közvetlen családtagokat illik meghívni Durva lenne ha mondjuk a nagyit nem hívná azért hogy az unokatestvér mehessen
2010. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ebbe most mi olyan furcsa? Nekem is van unokatestvérem aki szalagavtózik és szintén fejenként négy jegyet kapnak mert a színhéz terembe annyi fér be. Most ezt te komolyan gondoltad h ne menjen el inkább pl a nagyanyja? Te sztem else tudod képzelni ez egy nagymamának mekora öröm ott látni az unokáját. Én múlt évbe szalagavtóztam és mi csak 8 jegyet kaptunk ls nem is volt kérdés h első körba család: anyámék, öcsémék, nagyim és utána a többi. Nem is értem mi a gondod....
2010. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
igen. azt viszont nemértem hogy anyám szerint ugyan miért lennék én köteles megvenni a jegyet a többieknek is? én is azt hívok meg akit ÉN akarok
2010. okt. 3. 09:29
 9/17 anonim ***** válasza:
akk ne hívd meg ha most ezen problémzol...csak h ő nem a pénzt sajnálta rád csak így jöttk ki a jegyek...érdekes egy "jó" kapcsolat ha sjanálod a jegy árát rá...
2010. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Gondolom nem dolgozol még, szóval nem a te kis fizetésedből megy a jegyek ára, hanem a szüleid adják rá a pénzt! Szóval nem tök mindegy neked, hogy ők kinek akarják kifizetni a jegy árát??? Ne fontoskodjál már, honnan tudod, hogy az unokabátyád nem mond igazat?? És ha teszem fel ők nem engedhetnek meg maguknak 12 db jegyet?? Lehetnél kicsit nagyobb belátással, mielőtt elkezded járatni a szádat!

Egyébként egy családban a nagymama előrébb való, mint a keresztsülők (már csak a koránál fogva is)!

2010. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!