Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiket szokás meghívni diplomao...

Kiket szokás meghívni diplomaosztóra?

Figyelt kérdés
Most lesz a testvérem diplomaosztója és nem tudjuk hogy az egész családot meghivjuk vagy csak a szűk családi kört?

2023. jan. 14. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Mi a szűk családot hívtuk, pedig ballagásoknál a nagyobb család jött. Úgy tartjátok, ahogy jólesik.
2023. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Szűk családi kör
2023. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem csak a szüleim jöttek, mert kérte az egyetem, hogy két fő kísérjen csak el mindenkit (legalábbis ennyi ülőhelyet biztosítottak, mert nem nagy az egyetem épülete, és állni sem nagyon lett volna hely). Két élő nagyszülő van, de valószínűleg amúgy sem akartuk volna őket emiatt vidékről Pestre furikázni, mert azért nekik az már megterhelő.

Az ismerőseim között is mindenki csak szűk családot hívott, ami általában szülőket, testvéreket, esetleg a párjukat jelentette. A nagyszülőkkel kapcsolatban sokaknál az volt a helyzet, mint nálunk, távolabbi rokonról pedig én nem hallottam diplomaosztón, de biztos vannak, akik unokatesókat, nagynéniket stb. is hívnak. Ha nem korlátozza az egyetem a létszámot, és nagy az épület, akkor azt hívtok, akit akartok, de azért 6-8 fő fölött szerintem kicsit fura, vagy legalábbis nem megszokott. Meg mondjuk azt én nem hagynám a szüleimnek, hogy pl. régen látott rokonakat odahívjanak "szokásokra" vagy bármi hasonlóra hivatkozva (mint az esküvőkre), csak akkor jöjjenek, ha a tesód is szeretné, hogy vele legyenek.

Vagy az is megoldás lehet, hogy magára a diplomaosztóra csak pár ember kíséri el, aztán utána tartotok egy családi bulit otthon vagy valami étteremben. Ez főleg akkor lehet jó ötlet, ha az egyetem messze van, mert így nem kell minden rokont utaztatni.

Mindenestere kérdezzétek meg a tesódat, hogy mit szeretne, mert ez az ő diplomaosztója, és ennek a napnak róla kell szólnia, nem arról, hogy még a másodunokatestvéretek is eljött Mucsaröcsögéről.

2023. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Csak a szüleim jöttek el és az egyik nagyszülőm. Otthon tartottunk egy kisebb ebédet, oda a keresztszüleim és másik nagyszülőm is eljött már.

Ennyi volt.

2023. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

A mi egyetemünkön sokan szoktak eljönni. Direkt szét is van osztva, hogy egyszerre csak kb 30-40 embert avatnak, hogy jöhessen sok vendég.


De, gondolom, ez az adott egyetem szokásaitól meg a hely befogadóképességétől is függ mindig.

2023. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk 2 főre volt limitálva.

Bár szerintem amúgy sem érdemes a fél világot odahívni

2023. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk szűk család volt: szüleim, testvérem és az egyetlen nagyszülő, aki velünk élt. Szerencsés voltam, mert mindannyiuknak tudtam meghívót adni, utána elmentünk együtt ebédelni és kész.
2023. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem (bár 2014 már régen volt) a szülők és testvéreim jöttek el. Egyébként szülők, nagyszülők, barát, barátnők, tehát a számodra fontos embereket illik meghívni.
2023. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Szűk család, két egyetemen tanultam, mindenhol megszabták, max. hány fő jöhet a diplomaosztóra, egyik helyen 3fő, másik helyen 4fő. utána, ha tartotok ebédet, oda többet is meghívhattok, bár szerintem felesleges.
2023. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%
Bármennyi vendéget hívhatsz? Mi fejenként két meghívót kaptunk, így még a testvérem sem tudott jönni, nemhogy távolabbi rokonok.
2023. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!