Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha még nem házasodtak össze,ak...

Ha még nem házasodtak össze,akkor hogyan hívják a (jövendőbeli)férjet?

Figyelt kérdés
Tehát eljegyzés után van valami külön név?Mert ugye a nőnek 'menyasszony'.

2023. ápr. 9. 00:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Menyasszony vőlegény

Férj feleség

Anyósék egymasnak Nászasszony Nászkoma

2023. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

Olyan nincs, hogy nászkoma. Nászasszony, nászuram a gyereked anyósa, apósa.

A koma és komaasszony, a gyereked keresztapja, keresztanyja.

2023. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
7%
Nálunk nászkomámnak mondták, de gondolom értetted így is
2023. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%
Sokszor előfordul, hogy egyszerű szavak nem jutnak eszedbe? Komolyan kérdezem. Az én nagymamám Alzheimeres volt és ez a betegség már egész fiatalon is megmutatkozhat. Az, hogy egy viszonylag idegen szó nem jut az ember eszébe, az még ok, na de ilyen, hogy "vőlegény"? Ez egy olyan szó, mint a szék, vagy asztal... Soha, senkit sem ismertem mamámon kívül, akinek ennyire egyszerű szavak felidézése gondot okozott. Fiatalon, nagyon sokáig mindössze ennyi volt a "tünete", (anya mesélte), aztán jött a többi... Kb. 55 éves korától, arra már én is emlékszem. Ha ennyire egyszerű szavak nem jutnak az ember eszébe, azt igenis komolyan kell venni, ha az ember elmúlt 14 éves...
2023. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem szokott ilyen gyakran előfordulni.Amúgy meg a kérdés kiírása után 2 perccel rájöttem,h hogyan hívják
2023. ápr. 12. 14:11
 16/16 anonim ***** válasza:
66%
#15, aha...
2023. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!