Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan birkóztok meg a bűntuda...

Hogyan birkóztok meg a bűntudattal külföldre költözés előtt?

Figyelt kérdés

Gondolom, senkinek nem kell bemutatni az itthoni helyzetet. Egyedülálló fiatal férfiként úgy döntöttünk a haverokkal, (van, aki gyerekestől) hogy itthagyjuk ezt a lebuj putrit. Ki van nézve minden, le van beszélve a munka, beadtuk a felmondást. Most mégis furcsa érzés van többünkben. Csak ittmarad a család, a haverok egy része, az emlékek. Nem visszakozunk, megyünk, már minden el van rendezve, nekem is március 1-el költözik az albérlő, cuccaim jelentős részét is szétosztogattam már. A család nem örül, de nem akar visszatartani. (Kivéve keresztapám, de az a tipik M1 szindrómában szenved, tehát mindenhol megerőszakolják az embert a migránsok, (a nőket kétszer) fűtetlen lakásokba halnak éhen meg hasonlók, pont az ilyen agyilag zoknik miatt kell elhúzni a πcsába.) Az sem mindegy, hogy itthon megkaptam a 320-350-et, kint 3500 Euróval kezdünk. Nem dolgozni megyünk ki, hanem letelepedni.

Adjatok tanácsot, hogy birkózzunk meg a bűntudattal?


2023. febr. 18. 10:57
1 2 3
 1/29 Thunderfairy ***** válasza:
21%
Ez szerintem nem büntudat. Akármilyen jól is fogsz élni külfőldőn, attól még ez a valódi hazád. Én inkább megpróbálnék egy oilyan vállalkoztást inditani amiből jól megélnék és maradnék. Itt is megélhetsz jól ha van eszed is hozzá és külfőldőn is élhetsz majd szegénységbe úgy ahogy a keresztapád mondja. Ez ilyen vagy bejön és jól járok vagy nem helyzet. Az angolt nem ártana jól beszélni ha már mindenképpen mentek.
2023. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem volt bűntudatom.


Miért lett volna? Tudtam, hogy otthon nem jutok sehová, csak nyomorgok a diplomámmal.

Azzal a diplomával, amellyel idekinn 6000 chf-os kezdőfizetéssel indultam (eg.ügy).


Nem egyik napról a másikra döntöttem úgy, hogy megyek, hanem előtte hónapokon keresztül néztem, melyik országban lenne a legjobb, hová érdemes nekiindulni, nyelvi szempontok, stb.stb.


Mire oda jutottam, hogy költözök már vártam az egészet. Vártam az új életet, hogy milyen lesz, új emberekel ismerek meg, új kultúrát, városokat, tudok túrázni, chillelni és nem abból állnak a napjaim, hogy hétvégén is 12 órázok és hó végén örülök, hogy mindent ki tudtam gazdálkodni.


Család, barátok? Ez van, nem én voltam az egyetlen, aki lelépett, és hogyha az ország másik végébe költöznék, akkor sem mennék haza csak mondjuk 2-3 havonta.

Érzelmi szempontok nem játszottak a döntésemben.

2023. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Laylah ***** válasza:
93%

Mindenki a saját sorsáért felelős, azzal foglalkozz, hogy neked mi a jó. A többieket, akik maradnak, nem bántod ezzel, nincs miért bűntudatodnak lennie. Max. a kommunikáció átmegy inkább online formába, a találkozások pedig ritkulnak.

Nekem szemernyi bűntudatom sem volt, mikor kimentem. Évente 2-3 alkalommal látogattam vissza, olyankor találkoztam, akikkel akartam.

2023. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

1-es, de nem tud itt megelni, ezert megy el. Hogyan indithatna akkor vallalkozast, ha alkalmazottkent se jutott semerre? :D

Menjen csak szepen ki, majd elvalik, hogy bejon-e neki.


Egyebkent kerdezo, ha a putrit hagyod itt, akkor miert van buntudatod? Ha igy allnek hozza, nekem nem lenne, hiszen a putribol csak menekulni lehet.

Csalad majd latogat vagy te oket, tulelik.

2023. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Van nyelvvizsgám, és társalgási szinten beszélem is. Keresztapám meg egyszerüen beszűkült tudatállapotba került, szegény olyan buta, hogy nem találok rá szavakat. Ha Viktor azt mondja, hogy a kutyaxart kell enni akkor azt teszi, mert "ilyen jó világ még sose vót csak a mai fiatalok jódógukba nem tudják mit csináljanak". Nem érti meg, hogy nem lehet haladni, hogy az nem élet, hogy azon kell gondolkodni, hogy miből csípjen az ember, hogy mindenre jusson. Van megtakarításom, nem mondom hogy óriási összeg, 6 millió. Ezzel éppen tudnék már vállalkozni, de nem tudom mibe fogjak, akkora a bizonytalanság. Nincs pénze az embereknek, rettegnek a jövőtől, stb. Volt vállalkozásom, (ezért tudtam fiatal koromban házat venni, és ezért van megtakarításom) de már nem érte meg. Esztétika volt, ahogy bejött az infláció meg a rezsikáosz, mindenki mondta vissza. Ekkor döntöttem a költözés mellett, ami mostanra ért be. Láttam az egészségügyet, az oktatást, az egész magyar rendszert. Káosz, csőd! Én ide nem vállalok gyereket.
2023. febr. 18. 11:28
 6/29 Darius- ***** válasza:
100%
Én is kint élek, igaz ott is nem mint honositott vagy ilyesmi, mert apam ott élt, de miért kellene buntudat emiatt a te esetedben is, nem tudom.
2023. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Ez szerintem sem bűntudat, egyszerűen rossz érzés, mert itt hagysz mindent, amit ismersz, és mész az ismeretlenbe. HA bejönnek kinn a dolgaid, beilleszkedsz, megszokod, akkor jobb lesz majd (bár lehet, hogy honvágyad sokáig lesz család, barátok miatt), ha nem, akkor nem (esetleg haza is jössz, van, aki kinn nem bírja).

Próbáld kalandként felfogni, ne stresszelj rá, az nem segít. Örülj, hogy a családod támogat (így legalább, nincs veszekedés, meg ha nem az lesz kinn, amire számítasz, van hova visszajönnöd).

2023. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen nem számoltam fel az itthoni életem, az ingatlanokat nem is adom el, amiben lakom azt kiadom, ami raktár volt, azt pedig egy haverom, aki jószágot tart kapja meg használatba, cserébe majd ad húst, illetve oda vittem a személyes tárgyaimat, amiket nem osztogattam/adtam el érzelmi okokból. Nem mondom, hogy soha többé nem jövök vissza, de nem úgy megyünk, hogy csak dolgozni, aztán 3-4-5 hetente meg hazajönni.
2023. febr. 18. 12:12
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Mi ebben a bűntudat ?


Saját életedet teszed jobbá.


Ez az ország egy trágyadomb. Az a 2m szavazó 10 forintért az anyját is eladná. Menekülni kell innen.

2023. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, miért kellene bűntudatodnak lennie, de azt se értem, ha van saját ingatlanod meg kiadó raktárad is, hogy nem tudsz havi 300+-ból jutni valamire.


Kint meg sokkal nehezebb lesz egy nőt összeszedni, ha itthon sem ment.

2023. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!