Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen pénzéhes a volt...

Miért ilyen pénzéhes a volt menyem?

Figyelt kérdés
Nem dolgozik, gyesen van az 5 éves gyerekkel. A nagyobbik már iskolás. A nyugdíjas anyja tartja el, ő jár nyugdíj mellett dolgozni. A fiamat kéri állandóan, hogy adjon több tartásdíjat, holott a bíróság csak 21.000 Ft ítélt meg gyerekenként 2 évvel ezelőtt. Fél éve derült ki, hogy a kisebbik gluténérzékeny, erre hivatkozva akar több pénzt. Szerintem mellette nyugodtan elmehetne dolgozni. Hiába, a fiam nem fog több pénzt adni, mint amennyi meg lett állapítva. De állandóan ezzel hívogatja. Tényleg nem lehet gyerek mellett dolgozni?
2023. ápr. 28. 11:52
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
30%

Micsoda válaszmágnes kamukérdés és hogy felhúzza magát rajta mindenki :-DDD na játsszuk el hogy a sztori létezik.


Válasszuk ketté a dolgot.

- Apu lópikulát fizet, manapság 20 ezer forint csokipénz, a gyerekek zsebpénze, nem fenntartása. A lányomra háromhavonta veszek ennél tobbért cipőt, mert kell. Szerintem 50e/gyerek a minimum a fele költségekre. Nyomorogni persze lehet kevesebből is, meg ennek sokszorosát is el lehet költeni a gyerekekre, de vegyük az átlagos helyzetet. De! Egy gluténérzékeny gyerek kajálása rohadt drága és tekintve hogy ötéves, simán el tudnám képzelni hogy muszáj az egész családra is így főzni a keresztkontamináció elkerülése miatt. Szóval ha apu fizujába belefér, akkor ennél magasabb is indokolt simán. Normális apánál fel sem merül hogy a diétázó vagy gyógyszerszedő gyereken spóroljon.

- Anyu egy lusta pecsa, valljuk be. A gluténérzékenység nem indokolja az otthonülést, se az ovis gyerek. Az országban százezrek dolgoznak óvodás vagy még kisebb gyerekek mellett. Ahol anyu otthon ül az ovis gyerek mellett, az mindig vaskos munkaundorral társul, vagy annyira kulimelót kellene végezni hogy cost/benefit elemzésen anyunál megbukik és inkább otthon van, várva a csodát. No igen, hát tanulni meg önképezni kéne gyerekpotyogtatás helyett. Ahogy a sóher apunak, a lusta pecsa anyunak is kötelessége hozzátenni anyagilag a maga részét, és nem a nyugger anyját pumpolnia.

2023. ápr. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
90%
Remélem a sors msjd visszaadja neked a kapzsiságodat,és azt hogy az unokádtól irigyled még a falatot is. Tudod,mivel a fiadat így nevelted,biztos vsgyok benne,hogy mikor te szorulsz majd ápolásra,ő fogja mondani neked,hogy menj el dolgozni. De meg is érdemelnéd. Te egy lelketlen szar..zi vagy az ivadékoddal együtt.
2023. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
89%

1. a gluténmentes diéta mind 2x annyi, mint a normális étkezés

2. 21 ezer Forint? Az tudod mire elég? A gyerek speciális étrendjének a felét tán fedezi, szóval elég szánalmas

3. a gyes a gyerek iskolás koráig jár tartós betegség esetén


Azt mondjuk nem értem, miért nem melózik, de a fiad a 21 rongyát kb felteheti a sggébe.

2023. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
96%

48-as, engem meg rhadtul nem érdekel, ez nem az én problémám, oldja meg - ha már szépen leficcent a gyerek mellől és szros 20 ronggyal akarja kiszúrni a szemem.


Bár a nő helyében rég bíróságra vittem volna az ügyet, hogy nézzenek már rá a pasas bejelentett munkahelyére, meg ezekre, mert vszeg feketézik. Ó, egyúttal emeljenek a gyt összegén, mert a gyarekem tartósan beteg.

2023. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
75%
Azért figyelitek, hogy elkussolt a kérdező? Remélem észhez tér...
2023. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
0%
Az apa ad a gyerekek 2x21000 ft-ot, az "anya" meg 2x0 ft-ot. Szégyellje magát a lusta pitsa. Szándékosan szegénységben tartja a gyerekeit. Remélem majd a karma visszaadja neki, mikor a gyerekei elhagyják, és egyedül rohad meg öregen, szegényen. Lelketlen aljadék, nem is nevezhető anyának, csak inkubátornak.
2023. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
96%

Az én apám is ez a kategória volt, a bíróság által megítélt összegnél egyetlen forinttal se adott többet, hiába kerültünk a tesómmal évről évről egyre többe (a gyerektartás megállapításakor én ovis voltam az öcsém meg csecsemő, de 18 éves korunkig ugyanazt az összeget fizette mert "ezt állapította meg a bíróság").

Mamámnak is hasonló felfogása volt mint neked kérdező, nem véletlen hogy évek óta nem tartom velük a kapcsolatot. Az esküvőmre se hívtam őket, már a második unoka/dédunoka érkezik idén, de még az elsőről se tudnak. Ilyen kapcsolatot szeretnél te is az unokáiddal? Csak mert jó úton haladsz :)

2023. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
91%
Az anya gondozza a beteg gyereket, tudod, azt aki mellől apucika elhúzott a picsába hogy ne kelljen törődni vele.
2023. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
93%

Tejóég!


Marha nehéz 2 gyerekkel munkát találni ez az egyik.

21 ezer forint tudod mire eleg? Hogy lemenjek a boltba körbenézni. Gluténmentes étkezés meg krva drága. De ha olyan jó nagyika vagy akkor süssed meg neki te otthon a kenyeret zsemlet stb gluten mentesen.


Neked sztem az lett volna a jo megoldas ha te szulsz a fiadnak gyereket, ugyis olyan okosak vagytok.

2023. ápr. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
95%
Gluténmentesen kell főznöm a gyerekeimre, 1 kg lisz, amiből a zsemléket sütöm 3 000 Ft. 1 nagypohár kókusz alapú joghurt 1000 ft lett. Mire elég a 21 000 Ft??? A kajájuk töredékét fedezi és akkor még ruhát, cipőt nem vettem a gyereknek. Ugyhogy fogd be és nézzél magadba, mert undorítóan viselkedtek.
2023. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!