Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öregek otthonába vonulnál...

Öregek otthonába vonulnál vagy inkább otthon magányosan küszködnél majd?

Figyelt kérdés

..majd ha olyan idős leszel, hogy nem bírsz mindent magad megcsinálni, és akár fizikailag, akár egészségileg elkélne már valakitől a segítség/felügyelet akár ápolás.

+Ja és tételezzük fel, hogy a házastársad vagy párod nem él már, ő már nem segíthet.


Akkor mit tennél, irány az otthonba? Vagy bírod, amíg bírod egyedül? Vagy lesz annyi pénzed, hogy fogadj magad mellé valakit, aki ellát?



2023. márc. 17. 08:37
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:

Ha lehet, írjátok le hány évesek vagytok!

Kíváncsi vagyok ki hogy gondolja, és van egy olyan sejtésem, hogy eltérő korosztályok mást fognak mondani. De nem biztos, mindegy , kor és saját őszinte vélemény érdekel. Nincs rossz válasz!

2023. márc. 17. 08:40
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
Én az ápolóra gyűjtök, mert a gyerekem életét nem akarom megnehezíteni ezzel. Persze van az a szint/betegség amikor nem lehet már otthon megoldani. Reméljük hogy nem lesz erre szükség, próbálok vigyázni magamra.
2023. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

44 éves vagyok. Magány szempontjából simán tudnék egyedül élni. Mert én tudom kezelni az egyedül élést, nekem nem az a magány. Megyeszékhelyen élek, nagyon sok lehetőség van időseknek, mindenféle témában vannak programok részükre.

Takarítást, főzést meg lehet oldani takarítóval, rendeléssel. Sokszor a rendelés már nem is drágább, mint állandóan főzni.

Ha konkrét szakszerű ápolás kéne, azt nyilván nem tudnám magam megoldani. Bár erre is vannak segítők, akik kijárnak házhoz, anyagi helyzettől függően ez lehet ingyenes is.

Én szeretném minél tovább független és önálló lenni.

2023. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
Hát ameddig bírom addig bírom. Utána meg függ az öregek otthonától, nekem legalábbis, mert tudom, hogy vannak jobbak meg rosszabbak szóval attól függ mik a lehetőségek.
2023. márc. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Mennék az otthonba, ott van társaság, vannak programok, van segítség. És a gyerekeimnek se megyek az idegeire. 31F
2023. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Én idősotthont tervezek. Ha lehet, valahol a Balaton környékén.
2023. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Otthon. Jó minőségű otthon.

49N

2023. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, már egyből nekik kellene utalnom a magánnyugdíjpénztári megtakarításom, hogy majd befogadjanak, ha oda kerül a sor :D
2023. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
100%

27/N vagyok. Ha lesznek gyerekeim sem szeretnék rájuk maradni. Amíg bírok, addig otthon laknék és gondozót/ szociális munkást fizetnék és rendelnék ebédet. Valószínűleg nem kertes házban, hanem bérházban laknék, remélhetőleg idősebb szomszédokkal, akikkel tudnék beszélgetni, időt tölteni, segíteni egymásnak. Ha már nem bírnám egyedül állapotom miatt, akkor otthonba költöznék.

De egyébként ki tudja mi lesz mire odakerülök...

2023. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
68%
Gyerek nincs, nem is lesz, otthonba pénz nélkül nem vesznek be, a nyugdíjamból nem fog telni albérletre több, mint valószínű.
2023. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!