Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így? Csak...

Miért viselkedik így? Csak így tud kommunikálni, vagy egy "lekezelés"?

Figyelt kérdés
Volt egy 30as férfi tanárom, akit 16-18 éves koromban rajongással szerettem, és ezt nyilván látta is rajtam, és úgy vettem észre jól is esik neki figyelmem. Igazából az volt a furcsa, hogy ha odamentem hozzá, ő mindig elégedetten megállt és hagyta, hogy kérdezgessem (mi így "beszélgettünk"). Végül is, nem vártam mást, hisz tanárom volt, gondoltam biztos köztünk ennyi civil kommunikáció a megengedett. Aztán telt-múlt az idő.. már nem találkoztunk, én is kinőttem ezt a rajongást. De ha utcán véletlenül megláttam, megörültem neki, odamentem, és ugyanez a kommunikáció zajlott le (igazából egy kezemen meg tudom számolni az évek során hányszor kérdezett vissza..), de ő nagyon szívesen, hosszan beszélt magáról. Persze végül, (pláne ezek után, meg az idő végett) nem érdekelt az egész, meg is feledkeztem őróla. Már egy felnőtt nő vagyok (23) - szerintem ez látszik is rajtam - , és nekem roppant furcsa, hogy a minap is összefutottam evvel az emberrel, ő jön oda hozzám, nagyon örül, és várja, hogy beszéltessem.. Ezt én nem tudom hová tenni! Egy értelmes emberről van szó, és úgy érzem, mintha még mindig a rajongó csitrit látná bennem, és hódoltatni akar magának. (Pedig már 5 éve nem is nézek "úgy" rá..) Vagy létezik, hogy valakinél ezen a szinten megreked a kommunikáció? Ez most hatalmas ego, vagy pont hogy egy szerencsétlen?
2011. jan. 30. 14:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdésben "egy" helyett "ez".
2011. jan. 30. 14:07
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Ha bevallásod szerint 23 éves felnőtt nő vagy, miért ragadsz le egy ilyen "problémán"? Nem is értem.

Ő ilyen, valószínűleg ennyi telik tőle.

2011. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a hatalmas egó és a szerencsétlenség keveréke! Egy tanár tudjon már kommunikálni, ha meg nem, ennyi idő alatt ráragadhatott volna valami. Az, hogy egy tanár leginkább monológokat tart az osztályNAK, attól még nyugodtan megkérdezhetné, hogy Na, mi történt veled Csillagom, mesélj! Furcsa.
2011. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy szimpla személyiségzavaros fószer, aki az ilyen titokzatos megjelenésével vagyis kommunikációjával hódít a tinilányok körében, mert így azt látják bele a kislányok amit akarnak, és neki ez kellemes.

szerintem

2011. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nem attól lesz felnőtt valaki, hogy szemellenzősen, csak sorsdöntő problémákon jár az esze éjjel-nappal. Mondtam, hogy a minap találkoztam vele, és ezért elgondolkodtam rajta. Egyébként is, a felnőttséget a külsőm miatt emeltem ki.. mert én pl. nem kezelnék egy felnőttet tinilányként, amiért az én emlékezetemben úgy él.
2011. jan. 30. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon egyszerű a válasz.. Illetve kicsit összetett, de attól még nem rejtélyes:)

Attól, hogy 5 év eltelt, te még mindig ugyanúgy tanítványként élsz a szemében, és ez soha nem is lesz másképp. Ugyanúgy egy anyának is ugyanúgy gyereke akit ő szült, hiába 5 vagy 25 éves..

A kommunikáció közöttetek soha nem társalgás volt, hanem jobbára te kérdezgetted, te kerested a társaságát. Számára te úgymond közömbös voltál.. most, hogy már téged sem érdekel az ő személye, nincs miről beszélnetek. Ő sohasem faggatott téged, sosem volt érdeklődő.. Ez teljesen érthető, hiszen te "alatta" álltál mindig, számára ez a kapcsolat nem érdek volt, egyszerűen tapasztalatot és tudást (vagy akármit) osztott meg veled anélkül, hogy nyert volna rajta valamit. (Ugyebár a barátság az kölcsönös dolog. Ott mindkét félnek szüksége van a másikra, érzelmileg, vagy kinek miről szól a barátság.)

Ne csodálkozz, ő nem rossz ember, csak te felnőttél, és már nincs szükséged az útmutatására, társaságára.

2011. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha valakit gyerekkorában láttál utoljára, és húsz év múlva találkoztok, még mindig a gyereket látod benne. Ilyenkor megáll az idő.
2011. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!