Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család mindenek felett, vagy...

Család mindenek felett, vagy inkább boldog, kiegyensúlyozott csonkacsalád/mozaikcsalád? (Gondolkodtató, mélyebb kérdések lent)

Figyelt kérdés

Mostanában sokat foglalkoztat a téma,kíváncsi vagyok, ki mit gondol, kinek mi a véleménye ezekről. Sokan, akik kapcsolatra, családra vágynak, megtalálják az "igazit", vagy azzá válnak, mindenesetre megtalálják azt a sírig tartó köteléket, amiben anya boldog, apa boldog és persze a baba, gyerek is boldog.

Sokan azonban ennél jóval arrébb lőnek, nem sikerül, akár családi mintából adódóan rossz kapcsolati "szokások" vagy egyszerűen rájön az ember, hogy nem "ő az". Addig még egyszerű is a dolog, amíg az ember nem "kötötte össze az életét". De mi van akkor, ha ez már megtörtént? Ha már családdá váltak. Na és itt jönnek a fő gondolataim.

Egyáltalán mi a család?

Ha a nő terhesen döbben rá hogy nem volt jó választás, vagy már a születés után/ vagy ugyanígy a férfi, akkor jobb külön válni korán, amíg kevésbé sérülnek a felek, vagy megéri összetartani a családot a gyerek miatt?

Mi a lényegesebb inkább? Az, hogy minden félnek legyen továbbra is esélye megtalálni a boldogságot, vagy az ilyen emberek sohasem találják meg, csak keresik, és ezért inkább maradjanak valamiben, amit abszolút nem éreznek saját útjuknak?

Szerintetek hol van az a pont, amikor azt lehet mondani, vége? Stagnáló, semmilyen, amolyan se nem boldog, se nem szomorú kapcsolatban, csak léteznek egymás mellett kapcsolat, család már nem éri meg?

Vagy az, amelyikben mély érzelmek, szenvedély nincsenek, de jó maga a családi viszony, mert anya apa "baráti", mindenben segítünk egymásnak viszonya megvan?

És a nyitott kapcsolatban élő családok?

A mai világban már annyiféle kapcsolatot, családot látni, akár azonos nemű családokat, egyedülálló szülőket, stb., és mégis, amely értékeket belénk neveltek, valamennyire annak mentén próbálunk élni. Vagy ez is lehetetlen: változhatunk, és elkezdhetünk saját értékeket közvetíteni?

Akik "bátrabbak" és kiléptek az alapvető normák közül, megbánták? Okoztak lelki törést ezzel a gyereknek? El tudta fogadni a gyerek a családját? A jövőjére nézve nem okozott kárt a lelki fejlődésében (gondolok itt arra, hogy pl. kevésbé fontos számára a kitartás, az összetartozás érzése, a problémákat nem megoldani próbálja, hanem kilépni azokból, stb.)? Vajon az ilyen gyermekek valóban még nehezebben találnak majd párt, több lesz az életükben a csalódás, hamis partnerek, rossz döntések?

Szívesen olvasnék véleményeket, gondolatokat, saját élethelyzeteket, élettörténeteket.



2023. febr. 25. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyitott kapcsolatrol nem tudok nyilatkozni, hogy ott mi hogy mukodik. En abszolut nem ilyen beallitottsagu vagyok, nalam ez nem mukodne.


Viszont en a valasra voksolok, mindig, minden korulmenyek kozott akkor,ha hazassag mar nem mukodik. Nyilvan nehez meghatarozni, hogy mitol nem mukodik, sok oka lehet, de ez most mindegy is, a lenyeg, hogy ha nektek nagyon nem kene egyutt lennetek, akkor inkabb bucsuzzatok el egymastol.


Ferjnel vagyok, van egy kisfiam, nem valtam meg el soha, mert jol vagyunk, de egy percet se gondolkoznek ezen, ha olyan helyzetbe kerulnenk.

Hogy miert? Mert a szuleim 15 evig “miattam” benne ragadtak egy szar hazassagban. Na ez volt nekem maga a pokol, nem a valas. Minden egyes tetves nap uvoltoztek egymassal, feszult volt a legkor, en inkabb az utcan csavarogtam mar 11 evesen is -5 fokban, csak minel kesobb kelljen hazamenni.


Na ezt ne tegye senki a gyerekkel. Es magaval se!

Kesobb lett a szuleimnek parja, semmi gond nem volt veluk, bar ekkor en 17 eves voltam, felfogtam esszel, hogy nekik is kijar a boldogsag, nem hisztiztem ezen, hogy jajj a gonosz mostoha. Orultem.

Es eltelt a valas ota 12 ev, mindenki boldog, sokkal jobb a kapcsolatom is a szuleimmel, feltestverem is szuletett. Osszeszorul a szivem, amikor arra gondolok, hogyha elvaltak volna mar 1 eves koromban, akkor sokkal-sokkal tobb boldogsag jutott volna nekik es nekem is. Nyilvan kivulrol konnyu beleszolni, ok igy dontottek anno, csak jobb lett volna mindenkinek, ha hamarabb valnak el.


A valas nem okozott bennem torest, nekem ez volt maga a felszabadulas.

2023. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szar a házasság, és mindent megpróbáltak a felek, akkor nyilván válni kell (már persze ha mondjuk erőszak is van, akkor nehogy tovább próbálkozzanak). Ha csak olyan langyos izé, hogy nincs nagy gond, de nem az igazi, akkor nehéz a döntés.
2023. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosság bennmaradni egy rossz házasságban, mindkét fél életét csak tönkrevágja, holott lehetnének külön külön boldogok.
2023. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy mozaikcsalád se kiegyensúlyozott. Azért azt sem kell túlidealizálni.
2023. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiegyensúlyozott mozaikcsalád. Most nagyon nevetek :D


A mozaikcsalád az egyik legszrabb megoldás, mert valaki fixen sérül benne, általában a gyerek, hogyha a mozaikszülője élből gyűlöli (pusztán mert létezik).

2023. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Kiegyensúlyozott mozaikcsalád?


- Anya és apa elválik, ami sosem ok nélkül történik: megcsalás, elhidegülés, stb.

- Anyagi gondok: megha nem is kifejezetten sínyli meg, de azért mérföldekkel össze kell húzni a nadrágszíjat.

- Itt ezt szabad, ott azt szabad: anya a rossz, mert tanulni kell, rendet kell rakni, apa meg két hetente látja jó ha egyszer a gyereket, és mindent megenged neki.

- Új párok: amíg nincs gyerek, addig az új pár a kívülálló, ha már megszületik a féltesó, akkor a gyerekek lesznek a kívülállók.

- A mostohagyerekek sokszor többet vannak a mostohaapjukkal, mint a saját apjukkal, és a vérszerinti gyerekek kevesebbet vannak a vérszerinti apjukkal, mint a mostohatesójuk.

- A mostohaszülőknek be kell nyelni, hogy a gyerek mindig első helyen lesz, ők sokszor utolsók, vagy még utolsónak se lehet őket mondani, mert sehanyadikak a sorban. Ki kell venniük a részüket más "kölykének " a neveléséből, ami akkor vált még rosszabbá, ha megszuletik az első vagy többedik közös gyerek.



Ez lenne a kiegyensúlyozottság? Az egy szükséges fos azoknak, akik rosszul választották ki a gyerekeik apját/anyját.

2023. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes dolgokat írtatok. Érdekes, ki hogyan éli meg saját bőrén, s ezáltal mit vált ki belőle. Míg van, akinek a szülők házasság felbontása a megkönnyebbülés, addig van, aki a mozaikcsalád szóba sem jöhet. Szóval akik azt írták, (ami persze így a leirtak alapján valóban nem a kiegyensúlyozottságot tükrözi) hogy a mozaikcsalád rossz,azok milyen más alternatívát ismernek arra, hogy valamilyen módon az érzelmileg elvált felek kihozzák a helyzetükből a legjobbat? (Igen, tudom, az az ideális, ha anya apa örökké boldog, kitart egymás mellett, stb. de a kérdésem kifejezetten azokról szól, ahol nem ez a helyzet.)

Véleményem szerint egyébként az ember nem tehet arról hogy esetleg "rosszul választ". Régen kiválasztották az elsőt, sőt sokszor a szülők választottak a "gyerek helyett", kilökték őket a nagyvilágba 17 évesen és "oldd meg kislányom." A válás nem volt elfogadott, aki elvált, már rossz szemmel néztek rá. Inkább tűrtek, nyeltek olyasvalaki mellett, akivel talán sohasem volt kiegyensúlyozott életük. De most büszkén vallják, hogy ők ennyi annyi évet leéltek egymás mellett. Erre büszkék. De egyik sem mondja hogy istenem, de megismételném, vagy de boldog voltam, vagy de tökéletes életem volt. A környezetemben ezt még EGYSZER SEM HALLOTTAM.

Szóval akkor az volt, amit dobott a gép. Most pedig.. Most pedig igen, válogat az ember, hátha megtalálja élete szerelmét. Ami ismét írom, szerintem hatalmas nagy áldás, ha valaki valóban rátalál. De a legtöbben szerintem nem ezt élik át életük során. Amikor gyereket vállal valaki, (és most nem a részegen összefeküdtem vele esetekre gondolok) feltételezem azért teszi, mert úgy érzik, elért oda a kapcsolat. Régen a gyereket "elvárták", hogy fennmaradhasson a név, hogy vihesse tovább az értékeket,stb.

Na de visszatérve igen, elér oda a kapcsolat, vagy nem kommunikálnak a felek, és csak az egyik félben ért meg a gondolat, nem tudom. Mindenesetre a lényeg az lenne, hogy hiába érik el a kapcsolat bárhova, egyszerűen nincs arra garancia, hogy két ember együtt maradjon. Mert változunk, mert változnak a körülmények, vagy mert bekacsint egy harmadik személy, vagy mert elkezdünk másra vágyni, valami hiányzik, stb. Ez nem a rosszul választás következménye.. Mert ez minden kapcsolatban megtörténhet, csak van aki tudja kezelni (akik végül mégis együtt maradnak), és van, aki nem.

Szóval ebben a helyzetben mindenki mindenhogy sérül, a gyerek nem hülye, ha hamis kapcsolatot lát, attól nem sérül? Vagy a veszekedéstől nem sérül? Esetleg fizikai bántalmazástól? Onnantól kezdve sérülünk, hogy a világra jövünk.. Csak nem mindegy, ezt a sérülést hogyan kezeljük magunkban és a gyerekben. Szerintem.

2023. febr. 26. 10:56
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a szomorú igazság, hogy onnantól, hogy nem a megfelelő emberrel vállalsz gyereket, game over, elcseszted a (családi) életedet visszafordíthatatlanul. Nyilván lehet próbálkozni, újra házasodni, új gyerkeket is csinálni, de az már alapból egy feszült helyzet lesz, senki nem szívesen neveli más gyerekét, a régi gyerek tuti kívülállónak fogja érzeni magát, hiszen valljuk be, az is, egy előző kapcsolat emléke egy új családban.

A kulcs az lenne, hogy nem csak úgy érezni kéne, hogy elért a kapcsolat a gyerekvállalós szintre, hanem tudatosan átgondoli. Érzelmileg, anyagilag, megvizsgálva milyen szülő lesz majd a másik. Mert lehet látni. Pont olyan lesz szülőnek, mint amilyen embernek, társnak.

Nem vagyok teljesen a válás ellen, nyilván vannak helyzetek, amikor kell. Ha az egyik fél mondjuk függő vagy bántalmazó lesz, akkor egyértelemű a megoldás. Mondjuk nem egyik napról a másikra lesz ilyen valaki, a legjobb alapból nem összejönni ilyesmikre hajlamos emberrel. De ha már ez a helyzet, akkor persze el kell válni, aztán mehet a mozaikosdi. Nyilván egy agresszív partnernél ez is jobb.

Az én környezetemben ennél banálisabb okok miatt válnak az emberek. Szimplán megunják egymást, belefáradnak hogy Józsi a szennyeskosár mellé dobja a koszos gagyát (ahogy amúgy mindig is tette), vagy rájuk kacsint egy közepesen csinos eladólány a büfében ahova ebédelni járnak. Elhiszik amit a mai világ sulykol, hogy te megérdemled, mindig van jobb, a felhők felett mindig kék az ég, vár még rád valami meglepetés az életben. Akkor vesznek egy mély levegőt, és elválnak. Aztán jön a koppanás. Alapból idősebben, gyerekkel a társkereséshez bazi nagy kompromisszum kell. Ha fiatalon és szabadon nem sikerült olyan partnert fogni aki elég jó, akkor ilyen hátrányokkal még annyira sem fog. Mintha fél lábbal indulnál egy olyan versenyen, amit korábban már két lábbal is elbuktál. Aztán ha sikerül is valakit összeszedni, kezdetben lehet jobb lesz mint az előző kapcsolat, aztán kiderül, hogy Béla használja ugyan a szennyeskosarat, cserébe szarosan hagyja maga után a wc-t, a közepesen csinos büféslánynak meg ugyanolyan lógó melle és kötényhasa lesz szülés után, mint az előző asszonynak volt. És ehhez jön még pluszban az én gyerekem-te gyereked-mi gyerekünk cirkusz.

Ha én elválnék, nem mennék bele ilyen mozaikosdiba. Olyan férfit keresnék, aki nem akar gyereket, de az enyémet elfogadja. Ha ilyet nem találok, akkor ez van, nem vagyok társfüggő.

A körülmények mindig változnak, az emberek mindig változnak, előbb-utóbb minden kapcsolatban vágyna valami másra is az ember, előbb-utóbb mindenhonnan hiányozni fog valami. Ezek miatt tök felesleges elválni, mert borítékolható, hogy a következővel is ugyanígy lesz. Pláne felesleges minden új kapcsolatba gyereket is csinálni.

Ahogy én látom, a sokadik házasságok nem szoktak jobbak lenni az elsőknél, csak az ember 35 évesen még elhiszi hogy tud új életet kezdeni, 55 évesen meg már tudja hogy nem. Úgyhogy nem is kapálódzik.

2023. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as, teljesen jól összeszedted.
2023. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as, köszönöm válaszod, valóban jól összeszedted a gondolataidat.
2023. febr. 26. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!