Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 4 honapja jarok a baratommal,...

4 honapja jarok a baratommal, de en roma vagyok. A szulei tudjak, de meg nem talalkoztam veluk szemelyesen. Felek, hogy hogy fognak hozzam allni. Mit tegyek hogy elfogadjanak? Hogy egy normalis kapcsolatom legyen?

Figyelt kérdés
2008. febr. 9. 15:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
95%
Ezt nem húzhatod sokáig, mert az nem jó hatással van a szülőkre. Igazából rajtad múlik nagyobb részt hogy elfogadnak. De első sorban úgy is a barátod véleménye fog számítani a szüleinek is. Igazából ha ott vagy náluk akkor próbálj alkalmazkodni hozzájuk egy kicsit. Legyél nyitott -> ez általában bejön. De ne húzzd tovább semmi kép.
2008. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
és ha látják a fiu szülei hogy rendes vagy és szereted a fiukat nemj fogja őket érdekelni a származásod!! és ha nem jnne be neki8k akkor se érdekeljen mert ottvagytok 1 másnak
2008. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szívből sajnállak. Együttérzek veled! Én nem roma vagyok, "csak" kövér. A párom szülei azóta sem tudtak elfogadni, pedig 10 éves házasok vagyunk és 2 babánk is van. Mindig azt nézegetik, nem hízik e valamelyik, mert Isten ne adja, hogy nekik kövér unokájuk legyen.... :(


Szóval ötletem sincs, hogyan tudnál nyerő lenni. Mert ugye ha bennük előitélet van, akkor azt már megette a fene.

2008. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szia.szerintem nem számít a származásod.csak a benned rejlő emberi érzések és a belső szépség ami számít.ha őszintén szereted a fiukat,látni fogják.és ha úgy állsz hozzájuk,hidd el minden rendben lesz.ha pedig olyanok a szülők,hogy nehéz kijönni velük,akkor tök mindegy milyen vagy.ebből ne csinálj gondot.miért lenne más egy roma mint pl.egy kínai,vagy néger vagy bár mi.ember mind!sok sikert.
2008. febr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Függ a szülöktöl is. Ha olyanok akik berögzötten nem szeretik a romákat (sokszor ezek az emberek még nem is beszéltek romákkal) akkor akármit is tehetsz akkor sem fognak megszeretni. de ha nyitottak és a személyiségedet nézik jobban, akkor az már rajtad múlik. lehet nem a származásod miatt nem fognak szeretni, hanem a személyed miatt, és az nagy külömbség, ezt ne keverd össza.


a férjem Német, én csak angolul beszéltem, nekünk ez a férjemmel megfelelt, de mikor a családjához mentünk el nagyon féltem, mert annyit tudtam hogy az elözö ´barátn´öjét nagyon nem csipték a szülök, pedig német volt. anyuka beszél angolul is, így az utolso napokban már anyossal tudtam beszélgetni, és ekkor apósom azt mondta, hogy annyira sajnálja hogy nem tud angolul beszélni, mert szivesen beszélgetne velem ´ö is. annyira meghatott. teljesen elfogadnak, és nagyon jó a kapcsolatunk, és tényleg öszinték is a szülei. viszont a sógorom csaját már annyira nem szeretik, nem tudnak vele beszélgetni nem érti a viccet, pedig ö is némte.de elfogadják.

2008. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem csak add önmagad, ne próbálj másnak látszani! Sajnos (!) a köztudatban nincsenek jó véleménnyel a romákról, meg persze nagyon-nagy az általánosítás! Ugyanannyi magyar lop, csal, randalírozik, mint roma! Nekem a sógorom roma származású, a szüleim nagyon sokáig nem fogadták el a helyzetet, de aztán beletörődtek, és még meg is kedvelték, mert látták, hogy rendes ember. Tisztességes, dolgozik, mindig azon van, hogy miképp tudna többet adni a családjának!

Szerintem csak kitartónak kell lenned, mégha néha nagyon nehéz is lesz az elején! De ha látják, hogy te nem adod fel egykönnyen, akkor hidd el sikered lesz náluk!


Sok szerencsét!!!

2008. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Emberfüggő!Az én barátom is roma (félig).Az édesapámnak nagyon-nagyon sok előítélete volt vele kapcsolatban.e mikor megismerte szószerint idmádta,mádja :)A szülőkkel muszi lesz találkoznod,mert hát ebből is látják,hogy komolyan gondolod a kapcsolatotokat!Nekem nehezebb volt,mert hát egy roma családban egy magyar-sváb-román-cigány lány nem éppen szerencsés.(Sajnos ilyen keverék vagyok)Hát szinte majdhogynem az egész scalád utál,tisztelet a kivételnek.(nézd vissza pár kérdéssel elötted írtam,hogy Utál a barátom édesanyja,mit tegyek?.Olvasd el,nekem sem könnyű,főleg most.Ha bármi segítség kell,írj e-mailt.:) Szívesen válaszolok!Üdv.:Bea
2008. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
91%
emiatt ne idegeskedj. a testvérem barátnője is roma, az anyum el is fogadta, hisz rendes lány. azóta már esküvő is volt, lassan pedig baba lesz.csak nyugodtan add magad, és ha szeret a barátod, akkor ezt a szülei is megértik.
2008. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek egy sráot akinek az anyja kiakadt azon hogy meg ne lássa hgy ő roma csajjal jár, szegénysrá teljesen kibukott és titokban járt a lánnyal. szerintem attol függ hogy milyneek a család előitéletei, ha elvből utálják a romákat akkor bizony nehéz dolgod lesz, de mivel ők már tudják hogy az vagy legalábbis ezt irtad, igy szerintem ha idáig nem tiltakoztak ellene és a találkozást sem ellenzik akkor szerintem sima ügyed lesz! csak add magadat!
2008. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
csak légy önmagad!és ami a legfontosabb!!! NEM NEKIK KELL MEGFELELNED! Ha a párod elmondta a szüleinek hogy roma vagy akor nem szégyelli!Ne parázz nem lesz gáz!Azért mert sőtét a bőröd lehetsz jó ember és szerelmes is'
2008. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!