Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a jövendőbeli majdnem-a...

Utálom a jövendőbeli majdnem-anyósom, mégis ajándékot vesz?!

Figyelt kérdés
Egyszerűen ki nem állhatom. Mindenbe beleszól, kötekedik, olyanokat beszól, hogy falra mászok tőle. Beleköt abba, ha 3 szem morzsa ott marad az asztalon, mert az disznóól, beleszól abba, hogy én miért nem fürdök kádba és miért tusolok, még abba is, ha nem vagyok éhes és nem eszek. A különös kedvencem az a beszólása, amikor odamegyünk a párommal és olyat benyög, hogy "na, nem lehet az utcán csinálni?". Amit még ezeken túl imádok benne, hogy nem dolgozik. És a fiától várja el, hogy eltartsa, neki ez a természetes, nem keres állást, hanem bambul a tv előtt és ha a párom hazaesik fáradtan,még megkéri erre arra amarra, akkor fel van aháborodva, ha nem szeretné megcsinálni, mert "ő fáradt,egész nap takarít", megjegyzem 65 négyzetmétert felmos vagy porszívóz.-_- Természetesen nem szoktam semmit reagálni rá, mert nyilván nem akarok tiszteletlen lenni...(Pedig néha eléggé szétordítoznám magam vele.) A lényeg, hogy párom elkottyantotta, hogy ennek ellenére vesz nekem ajándékot karácsonyra. Most mit csináljak ezzel a helyzettel? Tudom, csak 2 perc, hogy köszönöm meg mittudomén, de nem tudok neki örülni és ez is csak nyűg, hogy rákényszerítsem magam a puszira. Kedves tőle, de egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele. Mit tegyek mégis?? (Nem csak most, hanem pl. a fentebb említett beszólásoknál, stb.)
2011. dec. 22. 21:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elírtam, csak jövendőbeli, nem majdnem anyósom. :D
2011. dec. 22. 21:39
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Úgy látom, neked a fő gondod nem az, ami a kérdésben elhangzik. Meg aztán a leírtakból nem is értem, miért fura, hogy ajándékot vesz? Nem azt írod, hogy ő utál, hanem te utálod. Nem hinném, hogy ezt bizonyosságra tudja és kölcsönös lenne, különben nem akarna megajándékozni, hacsak képmutatásból nem.
2011. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Miután a fia közelebb áll hozzá az ő dolga lenne alaposan elbeszélgetni a mamával, hogy kapjon már észbe mert kínosan viselkedik. Neked meg a pároddal kéne beszélni szépen, hogy ezt neked már nehéz lenyelni és nem akarsz vele tiszteletlen lenni.
2011. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában az anyóst és a rokonokat "ajándékba kapjuk." És az ő ajándékaiknak is örülünk.
2011. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, és még valami, amit adnak azt fogadd el. Szó nélkül, így hosszabb távon jobban jársz.Ha mást is gondolunk néha.
2011. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már elbeszélgetett vele szépen is, nem túl szépen is. Állítólagosan ő szeret engem, akkor meg nem értem, mi a fenéért cseszeget. Páromnak is említettem már finoman, mondta, hogy beszél vele,ami már megtörtént, de semmi. Mégse mondhatom, hogy "Drágám, dobd már be anyádat egy fazék forró vízbe." (Habár igaz, saját kezűleg néha megtenném.:D)
2011. dec. 22. 22:09
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagyis, nem tudom Ti hogy vagytok vele, én nem szólogatok be a szeretteimnek, vagy ha egyátalán már gondom van, akkor nem cseszegetéssel vezetem le, hanem kimondom és kész.Na, erre az a nőszemély nem képes.
2011. dec. 22. 22:12
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

kicsit gyerekesen reagálod le a dolgokat,bár nem tudom,áhny éves vagy. A barátodnak nemhiszem,hogy azt hazudta volna,hogy szeret téged,ha alapból ilyen csipkelődő,szókimondó stílusa van.Másrészről,már a második sornál láttam,hogy lehet,hogy nem is kötekedésnek szánja a kérdéseket,cska te annak veszed. nyilván,ha meg nem venne ajándékot neked,akkor az lenne a bajod és amiatt kárognál itt..

Ha a leendő anyósod,akkor a leendő cslaádtagod is lesz,úgyhogy jobb ha megszokod. "Mit tegyek mégis??" Miért,miylen opciók vannak? odaadja az ajándékot,és te a fejéhez vágod,vagy felgyújtod?

megköszönöd szépen,odaadod te is a te ajándékodat,és boldog karácsonyt kivánsz.

2011. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves előző!

Nyilván nem lenne gondom, max. megoldódna tőle egy, ha kihagyna a karácsonyi ajándékozásból. Nem tudom, ha neked ilyeneket mondanának, mennyi idő után telne be a pohár, vagy hogyan is esne, ha olyanokat mondana pl. az otthonodra is, hogy egy szeméttelep (amit még nem látott...nem is fog), mindössze azért, mert nincs időm mindennap nagytakarítást végezni, mint ő, hanem csak a legfontosabb dolgokat megcsinálni.

A mégis mit kellene tennem kérdést jobb lenne, ha úgy fognád föl, hogy te például mit tennél az ilyen helyzetben, hogyan reagálnál, mit mondanál neki. Nem hittem volna, hogy egy ilyen egyszerű mondatot kell majd egyszer magyarról magyarra fordítani.:)

2011. dec. 22. 22:25
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Arra nem gondoltál, hogy féltékeny rád? Gondolkodj az ő fejével, "elvennéd a fiát" tőle, ezt nem tudja megemészteni.

Idő kell neki, talán sikerül feldolgoznia, és jobban ki lehet vele majd jönni.

Vagy egyszerűen rossz a természete, ezen pedig semmivel nem lehet változtatni, csak elviselni kell megtanulnod.

2011. dec. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!