Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem szeretném, ha anyósom...

Nem szeretném, ha anyósom nálunk töltené a Karácsonyt. Hogyan tudnám lebeszélni a látogatásról?

Figyelt kérdés

A probléma ott kezdődik, hogy a párom örülne, hogy itt lenne, még olyan áron is, hogy pokollá teszi a a Karácsonyt. Ha itt van, másról sem beszél, csak arról, hogy mennyire nincs pénzük, nincs mit enni (cigire és piára jut), nem tudják fizetni a számlákat és a hiteleket stb. Édesanyámnak is állandóan panaszkodik, és mindig azt mondogatja, hogy bezzeg neki ilyenre nem jut.

Idén szeretném ezt az egész idegbetegséget elkerülni. A gyerekek is nagyobbak, már várják a Karácsonyt, díszeket, sütiket csinálunk, már készülnek az ajándék rajzok is. Annyira készülnek rá, nem szeretném, ha megint beállna az a fagyos "csak érjen már véget" hangulat.

Fogalmam sincs, mit mondjak anyósomnak, hogy idén ne akarjon jönni.


2015. okt. 26. 06:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
23%
Már bocsi, de a családodat nem cserélheted le. Egy évben néhány napot ott van, azért ez nem tűnik olyan vészesnek.
2015. okt. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Na jó, de miért pont azt a néhány napot kell tönkretennie? Tőlem jöhetne máskor, szenvedni akkor is tudna. Miért kell még a gyerekek örömét is elrontani?
2015. okt. 26. 06:28
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem egyszerű, pláne, hogy a férjed szeretné, hogy ott legyen. Ha Őt megkerülve szólsz az anyósodnak, akkor Ő fog duzzogni, jogosan. Ha ráerőlteted, hogy szóljon, akkor utána az lesz a gond. Szépen, sérelem nélkül ezt nem lehet megoldani, ha csak nem elfogadod a helyzetet, és lenyeled a békát.
2015. okt. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Mi lenne, ha megbeszélnéd a férjeddel? Mondd el neki, hogy téged borzasztóan zavar ez, és a gyerekeket is, hogy mindig elrontja a hangulatot, és csak akkor jöhet az édesanyja, ha kivételesen türtőzteti magát. Ha rázendít, akkor pedig rá kell szólni, hogy ,,mama, megbeszéltük, hogy most nem panaszkodik", ha meg tovább folytatja, akkor meg kell kérni, hogy távozzon.


Az a baj, hogy ez a férjed segítsége nélkül esélytelen.

2015. okt. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Ha a párom megsértődik, hát sértődjön. Nem hiszem, hogy az eddigieknél rosszabb lenne a hangulat. Nem megbántani szeretném anyósomat, hanem felnyitni a szemét, hogy mit nem csinál jól, de ez már 36 éve nem jön neki össze, nem hiszem, hogy pont most világosodna meg.


Az utóbbi években a párom inkább elvállalta a Karácsonyra eső munkákat, mert szívből utálja az ünnepeket, azt mondja a szülei egy életre elvették tőle a kedvét és most ezt látja újból megelevenedni.

Én a Karácsonyt a párommal, gyermekeinkkel szeretném tölteni és nem az anyósommal.

2015. okt. 26. 06:42
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

Nem tartotok csak az új családoddal karácsonyt?

Nálunk meg van határozva, hogy melyik nap kinél van.

Az első nap mindig a egszűkebb családé, mindenki a saját lakásában.

A másnap az első fokú rokonokkal, a harmad vagy negyednap vagy még később a távolabbiakkal, esetleg csak telefonos köszöntés.

2015. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Én 5éve fejeztem be az ilyen családi karácsonyozást. Kislányukkal elmegyünk valamelyik hazai wellnes szállodába az ünnepekre. Életem legjobb döntése volt. Az első évben nagyon köpködtek a rokonok de megszokták. nekem pedig azóta nyugalmam van tőlük.
2015. okt. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
szerintem bunkóság lenne nem hívni, főleg, hogy a férjed szeretné . ha elkezd megint panaszkodni, nyugodtan szólj közbe, hogy karácsony van, hagyjuk ezt a témát. ha nem fejezi be, akkor meg kezdj el nála hangosabban beszélni, tereld magadra a figyelmet. a lényeg, hogy essen le neki, hogy nem most van az onsajnaltatas ideje. de egyébként megmomdhatod neki, amikor irigykedik az anyukád anyagi helyzetére, hogy hát igen, anya nem cigizik így marad pénze szórakozásra is stb.. a lényeg, hogy rajojjon, hogy nem érdekel senkit a kàrogàsa..en se szeretem az ilyen ünnep rontòkat
2015. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
6%
Az éjféli misére eljuttok úgye karácsonykor?Mert legtöbben ünnepelnek, ajándékoznak, rokont látogatnak, de templomba oda valahogy nem érnek rá elmenni.Pedig Jézus születését ünnepeljük karácsonykor.
2015. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%
Ha anyósom nem mehet, akkor ugye anyad se fog?
2015. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!