Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ismerőseid körében mi...

Az ismerőseid körében mi követte az eljegyzést: esküvő vagy szakítás?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősömnél fordult elő, hogy 3-4 év után megvolt az eljegyzés (ahol a 2 család együtt ünnepelt), majd fél-egy éven belül szakítottak.

Ez tényleg ennyire gyakori?

Akiknél meg nem volt eljegyzés, 7-8 évig is együtt vannak.


2010. okt. 6. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tökre nem általános dolog. Semmi köze hozzá, hogy most el vagyok-e jegyezve, vagy sem. Elméletileg mi is jegyben járunk a párommal, jövőre szeretnénk összeházasodni, de a szüleink előtt nem húztunk gyűrűt. Szóval volt is eljegyzés, meg nem is...
2010. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én az olyan "hivatalos" eljegyzésre gondoltam, ahol minden a szülők előtt történik.
2010. okt. 6. 11:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem mentünk szét. Másfél év után eljegyzés, fél év múlva esküvő.


Azt gondolom, hogy akik 7-8 év után döntenek eljegyzés/házasság mellett, szinte biztosan szétmennek vagy elválnak. Ennyi idő alatt már el kellett volna kötelezniük magukat, ha komolyan gondolják. Gondolom, elsősorban a pasik vonakodnak.

2010. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
esküvő és rá pár évre válás. de ez csak az én ismeretségi köröm.
2010. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
csak egyet ismerek: összeházasodtak, majd 2 év múlva elváltak :(
2010. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ezt a hülyeséget, mert ha nincs gyűrű nem mennek szét? Pfuj rossz gyűrű, csúnya gyűrű, elátkozott gyűrű...


Felénk van akinél esküvő követte, van akinél meg semmi, csak évek óta jegyben járnak, de nem mozdulnak semerre. Ez az a réteg, aki nem azért fog szétmenni, mert gyűrűt húztak, hanem azért, mert nem is gondolták komolyan, csak illik, meg már kéne ennyi idő után és ennyi.

2010. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én barátaim még mindig együtt vannak, és mi sem mentünk szét.
2010. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

És sosem fogom megérteni az ilyen hozzáállásokat :s

Te is kedves kérdező általánosítottál,hogy ahol volt eljegyzés családi körben,ott aztán a többségben szakítás lett a vége?Ebben mióta van logika?Veled együtt egyetemben nem értem azokat sem,akik azt mondják hogy akinek 200-250fős lagzija volt,tuti el fognak válni!Ugyan már...irigyek vagytok hogy így gondoljátok?Most mi van akkor ha családi körben lesz az eljegyzés és nagy lagzi van?VÁLÁS?Nem tudom egyesek miért rakják így össze ezeket a dolgokat de elég hülye felfogás :S

"De hogy örüljél is,azt mondom hogy,akkor éld az életed gyűrűk nélkül,mert akkor tuti biztos nem szakítassz soha,mert az elátkozott gyűrű így nem tudja kifejteni az erejét"

:s

2010. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Úristen nálunk a baráti körben van vagy húsz-harminc pár egynél sem volt eljegyzés ÉS folyamatosan mennek szét! Ha az eljegyzés okozza a szakítást itt mi lehet?
2010. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
1 év ismerettség után eljegyzés, majd még 4 év egyuttélés után házasság.
2010. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!