Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért társadalmi elvárás még...

Miért társadalmi elvárás még mindig,hogy a nő csináljon mindent otthon, természetesen munka mellett?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom. 8-16ig.

Szóval van amikor otthonra vásárlás után már nincs mindenre energiám.

Néha látom a párom rosszalló pillantását. Vagy,hogy mérgesen nekiáll felseperni vagy ilyesmi...

Mert,hogy kemény fizikai munkát végez..

Amúgy elég ritka ,ha valamit csinál itthon..

Normális ha elmondtam neki,hogy zavar ez és én sem vagyok fáradhatatlan? Hogy előre félek mi lesz ha babánk lesz és itthon leszek és nem lesz mindig puccba vágva minden?

Nemtudom,hogy lesz ... milyen baba lesz, mennyi törődés fog igényelni pluszban

Nálatok ez ,hogy van? Kinek mennyi ideje, energiája van munka után vagy gyerek mellett?

Furcsa ha néha soknak érzem?



2023. jan. 12. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem társadalmi elvárás. Csak a palid várja el. Neveld meg.
2023. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
97%

Mindketten dolgozunk. Aztán otthon mindketten dolgozunk. Férjem ugyanúgy segít főzni, ugyanígy felporszívóz, kitereget. Nem félek attól, ha gyerekünk lesz, mert tudom hogy ilyen a természete.

A helyedben félnék. Mert a pacákod már nem fog megváltozni. Ilyen marad. Ne dédelgess hiú ábrándokat. A nők nem változtatják meg a here férfiakat.

2023. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
72%
Menjetek közösen terápiára, ahol a rosszul berögződött nevelési mintákat újrahuzalozzák és megtanultok szükségletek, érzések mentén kommunikálni.
2023. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 anonim ***** válasza:
97%
Hát, rosszul házasodtál. Ne legyen babátok. Addig válj el, míg nincs. A házimunkáról házasság előtt kell egyeztetni, illetve látni a jövendőbeliden a hozzáállását. Ha a férjednek nem alap az egyenrangú munkamegosztás, akkor vagy eszméletlenül lusta vagy nem szeret. Egyik se teszi alkalmassá férji szerepre. Az, hogy ez bizonyos, leginkább begyepesedett gondolkodású körökben társadalmi elvárás, valószínűleg annak a kornak a maradványa, amikor a férj keresetéből éltek. Ezt kb. 80 évvel túlhaladtuk. Az én férjemet soha nem kellett még csak megkérni se, hogy mit csináljon, magától kezébe vette a munkát, illetve kialakult annak a szokásrendje, hogy melyikünk mit csinál. A gyerekkel is éppúgy foglalkozott, mint én.
2023. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim ***** válasza:
94%
Jól mondja a 2-es, én is félnék. Ne szülj neki gyereket, mert borítékolható a családon belüli erőszak a gyerek születése után. Ha nem akarsz 20 évig a pokolban élni mellette, akkor dobd ki. Tényleg nem fog megváltozni, a szemében te egy alsóbbrendű lény vagy, akinek kötelessége őt kiszolgálni és kiganyéznia alóla. Óriási red flag!
2023. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 A kérdező kommentje:

Ezen kívül álom férfi ,nagyon jó a kapcsolatunk.. nem is mondja ki sosem,hogy ez meg ez miért nincs meg...csak látom rajta,hogy úgy érzi ez az én dolgom lenne.. meg,hogy én egy két órával hamarabb érek haza mint Ő,és az pont elég, hogy kitakaritsak vagy főzzek


Néha tényleg úgy érzem nem elég amit teszek, és van,hogy egy hétig is ott áll a vasalni való ruha...vagy,hogy nem porszivozok fel meg mosok fel minden nap... viszont ugyan úgy végzem a ház körüli teendőket ,azt legalább nem egyedül...

Biztos nincs rá esély,hogy megértse mi zavar?

2023. jan. 12. 21:42
 7/122 anonim ***** válasza:
95%

Nem társadalmi elváras, csak a pasid tahó.

A félelmed pedig teljesen jogos. Csak magaddal és a gyerekkel cseszrl ki, ha ennek a neandervölgyinek szülsz, mert majd derogál nrki a gyerek körüli teendőkből kivenni a részét is.

Ha jót akarsz magadnak, keresel mást.

2023. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
96%

Ezért jó hogy együtt éltek, mert látod milyen.

Nos ez csak rosszabb lesz, ő egy olyan tipusú férfi aki elvárja hogy a nője csináljon munka mellett mindent otthon, ahogy írod is nagyon ritkán csinál vmit otthon.

Ezt a típust úgy hivják hogy here, elment dolgozni és onnantól kezdve neki minden jár és semmit más dolga sincs, jellemzője hogy elé kell tenni az ennivalót, még megmelegíteni se tudja az ételt vagy a hütöből kivenni, drámázik puffog láthatóan szenved ha neki segítenie kell bármit is a házimunkában, ezenkivül jobb esetben benyel 2 doboz alkoholmentes sört és tv előtt döglik, a modernebb tipus inkább már gamerkedik a haverokkal éjszakáig. A legrosszabb változatnak haveri társasága van és kocsmázik

2023. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 A kérdező kommentje:
A 60as években szerintem nem dolgoztak ennyit a nők,mármint a család és háztartáson kívül.
2023. jan. 12. 21:44
 10/122 anonim ***** válasza:
85%
De van rá esély, ha külső segítséget kértek a kommunikációhoz. Mert ti nem tudtok. De nyugodtan pontozzatok le. Vagy ez, ha szeretitek egymást, vagy a válás.
2023. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!