Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem szabad 18 évnél...

Tényleg nem szabad 18 évnél fiatalabb gyereket otthon hagyni éjszakára? Van ilyen törvény?

Figyelt kérdés
Többször olvastam itt az oldalon olyan válaszokat, amikből erre következtettem. Tényleg így van, vagy csak sok a félre informált ember?
2010. okt. 3. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
14 éven aluliakat nem lehet felügyelet nélkül hagyni.
2010. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Szerintem lehet. Hívd át egy barátod és buliii :D
2010. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen. Már most azzal idegesítem anyut, h milyen hetekig tartó bulit fogok csapni. :D :D :D
2010. okt. 3. 20:46
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez a 14 éven aluliakra vonatkozik, bár szerintem itt is a szülő belátásán múlik, meg hogy milyen a gyerek. Pl. azt is lehetetlennek tartom, hogy a 14 éven aluliakat nem lehet felügyelet nélkül hagyni. Hiszen a legtöbb gyerek már 10 évesen egyedül jár haza az iskolából, nem maradnak ott délutánra, és egyedül vannak otthon, amíg a szülők dolgoznak. Kizártnak tartom, hogy ez büntetendő lenne.
2010. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14 év alatti kiskorúakra vonatkozik. 19:59írta, hogy 14-18 életévig fiatalkorúnak minősül, igen de a büntető törvénykönyv szerint, s itt nem arról van szó. Szeretem amikor valaki a hülyeséget terjeszti. Beh!
2010. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Engem és tesómat anyukánk egyedül nevel, és kb 6-7 éves korunk óta jópárszor voltunk egyedül itthon, volt, hogy több napra is, de nem haltunk bele, és jobb, mintha valakihez le lettünk volna passzolva.


20/F

2010. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Oké utolsó, de a kérdés nem arra irányult, hogy nálatok otthon mi volt, hanem arra, hogy a törvény engedi-e vagy sem.
2010. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet a 14 éven alulit egyedül otthon hagyni, akkor viszont joghézag van, mert a betegállomány a gyerekkel csak 12 éves korig jár. A 12 és 14 év közötti gyereket hova tegyem ha beteg? Nyilván nem fogom egyedül hagyni tök lázasan, elesetten, de betegállomány nem jár. Ha mégis otthon hagyom egyedül, mert nincs aki vigyázzon rá, akkor meg én kapok érte, ha valami baja lesz?
2010. okt. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne 14 alatt felügyelet élkül hagyni!

Hiszen még beteg gyerekre is csak 12 évig kaphatsz táppénzt - akkor hogy lennél vele, ha a törvéyn is dolgozni rendel? És ha pl. éjszakás vagyok, bevigye a gyereket magammal?

A törvény azt írja elő, hoyg vigyázz a gyerekre, Ha pl. tudod, hoyg elég nagy, és tudod, hoyg egyedül lehet hagyni, akkor gondoskodj róla, hoyg baj esetén tudja, kihez fordulhat, mit kell tennie. Gondoskodj, hoyg biztonságban legyen. Ez nem azt jelenti, hogy a kezét kell fogni. Hiszen hatévesen iskolába megy, oda se kísérgeted. Az úton egyedül van.Feltéve, ha tudod, hoyg elég önálló, el tud menni.Ha elengedsz olyan gyereket, aki nem tud még vigyázni magára, felelős vagy érte. H aotthon hagyod, pedig kicsi még hozá, felelős vagy érte. Minden gyerek más.

2010. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nem ez a kérdés de 12 éves gyerek lázasan is elvan már egyedül. Még a törvény is ezt tételezi fel, és jogos is.
2010. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!