Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagál a családod ahhoz,...

Hogy reagál a családod ahhoz, ha nem minden eseményre, látogatásra viszed a párod?

Figyelt kérdés

Én úgy veszem észre, hogy néhány családtagomnak furcsa és nem tetsző, hogy nem viszem mindig a páromat. Egy éve vagyunk együtt, együtt élünk. Én egy városban lakom a családommal. A tesómnak vannak kisgyerekei, minden hétvégén mennek a szüleimhez. Mi is mehetünk, de én inkább csak havi kétszer megyek (saját döntés). Ez rendben is van. A barátomat szoktam hívni, de megértem, ha nem jön, ő általában kéthavonta egyszer jön. Néha furcsállja egy két családtagom ezt. Még az elején még kevesebbszer jött és azt hitték, valami baja van velük, de erről szó sincs. Egy rokonomnak most volt a szülinapja, étterembe mentünk. Na hát az az igazság, hogy nem vet fel minket a pénz és nem a McDonald's ban ettünk :D Én úgy vagyok vele, hogy nekem néha belefér, mert jó program, szeretek étterembe menni, a barátom kevésbé, nem akart jönni, de nem is baj szerintem ez. Na ott a rokonom párja nagyokat nézett, hogy dehát ő hol van, miért nem jött. Illetve a többiek is kérdezték, hogy hol van, minden oké e.


Én nem gondolom, hogy olyan gyakran kéne jönnie, hiszen csak városon belül vannak, nem napokra hagyom egyedül, hanem pár órára, meg senki nincs szerintem szívesen kéthetente más családjával vagy költ számára feleslegesen pénzt.


Nálatok van esetleg ebből balhé, megszólás? Vagy ti mindenhova viszitek a párotokat?


2023. jan. 15. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Úgy reagálnának, ahogy a te családod.
2023. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a barátom részéről és az ő részéről is jópárszor előfordul, hogy egyedül megyünk családi összejövetelre. Néha rákérdeznek, de nagy csodálkozás nincs. Balhé és megszólás pláne nem. Idővel megszokják.
2023. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem járok a párom egész családjához, csak 2 főt látogatunk együtt, de gyakran megy egyedül vagy a családja többi tagjával. Az én szülőmet általában együtt látogatjuk, de akkor sem marad mindig végig, ideje sem lenne annyi, mint nekem. A bizonyos személy húzta régen a száját, aztán mézesmázoskodni próbált, de nem foglalkozunk vele, aki normális, nem faggatja a másikat, hogy miért egyedül ment.
2023. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy megszólás nincs ilyenkor. Már megszokták szerintem. Én ritkán megyek anyóshoz a párommal, csak szenteste. A karácsonyi ebéd a nagymamájánál szerencsére màr megszűnt, 2x voltam, de szerintem ha tartanák, akkor se mennék már rég. Húsvétkor se megyek már vele amikor locsolkodik, leszoktam róla az évek alatt.

A fiatalabb sógornőm szülinapjára már nem is hívnak, de el se mennék, oda a párom se szokott menni. Így ezzel nincs gond.

A legutóbbi nagyobb esemény egy rokon gyerek általános végzős ballagása volt. A férjemnek mondtam hogy ha kérdezik, mentsen ki azzal, hogy dolgoznom kell, semmi kedvem nem volt menni 1000 fokban. Meg amúgy se. A gyerek anyjával ( idősebb sógornő) sose voltunk beszélő viszonyban, utál engem, még csak nem is köszönt soha. Az egyetlen hozzám szólása az volt, pár héttel az után, hogy összejöttünk, hogy mi az öccsével nem fogunk sokáig együttmaradni.

Így aztán amennyire lehet, kerülöm. Végül csak a nagymamája kérdezte miért nem mentem, nem volt gond.

Idén sajna nem fogom megúszni a dolgot, mert a párom fiatalabb tesója esküvője lesz, ami azért komolyabb esemény. Azért valószínű hiszti lenne, ha nem mennék, de amúgy semmi kedvem menni. :( Hát, majd csak túlélem valahogy...

2023. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A sima látogatásokra természetesnek veszik, hogy gyakrabban megyünk külön, mint együtt. Felnőttként valahogy olyan kevés a szabadidő, nem akarja az ember feltétlenül pofavizitekkel tölteni. Azért általában még ha kedveljük is a párunk családját, akkor is nagyobbrészt az illem visz hozzájuk, kevésbé a hiányuk és a rajongás. Pl. szívesen megyünk 1-2 havonta, de minden szombat délutánunkat (kinél mi a határ) nem akarnánk ott tölteni, kösz, de ilyen szinten azért van jobb programunk.

Másrészt szerintem jólesik néha egyedül találkozni a szülőkkel, valamilyen szempontból kötetlenebb (talán nem ez a legjobb kifejezés, de biztos értitek, mire gondolok).


Ilyen családi banzájok nekünk nem szoktak lenni. Legfeljebb karácsony, húsvét. Azokra mondjuk tényleg mindig együtt megyünk. Ha lennének ilyen szülinapi éttermezések és hasonlók, akkor attól függően tartanám páros programnak, hogy mennyire ragaszkodik a család a formalitásokhoz (a te családodban élve úgy venném, hogy ilyenkor a páromat vinnem kell), és hogy mennyire gyakori (ha úton-útfélen ilyeneket tart a család, akkor elvárások ide vagy oda, kimenteném a páromat, és mondanám, hogy bocs, de neki ez érthetően sok, nem akarom minden alkalomra magammal rángatni; főleg ha ez neki anyagi teher is).

2023. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Fenn kellt artani az egészséges egyensulyt ami mindenkinek jó.
2023. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Miért kéne mindenhová vinnünk egymást??? Ez nekem nagyon furcsa, mondjuk mi nem vagyunk 0-24 egymás sggében, hanem vannak külön programjaink is.

Akinek nem tetszik, így járt.


Éltem olyan kapcsolatban, ahol az volt a program, hogy minden második héten kötelező! családi kajálás, nekem is mennem kellett, ha akartam ha nem.

Nem véletlenül ex az a pasas - nekem nem jön be ez a fajta "két órát nem tudok külön tölteni tőled" mentalitás. :(

2023. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Nekem olyan volt, hogy még szülőkkel lakott exem és minden hétvégén átmenetem hozzájuk. Na az egy két napos folyamatos zabálás volt. Ha nem akartam tele enni magam, egy f.asz voltam, mert nem tisztelem meg azzal az asszonyt, hogy két nagy tányérral szedek mindenből (egy tízes fel is jött akkoriban). Persze az sem lehetett, hogy a szobájában eszünk, mert ez egy családi esemény és kész. Aztán jópofizni mindig, beszámolni, hova megyünk, ha elmegyünk valahova, mindig látták, hogy épp milyen hangulatban vagyunk, ha pl veszekedtünk arra is rákérdeztek... Jajj de borzalmas volt :D


De amúgy mi meg pont, hogy szeretünk sokat együtt lenni, de külön is van életünk. Egyensúly van.

2023. jan. 16. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rákérdeznek hogy hol van, de nem problémáznak rajta.

Az éttermes sztori pláne érdekes, nálunk ha valaki étterembe hívja a többieket, akkor ő fizet. Igen, ezért nem is nagyon szoktunk családilag éttermebe járni. Itt pl simán megmondtam volna, hogy az anyagiak miatt nem jött. Szerintem ez konkrétan bunkóság, étterembe "hívni" valakit, de nem fizetni a meghívást, aztán csodálkozni ha az illető nem jön.

2023. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki minden hétvégén osszejar és még nem unja, tegye:D

De sztem tök okés ha nem mentek mindenhová egyutt...a pároddnak van sajat elete, egyéb elfoglaltsága, ez is érthető. Emiatt sztem nem kell feszengni.

Akinek nem tetszik, az magára vessen, bár azert érthető hogy ha nem is akarnak belemaszni a gyerekük életébe a szülők, azért szeretnék tudni, látni hogy jó helyen van a gyermekük.


Viszont ha netán összekötöttétek az eleteteket, akkor majd jó esetben O is máshogy látja majd és talán minden alkalommal veled megy.


Ügyesen! Amit a szíved diktál!

2023. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!