Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 3 tagú családnak szerinted...

Egy 3 tagú családnak szerinted mennyi összbevétel kell egy közepes életszínvonalhoz?

Figyelt kérdés
3 felnőtt

2023. ápr. 13. 20:04
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
30as de gondolom akkor még nem mentél el ruhát vásárolni, nem kellett a kocsira költeni, nem voltatok egyszer sem étteremben. Úgy talán mi is kijönnénk, de ezt mondtam, hogy én pl nem így akarok élni
2023. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Jó ok. Nálunk is jó 10 éve egy panel 7 milla volt pl. De akkor én 20 éves...mégis honnan a fenéből vettem volna lakást akkor.
2023. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

#31 írtam, hogy ruha kaja stb benne van. Ebbe minden benne van, még a kirándulások is, csak a nagyobb nyaralás nincs.

Mi vidéken megyeszékhelyen élünk.

400-ból tudunk kisgyerekkel megélni. Ennyit költünk havonta.

2023. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

5 millióért, mikor 1980-as években? Hagyjuk már.

A jelenről beszélünk,most pedig 25 milla egy lepusztult kockaház

olyan helyen,ahol valami munkahely is akad esetleg.Alaphangon ennyi,

de inkább 28-30.És akkor mindent ki kell benne cserélned.

A mostani hitelkamatok úgy néznek ki,hogy 20 millió 20 évre,

43 millió..Nesze nektek magyarok.

2023. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
87%
33 nyilván az se mindegy, hogy Pepcos ruhákba jártok vagy normálisba. Én azért tartom kevésnek, mert nekünk a rezsi, számlák, biztosítások alaphangon 200ezer, ha teletankoljuk a kocsit, kb 30, egy teljes havi tisztítószer kb 20-30ezer. Szintén vidéki megyeszékhelyen élünk. Ha veszek egy normális cipőt akciósan 20ezer, kozmetikus, fodrász, körmös kb még 20 havonta és akkor a párom kiadásai még nincsenek benne. Így a legjobb esetben is marad 100 élelmiszerre, szerintem egy hónapra az nagyon kevés a mostani árak mellett 3 emberre, persze ha csak nem paprikás krumplit esztek minden nap
2023. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

35-ös, én nem az a válaszoló vagyok, akinek írtál, hanem az 5-ös, mint írtam, mi is simán kijövünk ennyiből.


Pl. írod, hogy rezsi, számlák, biztosítások 200 ezer, hát nekem ez elképzelhetetlen már alapból. Nekünk jó szigetelésű családi házunk van új gépekkel, a víz 5 ezer, a gáz 11 ezer, a villany 9 ezer havi átalányban, lakás+balesetbiztosítás 5 ezer, a net+TV+2 telefon előfizu havi 19 ezer, ez összesen kb. 60 ezer forint. Elképzelni nem tudom, hogy lehet ez havi 200 ezer másnak, anyósoméknak nincs ennyi, pedig ők 160+ nm-es házban laknak.


A havi tisztítószert se értem, mondjuk mi környezettudatosan élünk, főleg ecetet, szódabikarbónát használok konyha és fürdő takarítására, amúgy veszek felmosószert, mosógélt nyilván, de ezek nem tesznek ki havi 30 ezret.


A kajára meg pont 100 ezer körül költznk ilyenkor, és nem krumplit eszünk, hanem tök normális kaját, most pl. sonkás-spenótos-zöldséges tortilla lesz a vacsi, holnap meg utána narancsos csirkecomb lilakáposztával és tört krumplival az ebéd, meg ilyesmi, nem érzem, hogy ezek ócska kaják lennének 😃


Pepcoba nem járunk, mert gagyi, mondjuk tény, hogy mi pl. szeretünk turizni, így a gyereknek csak Next, H&M, Zara és hasonló márkájú ruhái vannak, mert a turik ezekkel vannak tele.


A körmös meg kozmetikus viszont nem tudom, hogy jön ide, az nem tartozik szerintem feltétlenül a kényelmes élethez, mármint nem mindenkinek van rá igénye, nekem pl. nincs. Mármint, nekem szép kértem van, ez a hobbim, tavasztól őszig konyhakertem is van, én folyton ások, túrom a földet, metszek, szóval furán is néznék ki műkörömmel, miközben a hortenziák meg rózsák tövét mulcsolom újra.... A kozmetikai dolgokat, gyantázást megcsinálom magamnak, én másra költök, pl. virágokra, az nekem belefér ebbe az összegbe.


Szóval, minden annak függvénye, ki mint él. Nyáron pl. ennyit se költünk kajára, mert a kertböl jön minden a borsótól kezdve a paradicsomon át a lilakáposztáig. De ugye kinek mi a fontos, ki mit tart közepes életszínvonalnak.


Mi is vidéki megyeszékhely mellett lakunk.

2023. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk se a rezsi sok, modern a ház, de 240 nm. De azért pl a kocsira a casco, a lakás, élet, balesetbiztosítás se olcsó. Net, TV, korlátlan mobilelőfizuk, Netflix, HBO Max, ezek azért nem kevés összeget tesznek ki. Illetve ahogy írtam, szeretünk félretenni minden hónapban minimum 100ezer Ftot, hogy legyen vészhelyzetre, nyaralásra stb. Szerintem azért egy stabil élethez kell jelenleg az a havi 600ezer bevétel minimum
2023. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez oké, 37-es, de szerintem egy 240m-es ház, meg 3 féle filmes előfizetés nem tartozik a "közepes életszínvonal" feltételei közé, és a kérdés erről szólt.
2023. ápr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

36-os.És mennyibe került ez az új modern ház nektek? Miből fizettétek?

Ha ilyen kajákat esztek,vegyük amit mondtál, két hétre elég maximum

a kajára 100ezer.Persze as se mindegy hány főre.

Mi négyen vagyunk, és bizony alsó hangon a hétvégi bevásárlás,

amiben nincs benne a hétköznapi kaja nagy része,40-50 ezer ft.

2023. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

39-es, a ház más téma, mert azt külföldi melóból spóroltuk össze és még mielőtt így elszálltak volna az árak, de írtam is, hogy most nem fizetünk hitelt, mert szüneteltetve van (amúgy kb. havi 35 ezer lenne).


"Ha ilyen kajákat esztek,vegyük amit mondtál, két hétre elég maximum a kajára 100ezer"


Hát, mi ilyen kajákat eszünk és 1 hónapra költünk kb. 100-110 ezret kajára, 2 felnőttnek és 1 kicsinek. De most ezen nem tudom, mit magyarázzak, ha láthatóan nem hiszed el, 10+ éve vezetek háztartást, tudom már, mit hol kapok a legjobb áron, menüterv alapján fözünk, nincs kajakidobás és így tovább, nekünk elegendő.


Én azt gondolom, ti csináltok valamit rosszul, ha ennyi pénzt elvertek, te azt gondolod, én kamuzok, hát ez ilyen. Nem ismerjük egymást, de most nem tudok mást írni a kérdezőnek, ha azt gondolom, okosan ennyiből ki lehet jönni közepes életszínvonalon.

2023. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!