Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családalapítás előtt állók!...

Családalapítás előtt állók! Mekkora havi összbevétel mellett vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
2022. szept. 19. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez sok mindentől függ , főleg attól hogy ha egyedül maradsz, a kiadásaid akkor is tudod e fedezni és biztonsággal tovább fizetni( sajnos nem az a világ van hogy a bevétel a mérvadó , hiszen kereshetsz Te jól ha túl sok mindent kell fizetni és nem marad semmi ho végére amit félre tudsz tenni )
2022. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Mi 5 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok. Mindig is szerettünk volna gyermeket, de először is mindenképp előre szerettünk volna tervezni. Először is a biztos munkahely mindkettőnk számára és a saját családi kertesház volt a cél. Felujításokat befejezve bele is vágtunk a dologba, nagyon hálásak vagyuni, hogy elsőre sikerült. Nem vagyunk milliomosok, de el fogunk tudni éldegélni szeretetben, biztonságban, harmóniában.


Ezt így nehéz megállapítani, mennyi összeggel vágna bele az ember. Mindenkinek mások az igényei. Mi jelenleg félre tudunk tenni havonta 250-300 ezer ft-ot...


25/n 11+2 hetes kismama.

2022. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Mi már 2 éve próbálkozás an vagyunk de őszintén megmondom nem tudom erre a kérdésre a választ. A férjemmel ketten együtt cafeteriával együtt kB havi 800.000-et keresünk és annyit érzek, hogy ez bőven több annál, mint ami a "szükséges" kategória. Egyszerűen olyan gyorsan változnak az árak és annyiszor van olyan "random" kiadású k hogy veszünk egy új szekrényt vagy bevásárolok fél évre előre 50.000 Ft-ra macska kaját és macska almot, hogy azt se tudom megmondani mennyi a havi minimum amiből ketten megélünk.


Az se mindegy hogy valaki teljesen saját erőből hitelre vett lakást, albérletben lakik vagy a nagymamától örököltbe "ingyen". Nem mindegy hogy valaki közel lakik a mjnkahelyéhez és az autót csak hétvégi nagybevásárlásra veszi elő vagy napi 100 km-t ingázik. Nem mindegy, hogy valakinek megfelel a vizes zsemle parizerrel, vagy glutén mentes, tejmentes, minden mentes diétát kell folytatnia.


Ezt így nem lehet megmondani.

2022. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Sztem ez naggggyon egyén függő.

Nálunk férjem keres kb havi 400at, en gyeden vagyok, durván 150 a bevŕtrlem. 2 gyerek van (1 és 3évesek). Vígan megélünk, felújítunk apránként


Másik példa.

Sógorom is hazavisz 400at (együtt dolgoznak férjemmel). Felesége is 300 felett keres. Mégis sógorom megy mellette délután/hétvégén és sokszor tőlünk kérnek kölcsőn.

2022. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Mindennel együtt 700.000 Ft körül keresünk ketten, van lakáshitelünk. 1 gyerekre bőven elég. Másodikat már akkor vállalnék, ha a lakáshitel kifutott.
2022. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Mi ketten keresünk 1300000 Ft-ot durván. Már van egy gyermekünk, de minimum 2, maximum 3 gyermeket tervezünk erre a bevételre. Saját lakásban élünk, hitelállományunk összesen 20 millió Ft, amiből 10 a babaváró. Így a max törlesztő, amit ki kell fizetni legrosszabb esetben, az 105ezer Ft, rezsi az 60ezer kb cakkum-pakk. Szerencsére még kényelmesen megélünk a mai árak mellett is, bár nekem már sok minden a lélektani határom felett van beárazva 😂 Őszintén szólva ennél kevesebb pénzből max még 1 gyereket vállalnék. Nem a saját, de a gyereknek nyújtott életszínvonalból nem szívesen adnék sokkal lejjebb. Mi elég nagy csóróságban nőttünk fel, és tudom mekkora stressz volt ez szegény megboldogult anyámnak.
2022. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy vállaltam gyereket hogy legyen megtakarításunk, biztos munkánk. Közben lett saját házunk. 3 eve szültem, akkor volt a kettőnk fizuja kB 400.000 forint (tudom tudom, de nem volt más sajnos 😌). A jelenlegi helyzetben úgy hogy van saját lakásom, autóm nagyon minimum csak magam részéről 250-300.000/ho. Ugye ha a férjemmel történik valami ne adj isten ne az üres fenekemre maradjak. De ha albérlet van, hitel stb akkor inkább 500..
2022. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk párom keres 7-800 körül, én jelenleg gyeden vagyok, ami lófax (az elején minimálbérre voltam bejelentve, ezért nagyon lehúzta a pénzem), az 230, plusz a lányok után a gyerektartás, az 50 meg a csp az 48.

3 gyerek van és néha sírok, hogy a páromtól kell kunyerálnom, mert nem jövök ki belőle. Ő itthon sincs gyakorlatilag, mert olyan a munkája, külön kasszán vagyunk, albérletben lakunk, a bérleti díjat ő fizeti, én meg a rezsit meg a gyerekek ellátását. Ad ő szívesen, csak nekem ég a fejem, tavaly még simán kijöttünk belőle 😭

2022. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Mi az, hogy a párodtól kell kunyerálni? Közös kassza nem ismerős? Jobb helyeken úgy szokás.. Ez az enyém, tiéd dolog nem sok bizalomra utal... 🤔
2022. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

500 körül minimum. Pár éve ennél kevesebbet mondtam volna, de ahogy mennek fel az árak, ma már nagyon észnél kell lenni.

Meg az sem mindegy milyenek a körülmények, ha még albit is kell mondjuk fizetni, akkor inkább 700.

2022. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!