Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért engedik meg a gyereknek...

Miért engedik meg a gyereknek azt amit a szülő megtilt?

Figyelt kérdés

"kényeztetés" meg "jófejség" gyanánt.

Például annyi édességet eszik hogy rosszul van.

Vagy órákig tévét nézhetne ha velük lenne (ezért nincs rájuk bizva huzamos ideig)

Vagy pedig olyanokat mondanak neki csak mamával érzed jól magad.

Ezek csak példák.


Szerintem az nem kényeztetés ha a szülők nevelési elveit figyelmen kívül hagyjuk. Vagy ha ilyen hangolásokat ültetünk el a kicsi fejében.

Én ha vigyáznék gyerekre nem mennék szembe a szülő kérésével.


Vélemények?



2023. márc. 16. 13:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam vele, hogy az értékrendet, a normális szabályokat itthon megkapja. Nem voltak anyósomék intellektusban túlzottan megeresztve, de imádták az unokájukat. Ami nagyon-nagyon fontos a személyiségfejlődésében, hogy a gyerek megkapja a nagyszülői szeretetet! Ez pótolhatatlan.


Nem volt túl jóindulatú velem, sőt a gyereknek mondta, hogy én nem tudok úgy főzni, mint ő, de ezt a gyerek visszautasította, mert rosszul esett neki, hogy az anyját bántják. Többé nem fordult elő.

2023. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

“ erre anyám lekiabálta, kiosztotta, hgoy mit nevel, neki nagymamaként semmi más dolga nem lenne, minthogy elkényeztessen minket-”


Egy frászt! De bizony, szükség van a nagyszülői nevelésre is, hogy egészségesen fejlődjön a gyerek.

Nyilván nem hegyibeszédekkel, meg szidással, hanem megmutatással, észrevétlen tanítással, példamutatással, együtt jövéssel-menéssel, közös élményekkel.

És nem a mértéktelen csokivsl töméssel, hanem pl együtt sütéssel, gyümölcs szedéssel, lekvár készítéssel, a papával fúrás-faragással, virágok ápolásával, társasjátékozással, kirándulással.

2023. júl. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!