Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedd óta nem találkoztam a...

Kedd óta nem találkoztam a barátommal a szüleim miatt. Forduljak ellenük?

Figyelt kérdés

19 vagyok, egyetemre járok, tudom, hogy eltartanak, de nem engedték, hogy munkába menjek, egyetem mellet nem is igazán lehet, mert minden órán ott kell legyek.

Kedden a barátom volt nálam, azóta nem tudott jönni, mert nekem mikor szabadidőm lenne, akkor is kell itthon dolgozzak.

Ma megkértem szépen anyám, hogy engedjen ki, menjek én is valahová mivel hétvége van és fiatal vagyok. Rámámorított, hogy nem mehetek sehová. Kértem még pénzt sem kéne adjon, mert van nekem is, a barátom mindig szokott fizetni.

Nem a barátom miatt nem engednek, mert ha egy barátnőmmel szeretnek egyet teázni oda sem engednének.

Mondtam neki, hogy nem kell pénzt adjon, az volt a válasza, hogy úgysem adott volna ha kértem volna is.

Szerintem hiába mennék dolgozni, mert akkor sem engednének sehova, tényleg szeretnék egyetemre járni, orvosira járok, sajnos mellette nem tudnék dolgozni.


A barátom azt mondta, forduljak már végre ellenük. Szerintetek mit kéne csinálnom? Nem akarok ellenük fordulni, mert tudom, hogy ők neveltek fel, de ez így már nem jó.

Most is azért vagyok 20 percet gép előtt, mert mondtam, hogy nagyon rosszul érzem magam.


2010. okt. 9. 13:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ha ellenük fordulnál, az segítene?Inkább próbáld őket szépszerével rávenni, hogy legyenek engedékenyebbek.
2010. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%

Első válaszoló! Látod hogy nem értenek a szóból...

Én is ezt a finom módszert próbáltam egy ideig, engem konkrétan azért szóltak meg mert a barátommal heti 4éjszakát együttaludtunk (2 itt 2ott). Nem bírtam tovább, hogy még 20 évesen is megmondják mit csináljak, és felemeltem a hangom megmondtam ne mondják már meg ilyen szinten, hogy hogyan és mire/kire osszam be az időmet, nem vagyok már 14éves. Akkor volt egykis duzzogás, de azóta egy szavuk sincs.

Ha máshogy nem hagynak neked szabadteret sajnos akár a szüleid akár nem, muszáj velük ezt megértetned, ha nem akarnak egy olyan gyereket aki aztán ennek köszönhetően feléjük se néz ha majd elköltözik.

2010. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Ez elég kemény! Amíg nem bizonyítottad az ellenkezőjét, a tanulással minden rendben van, otthon is segítesz(módjával), addig símán el kéne engedniük már. Próbálkozz ezzel meggyőzni őket!
2010. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
61%

Uristen, ez azért már durva! Felnőtt ember vagy, könyörgöm!

Igaz ugyan, hogy otthon laksz, nem dolgozol, na de ez már tényleg túlzás. És okokat mondanak, hogy miért nem? Ennyire nem kéne szerintem tiltani. Ha egy iszákos, drogos lány lennél, akinek másból sem áll az élete, mint a bulizásból és a dugásból, akkor érthető lenne a dolog. Na de te egyetemre jársz, és csupán a barátnőddel-barátoddal szeretnél találkozni! Én biztosan lépnék valamit, nem türném el, hogy igy beszabájozzanak.

2010. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy nem fognak nekem pénzt adni egyáltalán.

Hétfőn ha nagyon meg voltam fázva vettem egy teát, veszekedtünk egyet, hogy költöm el a pénzt hülyeségekre.

Ezelőtt olyan 2 éve voltam először bulizni, múlt hétvégén voltam, emiatt is veszekedtek, haza kellet menjek 1-re. 1 fillért sem költöttem el. Mégis veszekedés lett belőle.

2010. okt. 9. 13:36
 6/28 anonim válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem valami nem stimmel náluk ott fent a fejben. Szerintem nyugodtan mutasd meg nekik, milyen véleményeket kaptál most tőlünk, hátha kitisztul némileg az agyuk.
2010. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Akkor én a helyedbe most vetném be a "füle botját se mozdítja" dolgot:) Tégy úgy mintha meg se hallanád...ha azt mondják irány haza 1re, te menj haza hajnalba..Ha azt mondják ne költsd a pénzt, vedd meg amire nagyon szükséged van.

De!és most nagyon figyelj: ne hagyd, hogy azzal zsaroljanak, hogy egy forintot se kapsz többet tőlük. Nem sokat kell már otthon laknod, addig meg a párod majd igyekszik neked mindent megadni!Ne hagyd hogy ez befolyásoljon és, hogy ezért ne merd kimondani mit gondolsz!

2010. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Talán, ha egy kívülálló próbálná őket meggyőzni, barátod, barátnőd szülei, akikkel amúgy is együtt mennél el szabadidődben.
2010. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%
A helyedben elköltöztem volna és felvettem volna a diákhitelt. Orvosira jársz, valószínűleg lesz munkád ha végzel és elég sok orvosis lakik albérletben, én is laktam orvostanhallgatóval, szóval biztosan találnál is egy szobát magadnak. A szüleiddel pedig emiatt nem kell megromlania a kapcsolatnak, csak még nem tudatosult, hogy felnőttél és megértél az önálló életre, nem gonoszak ők, csak tudod nehéz az, ha a gyerek kirepül a családi fészekből :)
2010. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
65%

Akkor én nagyon rossz anya vagyok,mert nem győzőm a 18 éves fiamnak mondani,hogy menjen már el végre szórakozni,bulizni.Éljen már egy kicsit,hiszen nem sokáig lesz fiatal,és ha egyszer családja lesz,nem bulizhat akkor amikor akar..(akkor már felelős lesz a családjáért)Állandóan "piszkálom" hogy nyugodtan maradjon kint hajnalig a haverjaival..A fiam keveset bulizik,inkább otthon van a haverokkal..szóval nem egy bulizós a lelkem..

Lányom nincs,de ha lenne másképp viselkednék vele..Ha jó lány,úgy értem tanul,és amikor kérném segítene(nem várnám el,hogy állandóan ő dolgozzon helyettem,de néha 1-1 mosogatás,vasalás beleférne) Ha tudnám,hogy a barátja rendes,ha a baráti társasága nem viszi bele a rosszba,akkor őt is elengedném,de tény,hogy sokat aggódnék miatta..

Talán a szüleid nagyon aggódnak,hiszen mi szülők másképp látjuk a világot amiben most élünk..És hidd el nekem a változás ami természetes mi korosztályunk kicsit nehezebben viseli el..Van aki nem tudja elfogadni,és ezért a gyermekeit félti..Így szigorúak és szinte sehová nem engedik el a lányukat/fiúkat..Talán ez van nálatok is..Ha ellenük fordulsz nem lesz jobb,sőt lehet,hogy rá kényszerülsz arra is,hogy befejezd a tanulmányaidat..(mert mi van ha azt mondják,hogy ellenük vagy,így nem támogatnak többet?) Inkább próbálj meg anyuddal beszélgetni nap mint nap..Próbáld meg elérni,hogy bízzon benned. hogy ne féljen a változásoktól..Ha ezen túl vagytok ,akkor már nyert ügyed lesz...A harag csak haragot szül...

2010. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!