Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy apám apaként...

Hogy van az, hogy apám apaként-férjként egy nagy csődtömeg, üzleti partnerként, munkaügyi téren viszont normálisan tudunk kommunikálni?

Figyelt kérdés
Nem tudok már rá apámként tekinteni, soha nem tudott apaként viselkedni, viszont ha szakmájába vágó dologról esik szó, akkor lelkes, és mindent megtesz a sikerért. Vele nem tudok erről beszélni, mert nem olyan ember, volt már rá próbálkozás, de nem érti, mi ezzel a gond.
2010. okt. 4. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
ez szinte törvényszerű ...
2010. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Azt, hogy ezzel konkrétan mi a gond, én sem értem...

Azt megértem, miért baj, hogy nem jó apa, de ez semmilyen összefüggésben nincs azzal, hogy a munkájában viszont lelkes. Ennek a kettőjnek nincs köze egymáshoz.

2010. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
műveltség, tehetség, szorgalom oké, érzelmi intelligencia zéró.
2010. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Mert te nyilvánvalóan tökéletesen megállod a helyed az élet minden területén. Te ilyen minta emberke vagy.
2010. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én apám is ilyen, de ez van. Olyan emberek is felnőnek viszonylag egyben, akiknek nincs is apjuk. Nekünk van, jól keres, csak éppen nem apa szerepre termett. Ennél nagyobb bajunk sose legyen.
2010. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a munkájában könnyebb meglennie, mint apaként. Nem tudom az ő édesapja vele volt-e, tehát a nagypapád, mert a mintát onnan kellett volna tanulnia. Szerintem ez nem sikerült és ezért ilyen, de hidd el, nem az ő hibája. Én is munkabeállítottságú nő vagyok, biztos vagyok benne, hogy tudnék anya is lenni, mert nekem remek mintám van, az én szüleim remek szülők és nem váltak el, csak én viszont nem akarok anya lenni, nekem a munka a mindenem :) Nála csak ennyi lehet a gond, hogy ő is főleg munkaorientált, de nem sajátította el a szülői dolgokat.
2010. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A problémám az, hogy engem is inkább üzleti partnerként kezel és nem gyerekeként, anyut is inkább üzletfélként, nem házastársként.
2010. okt. 4. 17:32
 8/9 A kérdező kommentje:

15:37 - 7-en voltak testvérek, nagy szegénységben nőttek fel és már mindegyikük fiatalon elkezdett valamit dolgozni, egyedül apámnak lett diplomája, de neki is munka mellett. Nem tudom, milyen volt igazából a nagyapa, mert kb. 8-9 éves voltam, amikor meghalt, és akkor már beteg volt 82 évesen, nem sokat találkoztunk. Nagymamát már anyu se ismerte.

Apaként és férjként apám hajcsár, ha úgy alakul, erőszakos is, de ha szakmailag kérjük a segítségét, véleményét, 180 fokos fordulatot tesz a viselkedése.

2010. okt. 4. 17:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Az apák gyakran ilyenek. Fogadd el. Gondolj rá jó szívvel, próbálj ki apró kedvességeket, hátha egy kicsit tudsz rajta szelídíteni.
2010. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!