Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem egy...

Valaki segítene nekem egy kicsit kényes ügyben?

Figyelt kérdés
Leírom részletesen kicsit hosszú lesz. De a lényeg az hogy most 1 hónapos a kisfiam, a párommal már terhesség közben szétmentünk és ugye így az én nevemre került a gyerek mert apasági nyilatkozat se volt mert nem tartottam vele a kapcsolatot. Nem akartam már tőle semmit. Azóta kb 2 hete szoktunk néha beszélgetni a gyerekről hogy mi hogy lesz de vele nem lehet megegyezni. Most jött egy levél a gyámügytől hogy be kell menni nekem és a gyermek apjának a pici jogállását illetően. Az apuka szereti a gyerekét és foglalkozni is akarna vele de mivel nem akarja elismerni az apaságot papíron az indokból hogy gyerektartást nem tudja fizetni mert nincs semmi jövedelme a segélyen kívül. Persze én mondtam neki hogy nem vagyok szívtelen én nem fogok kérni gyerektartást de ő nem hisz nekem és fél hogy ha ő elismeri az apaságot akkor utána beperelem és ő meg nem tudja kifizetni és leültetik a börtönbe. És ha nem ismeri el a picit akkor azt mondtam neki hogy soha nem láthatja,mert nincs joga hozzá. A gyermeknek szüksége van az apjára hiába már nem szeretjük egymást. És ezért akarom hogy elismerje de azt nem hogy a nevére kerüljön. Ilyenkor mi a teendő? Nem akarom azt hogy majd ha nagy lesz a fiam és mondjuk megkérdezi hogy miért nem ismerte el a saját fiát akkor mit mondok neki? azért mert nem tudja fizetni a gyerektartást és fél hogy én kérni fogom.. Valaki segítsen!
2011. nov. 10. 20:07
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
19%
Mond el neki, hogyha akarnád, perre vihetnéd és mindenképp a nevére kéne, hogy vegye, ha annyira a gyerektartásra hajtanál. Így is úgy is a bíróságra kéne menni, ha akarnád, hogy fizessen. Ezért jobb ha a nevére veszi.
2011. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
6%
Nincs választásotok. A mostani jogszabályok nem teszik lehetővé, hogy ne vállalja föl az apaságot. Akár apaságival is ki fogják deríteni.
2011. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
24%

írjatok szerződést arról hogy nem fogsz soha semmilyen pénzt kérni tőle, a gyerek jogcímén. utána elismerheti.

én sem bíznák benned, pedig nő vagyok, de tudom hogy milyen számítóak tudnak lenni ilyen esetben az anyák. ((vegyük csak eleve azt az esetet ha a pasi az abortuszt kifizetné, de a csaj megtartja és aztán szegény pasas fizethet élete végéig, holott egyértelműen megmondta h nem akar gyereket...ez csak ilyen nagyon zárójeles megjegyzés volt, de ilyenek után ne csodálkozz ha nem bíznak az emberek a kisbabás/terhes nőkben...)

2011. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 tetro ***** válasza:
100%
ilyen szerződést nem lehet írni... vagyis írni lehet, de érvénytelen :)
2011. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
0%
hát, akkor meg ne várjon csodákat.
2011. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
68%
Nem vár csodákat, ha kell a gyerektartás apaságit indít. Egyébként, pedig nem a gyereket kéne büntetni, ő nem tehet róla.És a pasik is védekezhetnek, ha annyira nem akarnak gyereket.
2011. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolkozol helyesen véleményem szerint.

Az rendben van, hogy szeretnéd, ha elismerné a fiát, de ha ilyen kívánságod van, hiszen máskülönben nem láthatja a fiát, akkor engedtessen már meg neki az a "luxus", hogy a nevére vegye.

Amúgy meg attól nem kell tartania neki sem, hogy az akaratán kívül fizetnie kell a gyerektartást, mert átvered, és igényeled, mert azt akkor is kéne fizetnie, ha nem ismeri el a gyerekét, ámde te pert indítasz, hogy ő az apa. Ekkor kötelező megjelennie a vérvételen, hogy elvégezzék a DNS-tesztet. És ha bebizonyosodik az apaság, fizetnie kell, hacsak le nem mondasz a pénzről.

Tehát akkor is fizetnie kell, ha nem is akarna róla tudomást se venni, de te úgy akarod, hiszen a teszt kimutatja, hogy ő az apa.

Mellesleg én sem bíznék benned a helyében, ha már eleve zsarolással indítasz. Eleve kijelented, hogy ha nem az lesz, ahogy te akarod, akkor nem láthatja, mert nincs joga hozzá. Elég érdekesen gondolod. Mellesleg ő is perelhet a későbbiekben a láthatásért, még ha te nem is akarnád. Nyilván ekkor persze fizetnie kéne a tartásdíjat.

2011. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Attól pedig már nem kell félnie, hogy börtönbe kerül, ha nem tud fizetni, már réges rég nincs olyan, hogy adósok börtöne.
2011. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
És ha pert indítok hogy elismerje az apaságot az hogy működik? Gondolom ügyvédet kell fogadni és azt is én fizetem meg a dns-t is? Jövőhéten meg kell jelennem a gyámügyes nőnél akkor már jelentenem kell hogy pert indítok? Mennyi időbe telik míg ez a folyamat lezajlik? valaki leírná nekem pontosan?
2011. nov. 10. 21:11
 10/48 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos, azt nem tudom, kinek kell fizetnie a költségeket, meg hogy mennyi idő, míg lezajlik, stb?

De úgy tudom, persze nem 100%-ig vagyok benne biztos, hogy azzal, hogy elismeri az apaságot, automatikusan az ő keresztnevét kapja a gyerek. Kivéve, ha úgy egyezik meg a pár, hogy inkább az anyuka vezetéknevét kapja a gyerek.

De ha nem tudnak közös döntésre jutni, akkor az apa nevét kapja, ahogyan az szokás.

2011. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!