Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fáradt, egész nap dolgozó,...

Fáradt, egész nap dolgozó, munkából hazaérkező 50-60 éves szülőkhöz, hogyan kell hozzászólni, felvenni velük a kapcsolatot kommunikálni velük?

Figyelt kérdés

50-60 éves dolgozó szülőkkel hogyan vennéd fel a kapcsolatot amikor fáradtan hazaesnek a munkahelyükről, mi a legjobb számukra, miről beszéljek velük, mit adjak nekik, hogyan enyhítsem a munkahely okozta fáradtságot és stresszt és feszültséget és idegességet amiket a munkahelyen dolgozó kollégák égettek beléjük?

Mi a jó beszédtéma ilyenkor?

Meddig tart amíg feldolgozzák a munkahelyen történt traumákat, beszólásokat, piszkálódásokat és hazaérve teljesen el tudnak lazulni?


2011. szept. 28. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
ha megtalálod a varázsszót arra én is kíváncsi lennék...
2011. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
kínáld őket finom vacsival, tegyél rendet és kérdezd őket kedvesen a napjukról, és nézzetek meg egy vígjátékot vagy egy paródiaműsort együtt
2011. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy szülő arról hall szívesen, hogy mi történik a gyerekével. Hogy ha látja, hogy a gyereke jó úton halad. Talán mesélj nekik, hogyan telik a te életed, a napjaid, milyen céljaid vannak illetve a legfontosabb kérdezd meg, miben tudnál segíteni és érezd át az ő problémájukat. Hallgasd meg őket ha szeretnének beszélni.
2011. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém. Leüvöltik a hajadat?

Mosogass el, vagy takaríts ki, hol mit kell, mire hazaérnek, vagy csinálj valami egyszerű vacsit.

2011. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha már ők feszültek,legalább Te legyél nyugodt és kedves..,az őket is megnyugtatja!
2011. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem más jutott eszembe. Amennyiben jól masszírozol, ajánld fel nekik, hogy megmasszírozod őket! Az emberek 80%-a imádja a (jó) masszírozást.Hát, láb, kar, fej,fejtető, nyak,talp, hihetetlen frissítő tud lenni!!! Az én szüleim a nyakamra járnak, hogy masszírozzam őket-függetlenül attól, hogy éppen fáradtak, vagy nem.Akár 1-2 órát is ott ülnek/ fekszenek a kezem alatt, nagyon élvezik. Mostmár a kollégáim is rá(m) szoktak, mert egyszer kaptak a fincsiségből tőlem(női kollégák kizárólag,és én is nő vagyok), és azóta nem hagynak békét.

Ez egy kitűnő módszer arra, hogy valaki ellazuljon.

Beszólásokat, traumákat, piszkálódásokat nem lehet csak úgy levetkőzni, ahogy valaki hazaér, az sajnos ott munkálkodik bennük akár órákon, napokon át. Az már keményebb dió.Az én egyik kolléganőmmel az egyik drágalátos kolléga(ffi) olyan szinten üvöltött, hogy el se hittem. Az egész iroda zengett tőle(kolléga 40 éves,kolléganő 62). Pár nap mulva mesélte szegényke, hogy aznap hazament, és a stressztől pánikrohama lett, mert ezen agyalt, lovagolt,és leszűkült a nyelőcsöve vagy mi, és nem kapott levegőt. Nagyon durva dolgokat tud kihozni egy ilyen dolog. Azóta ez az üvöltés megismétlődött, újra ezt a szegény kolleginát találta meg ez az állat.

Sajnos Xanax-szal próbálja enyhíteni ezt valahogy,de az nem a legjobb megoldás, hogy napi szinten szedi.

A sportot írnám még, de 50-60 éves fáradt ember nem hiszem, hogy arra vágyik, hogy edzzen egy fárasztó és stresszes munkanap után.

Én kiváncsian várom az okosok ötleteit.

2011. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem anyum volt nagyon szétesve anno, mikor hazaért.

szerencsére időben rájöttem a titok nyitjára: nyugiban kell hagyni legalább 1 fél órát, hadd kajáljon, olvasgasson, lazuljon.

a lakást az érkezése előtt mindig csillogósra sikáltam, elmosogattam, rendet tettem, porszívóztam, szobámban elpakoltam.


pár hónap után mintha kicserélték volna: mindig örült, h szép rend, tisztaság fogadja, levettem a válláról a terhet. :)

nagyon szeretem anyumat :)

2011. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
hát nem tudom de az én szüleim tök lazák, pedig egyiknek sincs az a hűű de szuper munkahelye, de ha hazamennek nem az épp ott tartozkodó emberen vezetik le. mindketten 50 év felettiek. örülnek hogy végre otthon vannak, isznak egy kávét, bekapcsolják a tv-t beszélgetnek...
2011. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
54 éves vagyok.Ha hazaérek, kell egy félóra, míg átkapcsolok otthoni üzemmódba.Ilyenkor ne szóljanak hozzám, hagyjanak békén.De ha én akarok valamit mondani, akkor figyeljenek rám.Ennyi.Félóra múlva "normális" leszek, nem kell velem különösebben törődni.
2011. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
De jó ilyet (is) olvasni!!:)
2011. szept. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!