Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hétvégéig kell választ adnom,...

Hétvégéig kell választ adnom, de fogalmam sincs, hogy hogy lenne a jobb, nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Együtt élünk barátommal anyujáéknál. Sokat beszéltünk már arról, hogy ő munkahelyet szeretne váltani, mert kevés a pénz. (Én most fejeztem be a sulit, még nem dolgozom.) Szóval, lenne is lehetősége váltani, apujánál, de az viszont 100 km táv innen, és odaköltözni is csak úgy tudunk, hogy 1 kis szobába mennénk, amire rányílik minden más ajtó. Magyarul egy átjáró szoba. Nem tudom hogy mit mondjak neki. Én, szívem szerint nem mennék, mert igazság szerint nem jövök ki jól apujával, faragatlan egy ember, hiába próbálok vele beszélgetni, állandóan bunkózik, ha találkozunk vele. Barátom se túlzottan van oda érte, de ő nem ezt nézi. Én viszont félek. Mert, szakácsnak menne oda, reggeltől estig dolgozna, később futár lenne, szóval rengeteget dolgozna, így se tudunk olyan húde sokat együtt lenni, akkor meg aztán főleg nem. Én se jövök ki jól a családommal, de van egy kistestvérem, akit viszont a világ kincséért se hagynék itt. Nem bírnám elviselni, hogy max csak hétvégente lássam,hisz minden nap megyek hozzá. Ha valamiért nem tudok menni 1 napot, már sír értem. Lényeg a lényeg, iszonyúan szeretem. De viszont barátomat se szeretném visszafogni semmibe, én szeretném hogy jobb legyen neki, hogy boldog legyen. De tudom, hogy nélkülem nem menne, eddig is miattam nem mentünk, különben ő már rég ott lenne. Annyira nehéz. Engem annyira rosszul érint a dolog. Ha mennénk, neki ott is ott lenne a családja, nekem viszont senkim, nem jövök ki a családjának azzal a felével, úgy csinálnak, mintha nem is léteznék. Anyuja viszont szeret, jól elvagyok vele, csak ugye barátom meg ezt akarja megszüntetni hogy le kelljen adnia a pénzt amiért itt vagyunk, mert ott apujánál nem kéne semmibe pénzt adnunk. Én nem szeretném visszafogni az életbe, de akármit is mondok, akárhogy is döntök/döntünk, valamelyikünk így is veszíteni fog.
2011. szept. 28. 11:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Én nem mennék!Le kell adnia pénzt...ez természetes!Amúgy meg van hol lakni,te is dolgozni fogsz lehet majd spórolni.a ház meg amiben a mamával laktok úgyis a párodé lesz.Addig lehet szépítgetni,modernizálni amíg sajátba nem tudtok menni.
2011. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Ifjú hölgy jegyezd meg, az életben semmi sincs ingyen!

Szóval a barátod édesapjának nem kellene fizetni,

de lehet nagyobb ára lenne a költözésnek.

Hallgass az érzéseidre! Azok nem csalnak...

2011. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha most fejezted be a sulit, akkor gondolom te is dolgozni fogsz.

Az természetes, hogy valamennyit be kell adnotok a háztartásba, hiszen ti is az anyukával laktok. Gyűjtögessetek.

Ha lesz munkád, esetleg albérletre nem gondoltatok?

2011. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom most hol laktok, de talán azon a helyen is lehet látástól vakulásig dolgozni annyi pénzért, mint az apjánál. Átjáró szobába költözni.... semmi intimitásnak nem maradna hely. Találkozni alig találkoztok. Menjen, aztán meglátjátok. Ha kiállja az idő próbáját, lehet továbbgondolkodni. Egy kicsit begyakorolja ott magát, és tapasztalattal már a városotokban is könnyebben elhelyezkedik (vagy legalábbis a közelben). A testvéredet ne hagyd, ha ennyire szereted, és ő is téged. Vérségi kötelék. Egyébként sem értem, hogy várja el tőled, hogy dobj el mindent, és menj rosszabb körülmények közé. Nem mindig a pénz a fontosabb.
2011. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Miért nem mentek albérletbe???Èn tuti nem mennék olyan helyre lakni ahol mindenki átjárna a szobánkon...

Menj te is dolgozni több lesz a pénzetek és kezdhettek saját életet építeni.mink ezt tettük,és mára van házunk családunk.2 gyermekkel.Az életbe tudni kell belevágni.

2011. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Mennék.Az anyukánál kellene élnetek gyüjtögetni majd albiba költözni.
2011. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Menjen a barátod előre, és ha jobb fizetése lesz, akkor majd tud egy normális egy szobás albérletet bérelni, igaz az is kicsi, de legalább csak a tietek. Aztán te is utána mehetsz, kereshetsz munkát, és akkor a kettőtök fizetéséből már mindenképp meg tudtok élni.

Szakadj el a családodtól, kezdjetek önállósodni, ha már iskolát befejezett felnőtt emberek vagyok. Ebbe beletartozhat pár hónap különlét, de áldozatokat hozni kell a változásokért cserébe.

2011. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Azt lehagytam még szép hogy az anyja kér pénzt ha ketten is ott laktok.Nem mindegy!!

Az apja meg lefogja vonni töle....

2011. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

*valamelyikünk így is veszíteni fog


Én csak annyit mondok, hogy egy kapcsolat KÉT emberről szól. Van olyan megoldás, ami mindkettőnek jó. Ha nincs (vagyis nem keresik/találják meg), előbb-utóbb szétmennek.


Talán átmenetileg meg lehetne próbálni, hogy csak ő megy, és ha tényleg jobb ott, utána mehetnél 1-2 hónap múlva. Ha meg nem jobb, visszajön.

De élhettek egy 3. helyen is, ha ott van munka mindkettőtöknek.


De valaki írta: semmi sincs ingyen! Ezt jól jegyezzétek meg, nagyon igaza volt.

2011. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ne menjetek sehová. Egy nyugodt környezet inkább kevesebb pénzel.Van az a mondás:közös lónak túrós a háta na ilyen lenne a szoba is.
2011. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!